17 ekim vize görüşmesi evrakalrda yardım arkadaşarlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    cemcakar
    Katılımcı

17 ekim istanbula vize başvurusu çin gün aldım ideta randevu için bilgi vermedi dedi sitesine girip gereli belgelere bakın dedi bende nufus kagıt örnekelr felan hepsini aldım gidip ama tercüme konusunda krarsız kaldım resmi siede yazmıyo tercüme etirilcek die idetadaki görvliye sordum ilk hiç birine gerek yok dedi sonra 5dk sonra beni aradı bütün evrakalr tercüme etirmen gerekyo dedi hangisi dogru bilginiz varmı bide bu boş vuru formu türkcemi doldurulcak yoksa almancamı doldurmam gerekyo yardımcı olursanız sevinirim arkadaşalr şimdiden hepiniz cok teşekürler

fuk_18
    Katılımcı

arkadasim aile birlesimine basvurcaksan asagidaki linkdekileri belgeleri harfiyen hazirla sorun cikmicaktir istanbuldan basvuruyorsan tercume yaptir diyorum sadece https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=18986.0

sitede yazılanları son 6 aydır harfi harfine okuyorum ancak bir konsolosluğun istediğini diğeri istemiyor konsolosluğu bırakın kişiden kişiye bile istenilenler değişirken ve istanbul alman konsolosluğunun resmi sitesinde evrakların almanca tercümesi diye hiçbir ifade kullanılmazken burda bunu istiyorlar şunu istiyorlar diye emin ifadeler kullanıldığı için doğal olarak bilginin kaynağını sorguluyorum bu sitede yazılanları okumuyorum konuları takip etmiyorum demek değil….. ki zaten bunuda götüreyimmi şunuda isterlermi gibi sorulara fazladan hiçbirşey götürme boşu boşuna zaman kaybı olur onlar kendi istediklerinden başka birşey almıyorlar diye bir sürü arkadaş yazmış…..ama tavsiyeleri ve edinilen tecrübeleri esas alarak tabiki tercümeleri en kısa sürede yaptıracağım…

roye
    Katılımcı

kesin ifadenin sebebi su…istanbuldan basvuran herkes tercüme istendigini yazdi buraya…bende dahil ankaradan basvuran kimseden istenmedi…eger aksi bir durum varsa yazilsinki bizde yanlis seyler söylemeyelim…hic duymadim ama ben :)

2 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 17 arası (toplam 17)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.