18/10/2010 başvuruma cevap geldi eşime 29/10/2011 evrakları postala denilmiş

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    murat724
    Katılımcı

18/10/2011 de istanbul almanya başkonslosluğuna başvuruda bulundum29/10/2011de eşime mektup gönderilmiş eşimden bir kaç evrak istemişler ve istedikleri evrakları posta ile tarafımıza yollayın denilmiş neden elden getirmesinini istememişler de postala denilmiş bilgisi olan varsa cevap yazsın neden öyle denilmişşş

fuk_18
    Katılımcı

normal birsey herkez elden getirin demicekki heryer farkli sitede istisna bazi arkadaslarin eslerine mektup bile gitmeden vizeleri cikti yani almanyadaki es vizeden haberdar bile degildi ciktigni bunlar normal seyler herseyde birsey aramamak gerek zaten onemli birsey olsa illaki siz duyarsiniz söylerler

murat724
    Katılımcı

normal birsey herkez elden getirin demicekki heryer farkli sitede istisna bazi arkadaslarin eslerine mektup bile gitmeden vizeleri cikti yani Almanya'daki es vizeden haberdar bile degildi ciktigni bunlar normal seyler herseyde birsey aramamak gerek zaten onemli birsey olsa illaki siz duyarsiniz söylerler

ufuk herşey için çok teşekür ederim peki sence bügün evrakları teslim ettiğimizde kaç gün içinde belli olur vize sence 1 ay sürermi yada daha fazla eşime sordum evrak yabancılar polisine kaç günde gider sizin ordan mektup dedi ertesi gün eline gecer yani hade diyelim 2-3 gün olsun hemen cevap verirlermi yoksa tekrar görüşmeye çağırırlarmı merak ettim capraz sorgu ne zaman acaba olacak yada olmayacakmı

cini
    Katılımcı

arkadasim öncelikle vizen en kısa sürede çıkması dilegiyle.benim de aynı senin gibi evrakları istemişlerdi posta yolu ile benimde esimi cagırmadılar ama benim maaş bodrosunda bazı sorunlar çıktı yarın tekrar yeni maaş bodrosu gönderecegiz bende senin gibi merak ettim ama gerci halada bilmiyoruz çagıracaklarmı die

murat724
    Katılımcı

arkadasim öncelikle vizen en kısa sürede çıkması dilegiyle.benim de aynı senin gibi evrakları istemişlerdi posta yolu ile benimde esimi cagırmadılar ama benim maaş bodrosunda bazı sorunlar çıktı yarın tekrar yeni maaş bodrosu gönderecegiz bende senin gibi merak ettim ama gerci halada bilmiyoruz çagıracaklarmı die

sen ne zaman verdin evraklarının konsolosluğa bide almanya nın neresine gidiyorsun merak ettim

cini
    Katılımcı

sen beni hiç sorma ya simdi ben söyledigim zaman moralin bozulacak ben agustos 10 da izmirden basvurdum agustos 25 esime evraklar ulaştı ama ekimin basında evrakları teslim ettik ekim 10 gibi yeni mektup geldi ek isinizle ilgili daha çok bilgi verin demişler arayıp sordugumuzda 10. ayın maaş bodrosunuda istediler iste bugün iş yerinden alıp yarın da tekrar postalıyacagız yabancılar subeye ben stutgarta gidecegiz sen nereye gideceksin

murat724
    Katılımcı

sen beni hiç sorma ya simdi ben söyledigim zaman moralin bozulacak ben agustos 10 da izmirden basvurdum agustos 25 esime evraklar ulaştı ama ekimin basında evrakları teslim ettik ekim 10 gibi yeni mektup geldi ek isinizle ilgili daha çok bilgi verin demişler arayıp sordugumuzda 10. ayın maaş bodrosunuda istediler iste bugün iş yerinden alıp yarın da tekrar postalıyacagız yabancılar subeye ben stutgarta gidecegiz sen nereye gideceksin

sanırım eşiniz türk vatandaşı sanırım benim eşimden fazla bişey istememişler sanırım pasaportunu istemişler evlilik cüzdanın istemişler bir kaç ufak şey daha var yani düşün 29 geldi mektup bügün cevap verecek o kadar fazla değil  bügünde postalayacak bana sorarsa elden götürüp versin diyecem ama neyse işte bakalım hamburga gidecem inşallah bide tabi daha bunun capraz sorgusu olacak sanırım

cini
    Katılımcı

nasil yani capraz sorgu derken biz simdi capraz sorguyamı girecegiz cagırmadılar die

murat724
    Katılımcı

nasil yani capraz sorgu derken biz simdi capraz sorguyamı girecegiz cagırmadılar die

vallahi forumda okuduğum kadar bide çapraz sorgu denilen bişey var çağırırlarmı çağırmazlarmı bilemem öyle bişey var bazı kişiler çağrılmış yani

Treaback
    Katılımcı

ufuk herşey için çok teşekür ederim peki sence bügün evrakları teslim ettiğimizde kaç gün içinde belli olur vize sence 1 ay sürermi yada daha fazla eşime sordum evrak yabancılar polisine kaç günde gider sizin ordan mektup dedi ertesi gün eline gecer yani hade diyelim 2-3 gün olsun hemen cevap verirlermi yoksa tekrar görüşmeye çağırırlarmı merak ettim capraz sorgu ne zaman acaba olacak yada olmayacakmı

Seni Almanya'ya almayacaklar Murat  :haha:

Dostum Herkesi çarpraz sorguya almıyorlar. Alsalar dahi Zaten Pek Red yiyeceğinide zannetmiyorum Ben  ;)

Posta yoluyla istemelerinin Bir önemi olmadığını daha önce okuduğumu hatırlıyorum. Elden Teslim etmesi daha sağlıklı, Telefonda da söyledim sana postayla istediler diye illa postayla ulaştırmasına gerek yok. Bir arkadaşının eşinden istenilen evrakları babası teslim etti (:

fuk_18
    Katılımcı

abicim evraklarin posta ile yada elden teslim edilmesi veya esininizin teslim etmesi hic onemli degil size bildirilen evraklari gonderin ve hangi yolla istiyorsalar o sekilde gonderin yeter mektupla istenirse evraklar esiniz bile goturmesine gerek yok evraklari zarfa koyarsiniz esiniz dostunuz birakir posta kutusuna ordan postacilar goturur veriri elden istenilen yerlede var istemeyende yani heryer ayni uygulama icinde degil..vize surene gelince evraklari verdikden sonra 2 3 hafda icinde sonuc cikip vizeni alman lazim eger hic bir sorun yoksa bu tabi yerine gore 1 hafda 10 gunde oluyor yani kesin tarih kimse söyleyemez ..

10 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.