16 Aralık 2015 Ankara Alman Konsolosluğu Başvurum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    vizebekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ;
    16 Aralıkta Ankara'dan aile birleşimi başvurumu yaptım.Sınav notum 92,eşim alman vatandaşı.Görüşme gayet güzel geçti.Bir kaç almanca soru sordu.şuan hala beklemedeyim.Gerçi araya noel tatilleri de girdi işimiz uzadı.
    Benim gibi 16 Aralık 2015 tarihinde başvuran var mı? İnşAllah herkesin vizesi tez zamanda gelir ailelerimize kavuşuruz.

vizebekleyen
    Katılımcı

Bu arada Ups in sayfasına girip 1Z ile başlayan numaradan takip ediyorum hergün.Paketiniz Ups e teslim edilmek üzere beklemektedir yazıyor.Ups i aradım bize daha pasaportunuz teslim edilmemiş dedi.Pasaportum hala Ankara Konsoloslukta mı oluyor bu durumda dedim,bayan evet dedi.

nescaffe
    Katılımcı

Kardesim umarim en kisa zamanda alirsin aile kavusursun cadilar bayrami var bekle daha arama sikinti. Yaparlar sabretmeyi bil oncelikle msj gelicek tlf ..

nescaffe
    Katılımcı

Seninle ayni durumdayiz 95 gunde aldim vizeyi suriyelerin yuzunden..

vizebekleyen
    Katılımcı

nescaffe kardeşim bilgilerin için teşekkür ederim.Dediğin gibi beklemekten başka yolumuz yok.Aramak sıkıntı çıkarabiliyormuş.Gerçi ben daha yolun başındayım. :)

nescaffe
    Katılımcı

Kardrsim benim esimde alman vatandasi cocugumda alman vatandasi ben cocuk uzerinden bas vuru yaptim ve ben baya aradaim sikinti yaptilar terslediler gavurlar acele etme insanllah erken cikarda mutlu olursun cocuk uzerindenmi yaptin ailebirlesimi ?birde senin gidecegin yere bagli koy degilse uzun surer koyse erken surer …

vizebekleyen
    Katılımcı

Benimki çocuk üzerinden değil.Stuttgart başvurusu yaptım.Uzunca bekleyeceğiz sanırım.Hayırlısı Allah tan.

nescaffe
    Katılımcı

Bu kadar karamsal olma bende stuttgat bagli heilbronndayim

vizebekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün eşime evraklar gitti.
    Tam bir ay oldu.
        ya:)  Herkesin bir an önce tüm evrak işleri bitsin inşAllah

nescaffe
    Katılımcı

Hayirli ugurlu olsun en kisa zamanda vizeni alirsinda ailene kavusursun..

Beyaz
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba.  Vizelerimiz ile ilgili sureci internet uzerinden takip edebiliyormuyuz? Pasaportum konsolosluk vize görüşmesinde isteğim dogrultusunda bana verildi. Ancak vizemin onaylandigini nasil ogrenebilirim?  Konuyla ilgili bilgi arkadaslara rica ediyorum. Tesekkurler.

vizebekleyen
    Katılımcı

İnternet üzerinden takip ediliyor mu bilemiyorum.Eğer böyle birşey varsa bilgili ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır muhakkak.

tugce_doerjer
    Katılımcı

Internet üzerinden vize takibini yapamazsiniz. size verilen takip numarasi ups pasaportunuzu teslim aldiktan sonra gecerli. zaten teslim alindiktan sonra 2 gün icinde geliyor evrakiniz.

nescaffe
    Katılımcı

Arkadasim sadece izmir konsoloslugunda var  baska bir yerde yok sadece esin ogrenebilir bunu yabancilar dairesinden sen kendine meskul edicek bir sey bul  o gelir vize bu arada nasil vize basvuru olarakdan bulundun..

Beyaz
    Katılımcı

Merhaba. Aile birlesim. Pasaport bende oldugu icin vize gelemez. Hazir oldugunu ben öğrenince pasaportumu verip, alacagim. Izmir konsoloslugu web sayfasinda buldum. Sanirim bu; ” İzmir'de başvuru yapılan uzun süreli vize sonuçları” basligi altinda.

Beyaz
    Katılımcı

Psikolojik olarak yorucu bir gerçekten. Her keze sabir diliyorum. Vize Alanlarida kutluyorum.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.