18/10/2011 başrumda halen bi gelişme yokk neden

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    murat724
    Katılımcı

merhabalar ben almanya hamburg aile birleşim yaptım eşim çift vatandaş biz alman vatandaşlığıyla evlendik neyse bundan 15 gün önce eşime mektup geldi evrak istediler eşimde yolladı postayla yolladıktan sonra dün aramış evrağım elinize ulaştımı diye evet demiş ama ulaşmış ama ben halen vizemi alamadım neden böyle acaba daha çok beklermiyim delirecem vallahi çıksada kurtulsam ocak 7 sinde orda olmam lazım

murat724
    Katılımcı

merhabalar ben almanya hamburg aile birleşim yaptım eşim çift vatandaş biz alman vatandaşlığıyla evlendik neyse bundan 15 gün önce eşime mektup geldi evrak istediler eşimde yolladı postayla yolladıktan sonra dün aramış evrağım elinize ulaştımı diye evet demiş ama ulaşmış ama ben halen vizemi alamadım neden böyle acaba daha çok beklermiyim delirecem vAllahi çıksada kurtulsam ocak 7 sinde orda olmam lazım

ya neden halen cevap çıkmadı delirecem 1.5 ay oldu halen ses seda yok bilgisili olan varsa bi yardımcı olabilirlermi konsolosluğu arıyorum halen hamburg evrak bekliyoruz diyor hamburg neden böyle geç yolluyor daha ne kadar daha beklerim acaba

mutim2
    Katılımcı

Sevgili Murat öncelikle sunu belirtmeliyim ki hersey yolunda. Evrak ulasiminda 2 3 hafta ortalama vize gönderimi gerceklesmektedir.. Sana önerim. sabirli ol, bu kadar acelici ve gitmek icin sabirsiz olma.. Yepyeni bir yasam icin kendi hazirla.

Bthnkdgn
    Katılımcı

hamburg da yabanci cok oldugu icin genelde vize islemleri uzun sürer ve zaten evraklarin memurun önüne gelmesi en az 25 gün sürüyo hamburgda. 10. ayda basvuru yapmissin ben özel raporla  25 güne alabildim.  1-3 ay arasi demisti normal prosedür yabancilar dairesine göre. yaklasik 1 ay olmus basvurali  esinden mektup istenmesi 15 gün önceden evraklarin oraya ulastigi anlamina gelmiyor evraklardan önce e mail gönderilir e mail e göre esine mektup yazilir

ferdaalbakır
    Katılımcı

ben 13 eylül de başvurdum ve halen bekliyorum..23 kasımda bitmek bilmez evrak isteklerinin en sonuncusunuda verdi eşim ve memur ben ok liyorum öğleden sonrada konsolosluğa mail atacağım  diyerek göndermiş eşimi.geçen zamana bakın yani.

serdar.suzan23
    Katılımcı

Merhaba ferdaalbakır

nereye gitceksiniz?

materi
    Katılımcı

ben 13 eylül de başvurdum ve halen bekliyorum..23 kasımda bitmek bilmez evrak isteklerinin en sonuncusunuda verdi eşim ve memur ben ok liyorum öğleden sonrada konsolosluğa mail atacağım  diyerek göndermiş eşimi.geçen zamana bakın yani.

memur benımkınıde okeylıyorum dedıkten 15 gun sonra elıme geldı hagen sehrınden …

ferdaalbakır
    Katılımcı

Münster

murat724
    Katılımcı

merhabalar ben almanya hamburg aile birleşim yaptım eşim çift vatandaş biz alman vatandaşlığıyla evlendik neyse bundan 15 gün önce eşime mektup geldi evrak istediler eşimde yolladı postayla yolladıktan sonra dün aramış evrağım elinize ulaştımı diye evet demiş ama ulaşmış ama ben halen vizemi alamadım neden böyle acaba daha çok beklermiyim delirecem vAllahi çıksada kurtulsam ocak 7 sinde orda olmam lazım

merhaba arkadaşlar vizemle ilgili bügün bi gelişme oldu sanırım vizem tamamdır. ben haftada bi kere istanbul alman konsolosluğu arıyordum bana barkot numaramla işlem yapıyordu her aradığımda almanya hamburg yabancılar  polisinden cevap bekliyoruz diyorlardı bügün içinde bi acayip duygu vardı cevap geldiğinine dair pazartesi aramıştı halen cevap bekliyoruz demişlerde hiç haftada iki defa aramamıştım bu sefer denedim yine barkot numrasını sordu bende verdim baktı biraz duraksadı ( önceleri hemen murat bey cevap yok diyorlardı) bekleyinde biraz bekledim evet bugün 02/12/2011 tarihinde cevap geldi denildi sizin bundan haberiniz varmı dedi bana yok öylesine bi aradım dedi şanslısın bügün cevap geldi dedi bayan ama burda biraz işlemler oluşacak dedi yakın zamanda elinize ulaşır dedi vize peki dedim vizeyle ilgili olarak bişey sorabilirmiyim dedim buyrun vizenin cevabı ney dedim olumlu gözüküyor dedi ve çok mutlu oldum peki olumlu gözüküyor demesi tamam mı anlamına mı geliyor çok sevindim ama bi söz var dereyi görmeden paçaları sıvazlama demişler bende bu söze uyayım mı

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.