18 ekim a1 sınavı………..

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    zuzuma
    Katılımcı

dın dın dırıdınn  cofe:)  büyük gün 18 ekim  ..a1 sınavım izmirde..kur;) hiç bi kursa gitmeden kendim çalıştım ..inşallah yolunda gider  herşey..dualarınızı esirgemeyin dostlar :-[..

gokin
    Katılımcı

insallah kazanirsin bende yarin 4 ekim yani sinavim var ankarada bende hic kursa gitmedim insallah kazaniriz ve insallah sevdiklerimize kavusuruz.. Rabbim yardimcimiz olsun…

muni
    Katılımcı

Her ikinizede basarılar dilerim.Heycanlanmamaya calısın…

xmcraex
    Katılımcı

allah kolaylik versin arkadaslar

edat
    Katılımcı

benimde 15 ekimde istanbulda sınavım var bende hiç kursa gitmedim kendim çalıştım inşallah hepimiz kazanırız arkadaşlar..
    gokin arkadaşım senin sınavın nasıl geçti bize ipuçları verirmisin?

gokin
    Katılımcı

selam edat kardes valla büyük bi sitres kalkti üstümden. yarin sonuc gelecek inan sinav sonucunu beklemek sinava girmekten daha zor. kardesim gercekten zor degil bende hic kursa gitmedim kendim calistim ama inan % 50 diyebilirim yani kesin bisey diyemiyorum sonuc gelmeden. hören iyiydi lesen biraz kazikti sonra bosluk doldurma yaptim schreiben. mektuptada türkceyazim tam aklimda degil ama iste ben yeni bir ev almisim insanlari davet etcekmisim. bildiginiz gibi 3 soru var. arkadaslarinizi davet edin. neden davet ediyorsunut. tarih ve saat yazin vardi. elimden geldigince yapmaya calistim. konusmada ise kendimi tanitmada iyi gecti sonra 2 soru var bunlar konu wohnen. bana kartlarda Hotel bad cikti. ricalarda ise Brot ve Information cikti bukadar kardesim,, ins kazanmisimdir hakkimizdan hayirlisi..

gokin
    Katılımcı

Bu arada ben ankarada girdim sinava hocalar sinavda hep türkce anlatiyolar ama sinav baslayinca hickimseyle konusamazdin hatta hocaya bile soramazsin yasak cünkü. hastalik veya saglik sorunu olmadigi sürece. dikkatli dinleyince anlarsin zaten ayrica öntarafa oturmaya bak ve sinav sabahi gittiginde kimseyle konusma kafani karistirmasinlar her türden insan geliyor sinava sonucta herkes heyecanli ama konusma sen yinede benden tavsiye. sonra insallah konusma bölümünde karsina iyi konusan birisi cikar bazilarinin hic anlasilmiyor kardesim. simdiden basarilar yarin sonucu alinca söylerim kac aldigimi kismette gecmek varsa geceriz kalmak varsa kaliriz kalirsamda yine girerim napalim demekki suc benim derim calismamisim derim,,

gokin
    Katılımcı

sinavi kazanmisim juppiiii kardeslerim inanin dünyalar üzerimden kalkti :) sinavdan 81 almisim hemde hic kursa gitmeden insallah darisi basiniza kardeslerim simdi vize zamai bekle beni almanya geliyorummmmm.. :)

edat
    Katılımcı

sevgili arkadasim cok tebrik ederim seni..hic kursa gitmeden kendin calisarak cok güzel bi puan almissin :) insallah bizde boyle guzel puanlar aliriz..
    ama kursa gitmedigim icin anlamadigim bi yer oldu…
    hani yazdinya konu wohnen cikti soru hotel bad diye…
    konu cikinca onla ilgili sorumu soruyoruz yanimizdakine (yani hotel bad) ile ilgili..orayi anlayamadim..  biraz daha aciklarmisin???

