2 Ay Oldu Iki Tarafda Birbirinin Üzerine Atiyo..

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    FeSaT
    Katılımcı

Arkadaslar Ben Vizeye Basvurali 2 Ay Oldu.. 10. Ayin 15 inde Vizeye Basvurdum.. Ardindan Bekle Bekle Bekle.. Bu Haftaya Kadar Geldi.. Bende Arayim Sorayim Dedim.. Ankarayi Aradim Beklediginiz Süre Normal Biraz Daha Bekleyin Kagitlariniz Almanyada Daha Sonuc Gelmedi Dediler… Ardindan Esim Almanyadaki Yabancilar Polisini aradi.. Ordakilerse Kagitlar Bize Gelmedi.. Esinize Söyleyin Ankaradan Kagitlarin Tekrar Yollanmasini Istesin Demisler.. Bende Ankarayi Yeniden Aradim.. Dedim Böyle Diyorlar 2 Aydir Kagitlar Gitmemis Yeniden Yollayabilirlermi Diyorlar Dedim.. Ankaradakilerde Bizim Tekrar Yollama Gibi Bi Avantajimiz Yok Biz 10. Ayin 15 inde Kagitlari Yolladik.. Bi Daha Yollayamayiz Siz Bekleyin Bi Süre Daha Dediler..

Eee Simdi Ben Bunlara Dicem 2 Aydir Bi Ufacik Gelisme Olmamis Ben Öyle Bos Bos Bekliyorum Bu Allahdan Korkmazlar Demezmi Arkadas Ben Olsam Bu Kadar Beklemezdim Bu Adamin Haline Aciyimda Ben Bakiyim Su Dosyalar Ne Olmus Kaybolmusmu.. Gitmismi… Diye..

Bu Kadar Bekletmelerindeki Ve Bu Sekilde Dosyalarin Nerede Oldugunun Belli Olmamasinin Sebebi Ne Sizce ? Daha Ne Kadar Beklicem Sizce ? Bu Sekilde Sorun Yasayan Oldumu ? 2 Ay Oldu Esime Hic Bi Kagit Gitmedi.. Banada Hic Bi Cevap Vermiyorlar ? Bu Ne Anlama Geliyo ?

amed58
    Katılımcı

hangi telefondan aradın ben arıyorum hep hat dolu hat dolu

zorro
    Katılımcı

kardes gıdecegın sehıre veya eyalte gore degısıyor 6 aybekleyen arkadaslarımız var yılbasından sonra bırdaha sorarsın

FeSaT
    Katılımcı

kardes gıdecegın sehıre veya eyalte gore degısıyor 6 aybekleyen arkadaslarımız var yılbasından sonra bırdaha sorarsın

Offenbach a Gidicem Kardes.. Frankfurt Eyaletinde.. Ama Bu Kadarda Bekletilmez Yaa Valla.. En Azindan Iyi Yada Kötüye Bi Gelisme Olsa Bundan Rahat Olucam Yeminle..
    amed58 Ankara Numarasini Ariyorum Bize Verilen Kagittaki.. Biraz Sabirli Olursan Düsüyo..

ozgur_efe
    Katılımcı

fesat kardeş. oyle telefonla oturdugunuz yerde işlerin hallolmasını beklemeyin. eşiniz almanyadaki yabancılar bölümüne şahsen randevu flan almadan gitsin ve müdürle amirle birisiyle görüüşsün mutlaka bir sonuc alacaktır ama telefonla yada onlardan kagıt beklemekle olmazz sen evrakları teslim etmişsin senden çıkmış olay eşin yabancılar bölümüne baskı yapsın.

FeSaT
    Katılımcı

fesat kardeş. oyle telefonla oturdugunuz yerde işlerin hallolmasını beklemeyin. eşiniz Almanyadaki yabancılar bölümüne şahsen randevu flan almadan gitsin ve müdürle amirle birisiyle görüüşsün mutlaka bir sonuc alacaktır ama telefonla yada onlardan kagıt beklemekle olmazz sen evrakları teslim etmişsin senden çıkmış olay eşin yabancılar bölümüne baskı yapsın.

Kardes Dogru Söylüyorsunda O Zamanda Gicik Kapacaklar Diye Cok Fazla Üstelemiyoruz.. Esim Bi Kac KEre Gitti Yabancilar Polisi Kagit Geldiginde Biz Size Kagit Yollicaz Diyiip Saliyorlar.. Bide Ordakileri Korkutmuslar Iste Fazla Gelirseniz Vize Vermezler Ugrastirirlar Bilmem Ne Diye..
    Bide Esim Calisiyo Bos Zamani Olmuyo.. Valla Ortada Kaldim Deliricem Az Kaldi…

king52
    Katılımcı

kardes bir aydır bende beklıyorum evraklarım almanyadakı yabancılar dıresıne gıtmemıs ustelık esım alman vatan dası suankı durum ne ulastımı evrakların alman yanın hangı semtıne gıdeceksın

zorro
    Katılımcı

kardes az sabırlı olmak lazım yarından ıtıbaren bıseyler olur belkı tatıllerı falan vardı

kurtman76
    Katılımcı

Vallaha sirf bu yüzden bu konulari okumak istemiyorum cok korkuyorum sirf esimin yanina gitmek icin isimden istifa ettim ve ayin 11de basvurdum cevremde ki herkesin vizesi 1 ayda cikdi benimkide o kadara cikar diye düsünüyordum. Ama bakiyorumda 2 aydir evraklar gitmemis daha karsiya. Benim kide 2 hafta gecmesine ragmen karsiya gitmemis simdi yarindan ümitliyim inssallah herkesin ki sonuclanir vizemizi alip gideriz. Yarinla ilgili icimde bir ümid var. Eyer bir gelisme olursa ilk olarak buraya yazacagim…

