19.günde Almanya vizem elimdeeeee:)))))))))

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    bwl
    Katılımcı

az önce pasaportum geldi ve 3 aylık vizemi vermsler.vizeye basvuralı 19 gün oldu inş. Allah herkese bu kadr kısa zamanda vizelerini almayı nasip eder….

DeLiyanginiM
    Katılımcı

Hadı hayırlı olsun  halayy:)

Sonsuz mutluluklar.

aysunnn
    Katılımcı

az önce pasaportum geldi ve 3 aylık vizemi vermsler.vizeye basvuralı 19 gün oldu inş. Allah herkese bu kadr kısa zamanda vizelerini almayı nasip eder….

waaaw süper yhaa nasıl oldu pekiii durumunu anlatırmısın ??? benim de 18 gün oldu bekliyorum hala :( :( nasıl böle kısa sürede geldii normalde ewrakların almanyaya ulaşması 3 haftaymışşş ??? öle dedilerr ayy bi anlatsan da baksamm aynımı durumumuz heycanlandım şimdi hayırlı uğurlu olsun yhaa darısı bizeee

bwl
    Katılımcı

cok tesekkürler arkadaslar darısı inş. en kısa zamanda sizlere olsn.aysuncum ben 28 haziranda ankaradan basvurdm aradan 4 gün sonra biz dayanamadk ve esim yabacilar subesini aradi ordanda 2-3 haftada anck gelr demşlerdi.12.günde esime mektup gitti 10 temmuz cumartesi esimden kontrat maas bordrosu,mektuplarmz resimlermz istendi.hatta ben korktm mektuplarimizi resimlerimizi neden istyrlar diye.neyse ben eşimle 7 yildir konustugm için cok sayıda mektubum ve resimlermz vardi hepsini ayarladı ve 13 temmuz sali günü götürdü evraklari.bir sürü soru sorms görevli kisi benimle ilgili.fotograflarimiza bakms mektuplarimiza faln.esimde sorms bunlari neden istediklerini onlarda sahte evlilk cok oldugunu bunu anlayabilmek icin istedklerini söylemsler.sonrada biz 2 güne ankaraya haber gönderirz ankarada 2-3 hafta icinde esinize bildirir demş.16 temmuzdada bana ups sms geldi kargonz yola cıktı diye.dün aksamda elime gecti işte pasaportum.ben birde a1 belgesi olmadn basvuru yapmştm.vizemin bu kadr cabuk cıkmasında etkili olanlarda bence 1.eşimn oturdugu yerde türk cok yok hatta hic yok gibi birşey.o yüzden yabacılar dairesininde isleri yogun deil o kadr.ayrıca eşim türk asıllı ama avusturya vatandası,dr. kalp cerrahı ve bende işletme mezunuyum bunlarında etkili oldugunu düşünüyrm.su 19 gün bile bana o kadr uzun geldiki aylarca bekleyen arkadslarımı düşünemyrm.allahm inş. hepsine bir an önce vize alp sevdiklerine kavusmayı nasip eder.ben 7 yıl bekledm eşimi allah yardm etti ve birde bu vize yüzünden beklemek zorunda kalmadk.herseyn bası sabır tabiki..allah herkesn yardımcısı olsn.cünkü hersey daha yeni baslyr…

endoplazmikretikulum
    Katılımcı

hayırlı ugurlu olsun kardeşim
    gözün aydın
    inşallah işlerin hep boyle yolunda gıder

