14 şubat’ta aile birleşimi vizesi başvurusu-yardım-

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    hbasocak
    Katılımcı

pazartesi başvuru yaptım..evraklarım tam 1 hafta sonra almanyaya ulaştı..
    fakat bunu telefonla arayıp ogrendık yabancılar polisinden.. eşime henuz mektup falan gelmedi 3. haftaya girmemize rağmen? normalmi arkadaşlar.. beklemek çok kötü.. vize işlemlerin ne aşamada oldugunu ogrenme şansım yok değil mi?

jaces
    Katılımcı

3 hafta olmuş normal mi diye soruyosun ? yok normal değil ,aslında 1 hafta önce vizen elinde olmalıydı. niye öyle geç kaldırlarki kesin senin işte bir terslik var gibime geliyor.

hbasocak
    Katılımcı

vizemin eline ulaşmayacagını biliyorum.. ama eşimde evrakları istemeleri gerekiyor dosyam oraya gıttıgıne gore? bu hangi süre zarfında gerçekleşecek bunu soruyorum. efendi efendi cevaplamak varken ortamı germenin anlamı nedir.

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

kafanı takma bu süreç gayet normal bende ocak 18 de başvuru yaptım ankaradan aile birleşimi için eşime mektup geçen hafta geldi.almanyada eyalet sistemi olduğu için şehirden şehire değişebiliyor.gideceğin yerde iş yoğunluğu çok fazla ise bide çok yabancı yaşıyorsa biraz zaman alabilir.hemde eşime mart 14 e randevu verdiler.berlin çok kalabalık olduğu için uzun sürüyor.her şey geçer takma kafana her denilene inanma herkes herşeyi söyler sabret ve bekle.allah yard olsun.

hbasocak
    Katılımcı

kafanı takma bu süreç gayet normal bende ocak 18 de başvuru yaptım ankaradan aile birleşimi için eşime mektup geçen hafta geldi.Almanya'da eyalet sistemi olduğu için şehirden şehire değişebiliyor.gideceğin yerde iş yoğunluğu çok fazla ise bide çok yabancı yaşıyorsa biraz zaman alabilir.hemde eşime mart 14 e randevu verdiler.berlin çok kalabalık olduğu için uzun sürüyor.her şey geçer takma kafana her denilene inanma herkes herşeyi söyler sabret ve bekle.Allah yard olsun.

teşekkürler sağol, hepimizin yardımcısı olsun Allah.

hbasocak
    Katılımcı

dosyama bakan memur 2 hafta izinliymiş..
    eşim aradı bugun ve mektup fln gelmeden 3 evrak ısteyıp yarın randevu vermısler..
    inş. bi sorun cıkmaz..
    darısı basınıza diyelm arkadaşlar.

hbasocak
    Katılımcı

eşimden evrakları alıp evrakların tamam oldugunu soylemısler..
    gorusme 5 dk surmus.. hiç bi soru falan sormamışlar.. normal mi arkadaslar.
    hiçbişe sormadan tamam demişler

hbasocak
    Katılımcı

biaz once cebıme mesaj geldi..konsolosluk almıs evraklarımı yarın kargoyla gonderlecegı yazıyor :D inş. hayırlı haber gelir :D

7 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.