18 Eylül Vize Randevusu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    MISMIL
    Katılımcı

Gün geldi çattı, uzun süredir forumu takip ediyorum, bütün bilgilerinden yararlandığım herkese teşekkür ediyorum…Evraklar hazır, herşey yolunda gidiyor şimdilik, yarın istanbuldan aile birleşimi vize başvurusunu yapacağım…Biz de vize yolu gözlemeye başlıyoruz, haydi hayırlısı diyelim…

Jeynes
    Katılımcı

insallah güzel gecer dostum iyi sonucları yazarsın. Bu arada eylul değil 18 ekim =)

MISMIL
    Katılımcı

kafa dalgın, heyacan da var..Değiştirilmiyo mu başlık?Ben baktım bulamadım..

loori
    Katılımcı

Gün geldi çattı, uzun süredir forumu takip ediyorum, bütün bilgilerinden yararlandığım herkese teşekkür ediyorum…Evraklar hazır, herşey yolunda gidiyor şimdilik, yarın istanbuldan aile birleşimi vize başvurusunu yapacağım…Biz de vize yolu gözlemeye başlıyoruz, haydi hayırlısı diyelim…

Mısmılll nasıl geçtiii randevun ??

MISMIL
    Katılımcı

Hadi sıra bende, anlatıyorum bugün istanbul başkonsolosluğundaydım…

Sabah 7 15teydi randevum..Arabayla gitmek zorundaydım konsolosluğun arka tarafındaki bir yere arabayı bıraktım saat tam 7de konsolosluğun önündeydim…Pasaportu verdim ups e para yatırdım, evraklarımı inceledi oradaki memur, tekrar bir sıraya dizdi ben mail gönderimindeki sırada sunmuştum evrakları ama o kendilerine göre ayırdı işte..Sonra sıra aldım ve iki nolu gişeye girdim..Memur beyefendi hiç bişey demedi ne hoşgeldin ne günaydın, galiba uyanmamıştı…Evraklarla yaklaşık bir 15 dk uğraştı, bu arada bana sorular sormaya başladı nerde tanıştınız, ne zamandır berabersiniz, nasıl görüşüyosunuz, düğün oldu mu, eşimin mesleğini benim mesleğimi, neler planlıyosunuz dedi geleceğe yönelik, ben de kafamızdan geçen bazı planlar var ama öyle net elle tutulur bişey yok dedim yani araba almak ev almak gibi planlardan bahsediyorum dedi ben de mutlu ve huzurlu bir yaşam planlıyoruz öncelikle diye cevap verdim sonra araba ve ev almak dedim…Sonra almanca devam edicez görüşmemize dedi, çok ciddi bir şekilde gözlerimin içine bakarak almanca konuşmaya başladı…Ben de yanıtlamaya çalıştım, tek anlamadığım soru vardı ehliyetin almancasını anımsayamadım orada araba sürüyo musun dedi bende evet dedim eeeeee dedi o zaman aklıma geldi…Almancan iyiymiş dedi bilmiyorum dalga mı geçti gerçekten mi öyle düşündü…Çünkü 10a yakın soru sordu…Ondan sonra da işleminiz tamamlandı gidebilirsiniz dedi ben de teşekkür ederim size de iyi çalışmalar dedim çıktım…

Bence herşey güzeldi yolunda gitti diyebilirim, ne evraklarda sıkıntı oldu ne de içerdeki görüşmede…İnşallah fazla bekletmezler aylarca…Hayırlısı nasılsa öyle olsun diyelim…Merak ettiğiniz bişey varsa elimden geldiğince bildiğim kadarıyla cevaplarım…

Saygılarımla…

loori
    Katılımcı

hadi geçmiş olsun.. (:  :)

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.