19 mayıs 2011 vize görüşmesi.. (bi kac soru)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    gökhan38
    Katılımcı

merhaba degerli arkadaslar öncelıkle hepinize saglık huzur ve mutlulukla eşlerinizle kavusmanızı dilerim…bende dahil. yarın sabah 8.15 te görusmem var. eşim hamile 29 haftalık umarım bizim evraklarıda cok bekletmezler.. deneyımli arkadaslarıma sormak istedıgım iki sorum var.. 1) vizeyi aldıktan sonra almanyaya ucus tarıhımızı bızmı belırlıyoruz vize süresi çikiş yaptıktan sonramı baslıyor..2) ben ankaradaki görusmemden sonra eşimi almanyada yabancılar subesı görüşmeye cagırınca ondan ne gibi evraklar istiyorlar bilginiz varmı.. cunku evlilik cüzdanımızın aslı bende… aceba orda ihtiyacı olacakmı eger ihtiyacı olacaksa biran önce yollayayım.. tsk ler kayseriden selamlar…

mehmet3348
    Katılımcı

2.soru…..almanyadaki eşten gelir durumunu vede oturduğu evin kontratını beyan edebilirler diye biliyorum…evin büyüklüğüde temel faktör tabi..

Resat
    Katılımcı

Merhabalar,

Vizeyi aldiktan yaklasik bir hafta sonra almanyaya ucabilirsiniz. Vizeler genelde 3 aylik verilir o 3 aylik sure icinde istedigin zaman ulkeden cikis yapabilirsin. Evraklar almanyaya ulastiktan sonra esinize bi mektupla su gunde su tarihte su evraklarla gelin diye yazarlar. yani bende boyle olmustu. bildigim kadariyla kisi basi yaklasik 12-13 metrekare olmasi yetiyor evin. Tabi bunlar benim bildiklerim ama yanlis da biliyor olabilirim. cocuk olmasi vize icin avantaj, eger sizin ve esinizin ilk evliliginizse vizeyi kolay alirsiniz diye tahmin ediyorum ama tabi esinizin gelir durumuna da bagli. Bol Sanslar dilerim

tugce_doerjer
    Katılımcı

19 mayısta calısıyormu vıze? spor bayramı ben kapalı sanıyordum…

mehmet3348
    Katılımcı

bi arkadaşta burdan yazmıştı 19 mayısta açıklarmış… çünkü almanya ya göre hareket ediyorlarmış

tugce_doerjer
    Katılımcı

hehe ıyı valla :))

Bthnkdgn
    Katılımcı

benim 20 mayıs sınavım var. geçerim diye düşünüyorum. benim eşimde 22 haftalık hamile ve alman devlet memuru orda  bende 1 ay sonra almanya ya giderim diye düşünüyorum tabi  kelek yapmazsa almanya :) 

fuk_18
    Katılımcı

eger eşin alman vatandası ise çok kolay vize alırsın öyle maaş ev de istemezler merak etme

tugce_doerjer
    Katılımcı

fuk ne kadar ıyımsersın :) esı alman olan kolay vıze alamıyor ne yazık kı. ınan esı turk olup ısı evı olmayanlar bıle vıze alırken benım esım alman ısımde var evımde var ama hala vıze beklıyorum.  funny:)

fuk_18
    Katılımcı

ARKADASIM KAC KERE OKUDUN KONSOLOSLUGUN VERDİGİ BİLGİLERİ Eşİ ALMAN VATANDASLARINDAN İş VEDE NEDE EV METRE KARESİ İSTİYORLAR SADECE KALACAK YER GÖSTERMEN YETERLİ OTEL ODASI BİLE OLABİLİR BANA İNANMIYORSAN FORUMLARA SORABİLİRSİN AMA EGER EşİN ALMAN SA UGRASTIRMAZLAR ZATEN VİZE ÜCRETİNDEN DE MUAFSIN.

fuk ne kadar ıyımsersın :) esı alman olan kolay vıze alamıyor ne yazık kı. ınan esı turk olup ısı evı olmayanlar bıle vıze alırken benım esım alman ısımde var evımde var ama hala vıze beklıyorum.  funny:)

fuk_18
    Katılımcı

LANDRATSAMT DA GÖRÜşMEMİZ OLDU BAYERN BÖLGESİNDE ALMAN VATANDASLARINDAN İş NEDE EV İSTİYORLAR SADECE KALCAK BİRYER GEREKLİ Eşİ TÜRK VATDANSI OLANALRDAN İSTİYORLAR ORDA GECİMİNİ SAGLAYA BİLCEGİN BİR İş KALA BİLCEGİN EV VARMI DİYE METRE KARESİ ÖNEMLİ TABİ. ALMANYADAKİ EşDEN İSTİYORLAR UNUTMA TÜRKİYEDKİ Eş ÖNEMLİ DEĞİL

