15 Ekim A1 sinavi Istanbul…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    edat
    Katılımcı

arkadaslar sinavima tam 5 gün kaldi :-
    Hem heyecanliyim hemde biraz korkuyorum ??? ???Umarim hersey istedigim gibi olur benden dualarinizi eksik etmeyin lütfen.
    (sinav hakkindaki tüm tecrübelerimi burdan paylasacagim.)

mutim2
    Katılımcı

sevgili kardesim Allah yar ve yardimcin olsun

sana sinav kartlarini gönderdim mi bilmiyorum eyer ihtiyacin varsa mailini gönder sana sinavda cikan kart sorularini göndereyim.. ayrica birde ufakda olsa sinavla ilgili sana bilgiler edinmen icin bir link veriyorm bi bakarsin

https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=9284.0

edat
    Katılımcı

mutim sinav kartlarini senden almistim cok tesekkür ederim bayagi calistim onlara.gönderdigin link icinde tesekkür ederim simdi hemen bakacagim.
    umarim bende diger arkadaslar gibi gecerim Allah yardimcimiz olsun..
    heyecan dorukta ::)

edat
    Katılımcı

arkadaslar temalardan korkuyorum elimde 5- 6 örnek var ama yeterlimi bilmiyorum.sinavdan cikan arkadaslardan  rica etsem bana temayla ilgili biraz ipucu yada bilgi verirmisiniz?kelime kartlarindaki kelimelerle soru sorabilirim ama temalarda hemen aklima dogru soru nasil gelecek bilmiyorum? yardim edin lütfen  :-

mutim2
    Katılımcı

arkadaslar temalardan korkuyorum elimde 5- 6 örnek var ama yeterlimi bilmiyorum.sinavdan cikan arkadaslardan  rica etsem bana temayla ilgili biraz ipucu yada bilgi verirmisiniz?kelime kartlarindaki kelimelerle soru sorabilirim ama temalarda hemen aklima dogru soru nasil gelecek bilmiyorum? yardim edin lütfen  :-

sevgili kardesim sana mail göndereyim tüm temalar var örnekleriyle istersen tabii ki , ayrica kalip ezberlerdiysen daha kolay söyleyebilirsin . yeterki gelen cümleye ögrenigin kalibi gore uyarlayabil… Örnek : Können Sie Mir bitte bu bir kaliptir. Örnegin sana “obst” ciktiginda su sekilde yapabilirsin .. Könen Sie Mir bitte obst geben/bringen Könen cümlesinin yerine Könnten , Würden , gibi kelimeleride basa kullanabilirisn..

edat
    Katılımcı

mutim mail adresim edatugan@hotmail.com
    bu yardimlarin icin Allah senden razi olsun…

mutim2
    Katılımcı

mutim mail adresim edatugan@hotmail.com
    bu yardimlarin icin Allah senden razi olsun…

sevgili kardesim , sana maili gönderdim umarim isine yarar Allah yar ve yardimcin olsun.. kafana birsey takilarsa bana yazarsin …. arrested_love@hotmail.com

edat
    Katılımcı

sevgili kardesim , sana maili gönderdim umarim isine yarar Allah yar ve yardimcin olsun.. kafana birsey takilarsa bana yazarsin …. arrested_love@hotmail.com
    [/quot

teşekkürler mutim mailini aldım çalışıorum..

heyecan gün geçtikçe artıyor.. :( :(
    Allah yardımcım olsun

gokin
    Katılımcı

arkadaslar sinavima tam 5 gün kaldi :-
    Hem heyecanliyim hemde biraz korkuyorum ??? ???Umarim hersey istedigim gibi olur benden dualarinizi eksik etmeyin lütfen.
    (sinav hakkindaki tüm tecrübelerimi burdan paylasacagim.)

Kardes neden bukadar sitres yapiyorsun yapma ya bosver cidden bak mutim kardeste biliyo ben 1 ay kendim calisip hic kursa gitmeden kazandim hemde iyi bi puanla 81 aldim inan okadar dert edilecek gibi degil üzülme kardesim Rabbim yardimci olacaktir merak etme öyle mektup filan kafana takma genel kapillari ögren yeter bu is ezberden ibaret biraz caba yeter kasma kendini, ok hadi bize sinavdan sonra iyi sonuclar ver ;) Rabbim yardimcin olsun…