hayatta başarılar

aysunnn
    Katılımcı

cok tesekkürler arkadaslar darısı inş. en kısa zamanda sizlere olsn.aysuncum ben 28 haziranda ankaradan basvurdm aradan 4 gün sonra biz dayanamadk ve esim yabacilar subesini aradi ordanda 2-3 haftada anck gelr demşlerdi.12.günde esime mektup gitti 10 temmuz cumartesi esimden kontrat maas bordrosu,mektuplarmz resimlermz istendi.hatta ben korktm mektuplarimizi resimlerimizi neden istyrlar diye.neyse ben eşimle 7 yildir konustugm için cok sayıda mektubum ve resimlermz vardi hepsini ayarladı ve 13 temmuz sali günü götürdü evraklari.bir sürü soru sorms görevli kisi benimle ilgili.fotograflarimiza bakms mektuplarimiza faln.esimde sorms bunlari neden istediklerini onlarda sahte evlilk cok oldugunu bunu anlayabilmek icin istedklerini söylemsler.sonrada biz 2 güne ankaraya haber gönderirz ankarada 2-3 hafta icinde esinize bildirir demş.16 temmuzdada bana ups sms geldi kargonz yola cıktı diye.dün aksamda elime gecti işte pasaportum.ben birde a1 belgesi olmadn basvuru yapmştm.vizemin bu kadr cabuk cıkmasında etkili olanlarda bence 1.eşimn oturdugu yerde türk cok yok hatta hic yok gibi birşey.o yüzden yabacılar dairesininde isleri yogun deil o kadr.ayrıca eşim türk asıllı ama avusturya vatandası,dr. kalp cerrahı ve bende işletme mezunuyum bunlarında etkili oldugunu düşünüyrm.su 19 gün bile bana o kadr uzun geldiki aylarca bekleyen arkadslarımı düşünemyrm.Allahm inş. hepsine bir an önce vize alp sevdiklerine kavusmayı nasip eder.ben 7 yıl bekledm eşimi Allah yardm etti ve birde bu vize yüzünden beklemek zorunda kalmadk.herseyn bası sabır tabiki..Allah herkesn yardımcısı olsn.cünkü hersey daha yeni baslyr…

harika yhaaa :) çok sevindim bende seninle aynı durumdayım 7 yıldır bende bekliyorum qerçektenn bu işler zor geliyoo …benmde bugün eşimi aramışlar telefonda bikaç sormuşlar nerde tanıştınız ,nasıl,doğum tarihi, falan falan işte …benm eşimin yasadığı yerr stuttgartt çok büyük olmasından mı kaynaklandı dersn bu aksama:( ? bakalım bekliyoruz cuma gününe randevu vermişler ama resim falan istememişlerr gerekli ewrakları bildiri olarak yolıcaz size demişler yabancılar polisinde ilk randevu cuma inşallahhh hemmen hallolur bende senden 1 gün önce başvurmuştum sana gelen haberr banada gelseydii keşkeee yhaa :) :) güzel güzel …! neye bakalım hayırlısı olsun…

bwl
    Katılımcı

çok teşekkürler arkadaslar darısı sizlere inş.aysuncum evet bence büyük bir yer oldugu için anck sıra gelmştr size çünkü oraya giden cook.aylarca bekleyenler oluyr belgelern yabancılar şubesine gitmesini..haftaya persembe faln pasaportun vizen onaylanmış bir şekilde elinde olur merak etme:)düğünün faln oldumu senin.yoksa biz gibi önce vizenin çıkmasınımı beklednz?herkes için hayırlısı neyse o olsn

Secondvirus
    Katılımcı

bende düğün için vize bekliyorum. gerçi vize çıkmasada 10.ayda yapacağız düğünü. ama büyük ihtimal o zamana kadar çoktan çıkmış olur. eşime dün mektup ulaşmış yabancılar dairesine. erken çıkarsa düğünden önce 3 aylık vizemi uzatmak için gitmem gerekecek deu ya. yoksa düğün balayı falan derken 3aylık vizem dolacak kalakalacağım :)
    hayırlısı inşallah. iyi günler.

aysunnn
    Katılımcı

çok teşekkürler arkadaslar darısı sizlere inş.aysuncum evet bence büyük bir yer oldugu için anck sıra gelmştr size çünkü oraya giden cook.aylarca bekleyenler oluyr belgelern yabancılar şubesine gitmesini..haftaya persembe faln pasaportun vizen onaylanmış bir şekilde elinde olur merak etme:)düğünün faln oldumu senin.yoksa biz gibi önce vizenin çıkmasınımı beklednz?herkes için hayırlısı neyse o olsn