ATAAN2
    Katılımcı

VAllaha sirf bu yüzden bu konulari okumak istemiyorum cok korkuyorum sirf esimin yanina gitmek icin isimden istifa ettim ve ayin 11de basvurdum cevremde ki herkesin vizesi 1 ayda cikdi benimkide o kadara cikar diye düsünüyordum. Ama bakiyorumda 2 aydir evraklar gitmemis daha karsiya. Benim kide 2 hafta gecmesine ragmen karsiya gitmemis simdi yarindan ümitliyim inssAllah herkesin ki sonuclanir vizemizi alip gideriz. Yarinla ilgili icimde bir ümid var. Eyer bir gelisme olursa ilk olarak buraya yazacagim…

Esinizi Yabancilar Subesine Cagirdilarmi Yada Yabancilar Subesiyle Müracaatinizdan Sonra Esiniz Hic Görüstümü?

gamzeli01
    Katılımcı

Arkadaşlar bende başvuralı bugün 1 ay oldu.  Aynen hiç bi sonuç yok.Burdakalier gönderdik diyor,ordakiler gelmedi dyor. Nası bi iş anlamadım.Kaç kere aradı eşim yok gelmedi,gelince çağırcaz diyolar.Başka napmamız gerekiyor bilemiyorum.

kurtman76
    Katılımcı

esim her mesai görüsme gününde yabancilar polisine gidiyor bugünde evraklar gelmemis fakat görevli konsolosluga mail atti evraklar ne zaman ellerine ulasilacagini esimin basvurdugunu ve evrak konusunda sorunlarinin olmadigini ve evraklari beklediklerini yazmislar. Islemlerin daha hizli olmasi icin faks numarasi vermisler evraklari buraya fakslamalarini istemisler. Gelisme olursa esme tlfnla geri döneceklerini söylemisler. Evrakalrim daha itmedi karsiya anlasilan ve buradan cevap bekliyorlar. Durum bunlardan ibaret.. 

FeSaT
    Katılımcı

Arkadaslar Bugün iTibari iLe Bi Gelisme Durumu Oldu Bende ( gelismeden sayilirsa tabi ) Offenbach a Gidicem Ben Offenbach Yabancilar Polisinde Benim Islemlerimle iLgilenen Kadina Ulastik.. Kadin Online Olarak Dosyamin Geldigini Ama Asil Dosyalarin Gelmesinin Gerektigini Söylemis.. Asil Dosyalarda iLk Önce Kölne Ordan Frankfurta Ordanda Offenbacha Geliyormus o Yüzden Gecikme Oluyormus Gelecek Hafta Carsamba Günü Yine Ara Demisler Esime.. O Zaman Tam Bi Bilgi Veririz Hemde Evraklar Gelmis Olur Demisler.. Carsamba Günü Size Bildiririz Hangi Evraklarin Gerektigini Demisler..

Tabi Gelecek Hafta Carsamba Günü Acaba Gercekten Evraklarim Gelicekmi Oda Var..
    Ayrica Gelecek Hafta Carsamba Günü Ayin 8 i Oluyo Nerdeyse Basvurumdan 3 Ay Sonrasi..
    Enteresan Bisey Valla Sinir Oluyorum..
    Herneyse 3 Ay Oldugu Mühim Degilde Islemlerin Kalan Kismi Bu KAdar Yavas Islemese Keske..

Tüm Bekleyen Arkadaslara Sabirlar Diliyorum…

smaili
    Katılımcı

kardes o online olarak gelen basvuru yaptigin gun gidiyor. Ama dosyalar ilk once kurye araciligiyla Köln deki Merkezi yabancilar dairesine ardindan bagli bulundugunuz Landratsamt a gidiyo. Tabi bi yanlislik olup baska bir Landratsamta yollamazlarsa mesela benimkinde oyle old Böblingen e yollanacak doya Tübingene yollandi 6 aya yakin surdu sonuclanmasi. Bilginize..

FeSaT
    Katılımcı

Smaili Insallah Bizimkide Öyle Olmaz Dicem Ama Ortalam Bizimkide O Kadar Bulacak Sanki..

Nerdeyse 3 Ay Oldu Daha Yeni Dosyalar Ulasicak.. ( oda ulasirsa )
    Bide bunun Geri Dönüsü Var.. Valla O Nasil Olacak Bilmiyorum.. Dönüste Sadece Faxmi Cekiyorlar Yoksa Yine Dosyami Yollicaklar Bilen Varmi ?

Dosya Yollicaklarsa Isimiz Yas :)

rur
    Katılımcı

FeSaT kardes, gelisme var mi? Bende ayni durumdayim simdi. Basvurali 2 ay olacak, konsolosluk gönderdik diyorlar, Koeln bir sey gelmedi diyor. Gene ayni sekilde, esimin israri ile konolosluga Koeln’den mail yollamislar evraklar nerede diye, ama hala cevap yok.
    Senin durumun nedir acaba?

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 16)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.