gokin
    Katılımcı

ALMANCA RICALAR
    BALL )             GEBEN SIE MIR BITTE DEN BALL ! GERN, ICH GEBE IHNEN DEN BALL
    GESCHIR )                          SPÜLEN SIE BITTE DAS GESCHIR ! NEIN, ICH SPULE DAS GESCHIR
    TISCH )         RÄUMEN SIE BITTE DEN TISCH AUF ! GERN, ICH RÄUME DEN TISCH AUF
    WÄSCHE )           WASHEN SIE BITTE DIE WÄSCHE ! GERN, ICH WASCHE DIE WÄSCHE
    LAMPE             MACHEN SIE BITTE DIE LAMPE AN ! GERN, ICH MACHE DIE LAMPE AN
    MEDIKAMENTE) NEHMEN SIE BITTE MEDIKAMENTE ! NEIN, ICH NEHME KEINE MEDIKAMENTE
    RECHNUNG) BEZAHLEN SIE BITTE DIE RECHNUNG ! GERN, ICH BEZAHLE DIE RECHNUNG
    BILD )               HÄNGEN SIE BITTE DAS BILD AUF ! GERN, ICH HÄNGE DAS BILD AUF
    KÜHLSCHRANK)    MACHEN SIE BITTE DEN KÜLHSCHRANK ZU ! GERN, ICH MACHE DEN KÜHLSCHRANK ZU
    SCHUHE )                 PUTZEN SIE BITTE DIE SCHUHE ! GERN, ICH PUTZE DIE SCHUHE
    OBST, GEMÜSE, BROT)    KAUFEN SIE BITTE OBST, GEMÜSE, BROT ! GERN, ICH KAUFE OBST, GEMÜSE, BROT
    PFLASTER)                      GEBEN SIE MIR BITTE EIN PFLASTER ! GERN, ICH GEBE EIN PFLASTER
    TOMATEN)                              CHNEIDEN SIE BITTE TOMATEN ! GERN, ICH SCHNEIDEN TOMATEN
    KAFFE    )                            BRINGEN SIE BITTE EINEN KAFFE ! GERN, ICH BRINGE IHNEN EINEN KAFFE
    COMPUTER )     LEIHEN SIE MIR BITTE IHR COMPUTER ! ES TUT MIR LEID ICH BRAUCHE IHN
    TELEFON)       LEIHEN SIE MIR BITTE IHR TELEFON ! GERN, ICH LEIHE IHNEN MEIN TELEFON
    TAXI      )                   RUFEN SIE BITTE DEN TAXIFAHRER AN ! GERN, ICH RUFE DEN TAXI AN
    POST      )    BITTE SAGEN SIE MIR, WIE ICH ZUR POST KOMME! GEHEN SIE GERADEAUS DANN RECHST DANN LINKS. DA IST DIE POST

Kardes bunlarda benden sana calisman icin ricalar ok faydasi olur insallah,,

edat
    Katılımcı

gokın arkadaşım biliyosun bende hiç kursa gitmedim.insan ister istemez stres yapıyo işte.
    umarım bende senın gibi güzel sonuçlarla gelirim burda sizinle paylaşırım.gönderdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Allah razı olsun..

edat
    Katılımcı

arkadaslar sınav kaç saat sürüyor?

axore
    Katılımcı

slm arkadaslar yorumlarinizi okudum eger yararli olcaksa biraz tiolar verebilirim sinava daha önce girdim kazandim inş her kez kazanir herkezin bildigi gibi sinav 4 bölümden olusuyor.okuma ,yazma ,dinleme,konusma…dinleme okuma 15'er sorundan olusuyor yarisi resimli cd ki konusmalarda dogru sölediginizi elinizdeki a.b.c siklarindan birini isaretliyorsunuz diger yarisida dogru yanlis yani(richtig-falsch)bu sekilde sorular vardir.biraz almancasi olan herkezin yapicagini saniyorum…ve sonra mektup iste bu en cok puan olan bölüm 30 puan degerınde size örnek veremem cünki sürekli sorulus sekli degisir ve bazi arkadaslar sormuslar sinavlarda yardim ediyolarmi hayir aksine okadar cok sıkı tutuyolar ki gidince görceksiniz zaten en basitinden 5 hoca basinizda olcak sürekli gözetim altinda olcaksiniz ve bu 3 bölüm 60 dk olcak sonra 15 dk mola verilir konusma bölümüne gecilir 4 kisi alfabetik siraya göre odaya alinir iceri ve 2 hoca olur birisi sorar öbürü sizin seviye notunuzu verir konusma bölümunde ise önce isim soyisim.yas.nerden geldigin.meslegin.hobilerin sorulur a4 kadigidina zaten bunlari yazarlar ve sizin onunuze koyar sırayla tanıtırsınız kendınızı sonra soyisimlerinizi kodlarsiniz ondan sonra kartlar verilir size sirayla karta almanca mesela (kuchen) bunun la ılgılı soru sormanız lazım yanınızdakı arkadasınıza oda cvplarsa dıger ıkı ogrencıye gecer bu ıslem 2 kez yapılır sonra 2.kartlar verılır onlarda da resımler olur nomenler dıyoruz aklınıza ne gelırse yanı onla ılgılı soru sorar cvplarsanız puan almıs olursunuz sınav kısaca anlatımı böle arkadaslar bırde sınav gırmeden once zaten randovu alırken sıze solerler 1 hafta once 140 tl AKBANK hangi sehirde giriyosaniz giris ücretiniz yatiriniz ve kimliginizle sinav yerine gidiniz birde kalem genelde saat 9 da baslar sinavlar 60 puan alırsanız sertıfıka hak etmıs olursunuz herkeze basarılar dilerim…

birde önceki sinav sekillerini merak eden arkadaslar varsa( http://www.goethe.de )bu adresden A1bölümüne girip sınavin nasil bisey oldugunu görebilirler şaplon aynıdır sadece sorular ve resımler degısıık umarım yardımcı olmusumdur kolay gelsın…

edat
    Katılımcı

sanırım sınav bayağı uzun sürüyor..verdiğin bilgiler için teşekkürler axore..

edat
    Katılımcı

dınn dıınnn dıınnnn  ???  ??? yarın  saat 10 da sınava giriyorum arkadaşlar.yeteri kadar çalıştıysam geçerim çalışmadıysam bi sonrakine kısmet derim.yinede bana şans dileyin umarım heyecanlanmam ve sınavım ii geçer :-

kaan59
    Katılımcı

merhaba aradaşlar sınav yeri tam olarak nerede istanbulun yabancısıyım ben taksim meydanı felan diyorlar sınava gireceğim yerin tam ismi varmı alman kültür merkezindemi oluyor sınav lütfen yardımcı olursanız ???

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 16)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.