:):) haftaya perşembe vizen elinde olur die yazman bile beni çok umutlandırdı yhaaa :) :) gerçektenn yüzüm güldüü vallahii inşalllllaaaahhh bakalım o mutlu haberi sizinle paylaşmayı nasip eder rabbim !!! yok canım bizimde düğünümüz olmadı vizeyi bekliyoruz bizde düğün için henüz gün de alınmadı belli olmuyo biliyorsun vizenin ne zaman çıkacağı o yüzden önce bi giriş çıkış yapıcamm nasip olursaa sonra düğünnn bakalımm….inşallahhh yhaaa valla ne kadar gsl olur haftaya bugün vizem elimde olsaaaa harikaaa olur hiihi:) hiihi:) hiihi:)

aysunnn
    Katılımcı

bende düğün için vize bekliyorum. gerçi vize çıkmasada 10.ayda yapacağız düğünü. ama büyük ihtimal o zamana kadar çoktan çıkmış olur. eşime dün mektup ulaşmış yabancılar dairesine. erken çıkarsa düğünden önce 3 aylık vizemi uzatmak için gitmem gerekecek deu ya. yoksa düğün balayı falan derken 3aylık vizem dolacak kalakalacağım :)
    hayırlısı inşAllah. iyi günler.

ayyy canım benmm ikimizde bekleyenler kervanındayız inşallahh tez zamanda gsl haber gelirde birlikte sevinirizz ;) aynen bizde öle o yzdenn sıkıntıda kalmamak için önce bi giriş yapıcam ondan sonra düğünü yapıcazzz … bakalım yinede hayırlısı olsunn bu vize eninde sonunda çıkacakta işte uğraştırıyorlarrrr yha :) bütün detayları yaz sana gelen ewrakların ne durumda olduğunu falanda bilelimm bizdee bi umut işte bölelikle zaman geçioo takmıyorsun kafaya 1 gün 1 gündür:) :)

bwl
    Katılımcı

benm 17 ekimde bitiyr vizemn süresi.haftaya faln düğün tarihimzde belli olr.ben giriş çıkış yapmayacm direkt gidicem:)eylülün sonunda faln düşünyrz düğünü çünkü.zaten bildiğim kadarıyla uzatma işi 1 günde hallediliyrms kasımn sonunda falnda kursa baslarm artk inş.benm avusturyadada düğünm olck eşimn ailesi orda yasıyr yani aslında almanyada hiç kalmadn direk avusturyaya gidicm düğünmz için.yani sayılı günlerm kaldı tr.de ve ailemn yanında:(secondvirus ve aysun arkadaşlarm inş. sizlerde biran önce alrsnz vizelerinizi

Secondvirus
    Katılımcı

ayyy canım benmm ikimizde bekleyenler kervanındayız inşAllahh tez zamanda gsl haber gelirde birlikte sevinirizz ;) aynen bizde öle o yzdenn sıkıntıda kalmamak için önce bi giriş yapıcam ondan sonra düğünü yapıcazzz … bakalım yinede hayırlısı olsunn bu vize eninde sonunda çıkacakta işte uğraştırıyorlarrrr yha :) bütün detayları yaz sana gelen ewrakların ne durumda olduğunu falanda bilelimm bizdee bi umut işte bölelikle zaman geçioo takmıyorsun kafaya 1 gün 1 gündür:) :)

inşallah arkadaşım. evle ilgili gelirle ilgili evraklar istemişler. eşim öğrenci olduğu için bursu ile ilgili falan kağıtlar götürecek. eşim alman vatandaşı. şimdilik fazla detay yok. yakında bizede  clap:) VİZEM GELDİ şAPPİ  halayy:) diye konular açmak nasip olur inşallah  funny:)

aydinyavuz
    Katılımcı

slm arkadaslar size bir sorum olucak. ben bir yıllık ewliyim. esim alman watandası ama bir yıldır türkiyede yasıyoruz. kısmet olursa almanyaya gitmeyi düsünüyoruz. 27 agustosda dil sınavım war. aile birlesimi vizesi almak icin esimin almanyada mı yasaması gerekiyor? yardımınız ıcın sımdıden tskkurler

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.