ayrica tekrar tekrar tebrik ederim insallah bizde senin gibi geceriz…

gokin
    Katılımcı

sevgili arkadasim cok tebrik ederim seni..hic kursa gitmeden kendin calisarak cok güzel bi puan almissin :) insAllah bizde boyle guzel puanlar aliriz..
    ama kursa gitmedigim icin anlamadigim bi yer oldu…
    hani yazdinya konu wohnen cikti soru hotel bad diye…
    konu cikinca onla ilgili sorumu soruyoruz yanimizdakine (yani hotel bad) ile ilgili..orayi anlayamadim..  biraz daha aciklarmisin???

ayrica tekrar tekrar tebrik ederim insAllah bizde senin gibi geceriz…

Kardesim cok sagol insallah gecersiniz sizde hic kafaniza takmayin inain hic öyle sitres yapilacak gibi degilmiss..
    ever kardesim onlarla ilgili soru doracaksin,, zaten konuyu söylüyor ordaki alman bayan, sende cektigin kartta ne cikarsa o konuya göre cümle kurup cevap veriyorsun.. ricalarda infarmationen cikti Thema yani konu (REISEN) di bende Können Sie mir bitte Informationen über reisen geben dedim. ve bide ekmek Brot cikti bende Geben Sie mir bitte drei Brot. dedim hic heyecan yapma kardesim benim karsimdaki cocugada acik pencere cikti ama bi türlü soramadi hatta titredi baya heyecandan hocalarda heycan yapmamasini söyledi. Sadece Können Sie bitte das fenster zumachen… diyecekti böyle kardesim kazanirsin merak etme sadece heycan yapma sinav ön tarfa otur ki HÖREN´i iyi dinlayip anlayasin die. bide sinava gittiginde sabah yada hangi saatteyse kimseyle konusma bi kösede bekle cünkü herkes bisey söylüyor kafan karismasin..

edat
    Katılımcı

Allah senden razı olsun sevgili kardeşim bu yardımların ve açıklamaların için..ipuçlarını aldık senden
    inşallah senin gibi yüksek puanlarla geçeriz bizde sınavı..herşey gönlünce olsun :)
    (buarada benimde 15 inde sınavım var istanbulda bende tecrübelerimi paylaşacağım arkadaşlarla)

gokin
    Katılımcı

Hadi hayirlisi kardesim insallah istedigin puani alirsin,, bende vize basvurusu yaptim randevuyu ayin 28 e verdiler düsün kardesim inan sinav faso fiso vize islemleri daha zor,,

mechull
    Katılımcı

selamun aleykum arkadaşlar ilk önce gokin kardeş tebrikler inş senin gibi herkez kazanır herkezin içinde bende dahilim  yinede tebrikler diycek birşey yok yüce rabbimin herkezin gönlüne göre verin inşallah . dua edeim herkez için aminnnnnnnnnnn diyorum

gokin
    Katılımcı

Insallah mechul kardes hic kafana takma dedigim gibi 1 aylik calismayla kursa gitmeden azimle Ve tabiki öncelikle Allahin izni ile olmicak bisey yok emin ol herkesin ve benimde sinavdan ciktiktan sonra bunu icinmi kendimi yirtmisim diceksin. kardesim sinav hicbisey asil sorun vizelerde amma oyaliyolar insani beklemek kadar zor birsey yok sanirim.. Rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olsun insallah Aminn…

edat
    Katılımcı

olsun arkadaşım tüm zorluklara rağmen en geç 2 ay içinde falan eşinin yanında olursun inşallah..
    bunu düşünmesi bile hayal gibi geliyo bana..sen yolun yarısını geçtin artık şimdi sıra bizde.. :)

zuzuma
    Katılımcı

sinavi kazanmisim juppiiii kardeslerim inanin dünyalar üzerimden kalkti :) sinavdan 81 almisim hemde hic kursa gitmeden insAllah darisi basiniza kardeslerim simdi vize zamai bekle beni almanya geliyorummmmm.. :)

mesajlar için teşekkür ederim öncelikle..tebrik ederim inan çok sevindm. demekki neymiş kursa gitmedende olabiliyomuş..inşallah edatla bizde geçeriz başarıyla :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.