tugce_doerjer
    Katılımcı

benım esım has be has alman turk olup sonradan alman olma degıl. bana neler yaptıklarını neler ıstedıklerını anlatayım sana akradasım o zaman da bu kadar kesın konusma. 12 nısanda basvurdum vızeye evraklarım 15 nısanda almanyaya gıttı ama ordakı kadın evraklar gelmedı dedı. yaklasık 15 gun evraklar gelmedı dıye bızı oyaladı. sonunda evraklar geldı dedı bı 15 gun daha ıstanbula bılgı ıcın oyaladı bızı. bugun 20 nısan. benım ıs sozlesmem var sıgortam  1 hazıranda baslıyor. esımın kendıne aıt evı var. ısı var. sıgortası maası var. ve ben hala vıze alamadım. sımdı bır tek evgormek ıstıyorlar ıs ıstıyorlar dıye benden daha sanslı oldugunu dusunduklerın 15 gunde vıze alırken benım durumumda bırı 1.5 aydır vıze ıcın cevap beklıyor.

sımdı ben bunları yasarken yalvar yakan evrakları yabancılar subesınde ısleme aldırırken kımse bana esım alman oldugu ıcın daha rahat vıze alırım demesın. ıssız sapsız bır suru ınsan vızesını rahat rahat aldı ben beklıyorum. sımdı soylermısın bana esım alman oldugu ıcın rahatlıkla vıze almısıyım???

fuk_18
    Katılımcı

TUGCE GERCEKTEN DURMUN ANLATINCA BAYA BİR İÇ KARARTICIYMIş SENDE Bİ şANSSIZLIK OLABİLİR ÇÜNKÜ BENIM ÇOK ARKADASIM EşLERİ ALMAN VATANDASI OLDUGU İÇİN 15 20 GÜNDE ALDI GİTİLER VİZEYİ BELKİ BÖLGE FARKI VEYA ALMANYADAKİ MEMURUN İÇ GÜZARLIGI YÜZÜNDEN BU DURUMDA OLABİLİRSİN AMA BURDA SENDEN İş EV İSTEMEZLER BUNU BİLİYORSUNDUR AMA SENIN DURUM BAYA TALİHSİZLİK İSTERSEN KONSOLOSLUGU ARA SIK SIK YARARI OLABİLİYORMUş YİNE KONUşMAK İSTERM BİLG AMAÇLI SENLE OLURMU ?

benım esım has be has alman turk olup sonradan alman olma degıl. bana neler yaptıklarını neler ıstedıklerını anlatayım sana akradasım o zaman da bu kadar kesın konusma. 12 nısanda basvurdum vızeye evraklarım 15 nısanda almanyaya gıttı ama ordakı kadın evraklar gelmedı dedı. yaklasık 15 gun evraklar gelmedı dıye bızı oyaladı. sonunda evraklar geldı dedı bı 15 gun daha ıstanbula bılgı ıcın oyaladı bızı. bugun 20 nısan. benım ıs sozlesmem var sıgortam  1 hazıranda baslıyor. esımın kendıne aıt evı var. ısı var. sıgortası maası var. ve ben hala vıze alamadım. sımdı bır tek evgormek ıstıyorlar ıs ıstıyorlar dıye benden daha sanslı oldugunu dusunduklerın 15 gunde vıze alırken benım durumumda bırı 1.5 aydır vıze ıcın cevap beklıyor.

sımdı ben bunları yasarken yalvar yakan evrakları yabancılar subesınde ısleme aldırırken kımse bana esım alman oldugu ıcın daha rahat vıze alırım demesın. ıssız sapsız bır suru ınsan vızesını rahat rahat aldı ben beklıyorum. sımdı soylermısın bana esım alman oldugu ıcın rahatlıkla vıze almısıyım???

tugce_doerjer
    Katılımcı

butun talıhsızlıkler benı buldu zaten arkadasım bende anlamadım vızeyı basvurdugum gun memur bu evraklarla sız en gec 4 hafta ıcınde vıze alırsınız dedı :) dedıgın gıbı yoreye gore degısıyor sanırım ızmırden basvursam almıstım vızeyı ne bıleyım bende sasırdım artık  ???

mehmet3348
    Katılımcı

bende 12 nisanda ankaradan başvurmuştum.. eşim dün aradı yabancılar polisini ve kağıtların ulaştı demişler…aynen bizede ankaradan benim adıma bilgi bekliyoruz dediler..bu neyin bilgisidir anlamadım ki.. benim bi tanıdıkta istanbuldan başvurmuştu 3 hafta içinde sınav+termin ve vizesini aldı…

tugce_doerjer
    Katılımcı

benım gıdecegım yer turklerın oldugu bır yer degıl turkle evlenen yok gıbı bısey yanı. benım evraklarıma bakan kadın bu ıslere bakıyor ve ayda 1 evrak bıle gelmıo kadının onune. buna ragmen kadının cevap vermesı bıle nerdeyse 2 ay surdu. ırkcıların elıne dustunmu boyle oluyor ıste….

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 20)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.