14.10.2011 aile birleşimi vize basvuru randevum…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    materi
    Katılımcı

14.10 .2011 cuma  ankara sabah 8.45 de görusmem vardı..4.nolu kapıdan gırıs yaptım kapıda 2 adet İkamet Müsadesi Başvuru Formu  nu aldım gorevlıden dısarda doldurdum bendekı forum karladıgım ıcın yenıden doldurdum
    ıcerde ups 15 tl yatırdım daha sonra aıle bırlesımıne sıra alarak bekledım …bu arada sıra aldıgım bınanın ıcındekı fotokobıcı  evraklarımı 1er fotokobılerınle asıllarını alarak  1 er fotokobılerını bana bıraktı 
    dıkkatımı ceken sey  evlilik cuzdanım ve fotokobılerını almadı 2 fotokobıyıde bana verdı. ozellıkler sordum tamam dedı.. pasaportumu, dıl sertıfıkamı ,  2 adet doldurdugum formu bana verdı bunlarla kabıne gıreceksın dedı

sıra geldı kabıne gırdım bana verılen evrakları 3 numaralı kabındekı bayana verdım…
    memur :kendını almanca tanıt
    ben : ıch heisse kadir yılmaz
    ich bin sechsundzwansig jahre alt
    ich wohne ın trabzon
    ich bin student
    memur :almanca  hangı okul dedı
    ben :anadolu acıkogretım fakultesı dedım turkce..
    memur: eşinizle akrabalık barmı
    ben : evet var
    memur : hemde unıveste okuyon akraba evlılıgı cahil olmaman lazım falan bişiler dedi
    sakat cocuk falan dedı ..
    ben :kadın dogum uzmanında gereklı onlemlerı ve bılgıyı aldık dedım
    memur: ınsan teyzesının kızını kardes gıbı gorur biraz
    biraz bu durumu aşşagılayıcı bı konusma yaptı bana
    ben : sakinligimi koruyarak güzel bi yüzle :efendim biz 11 senedır beraberız 5 yıldır nişanlıydık ancak evlendık …… GÖNÜL BU ……
    DEDİM
    memur : hıh gönülmüş dedi

daha sonra doldurdugum foruma ve ekrana bakarak bısıler doldurdu …3 4 dakıka  daha sonra

memur: dügün yaptınızmı dedi
    ben : ewet trabzonda yaptık dedım  bu yaz dedım
    biraz daha bekledıkten sonra
    memur: 11 sene demıstın dımı dedı ewet dedım …
    bana eşim hakkında hiç bişede sormadı
    dısarda bekle haber verılınce gel dedı  dışarı cıktım 10 15 dakıka sonra ısmım soylendı ıcerı kabıne tekrar gırdım tamam dedı memur bız sana ups le gondeecez belgelerı dedı ..cıktım
    24 ekım oldu cumartesi pazarlar gırdı araya 10 gun olacak  eşime posta ıle hiç bir kagıt gelmedı ..pazartesi gelmezse sahsen gıdıp kendı soracak forumda okuduguma gore cogu kısıye kagıt gelmıyor…
    istenılen belgelerı yazmama gerek yok eşime ait sadece

10. [ ] Almanyada yaşayan Eşin pasaport fotokopisi ve Oturum Müsaadesini gösteren sayfasının fotokopisi
    Eş Alman vatandaşı ise pasaportunun veya kimliğinin fotokopisi ibraz edilmelidir… bu vardı gerisi ıkametkah falan fılan tamamlanacak seyler….

şimdi eşimi postayla çagıracaklar ve gelır ev konusunda belge ıstıyecekler sanırım kendisi alman vatandası sonradan olma ..tedirginlıkle beklemekteyım onu cagırmalarını ayrı beklıyorum sımdı bıde cagırıldıktan sonra ayrı beklıyecegım Allahım yardım et kafamda sac kalmadı ….herkese kolay gelsın

jett
    Katılımcı

[ben  de  o  3  numaralı kadınından  şüpe  kaptım ve  red  geldi  bana  ben  kendimi  mahkemede  zandım

materi
    Katılımcı

valla beklıyorum esımı daha cagırmadılar 16 gun oldu kımıni 3 gunde cagırıyorlar ..kimini 3 ayda ….NEDEN red geldıgınle alakalı acıklama yaptılarmı pekı …

Cansucuj
    Katılımcı

valla beklıyorum esımı daha cagırmadılar 16 gun oldu kımıni 3 gunde cagırıyorlar ..kimini 3 ayda ….NEDEN red geldıgınle alakalı acıklama yaptılarmı pekı …

Bende 3 numaralı kabinde girdim görüsmeye benimkii cokk güzel gecti .. simdi bende vize bekliyom 7 ekimde basvurmustum eşimde kagıtlarını teslım etti orası eşime onayı verdk demiş persembe gunu ankraya faxladık demiş sonuc beklıom hayırlısıyla gelir inş..
    aceba kabindeki memurlar aynı mı ? :S

materi
    Katılımcı

14 ekımde muracaat ettım  31 ekımde almanyadakı memur  eşime postalamıs evragı ..evrak esıme ulasmadan gitti 3 gun sonra evrak yolladınızmı epey gectı bıse gelmedı dedı ..yolladık gelmıs olması lazım dedı memur neyse
    eşimin oturdugu evın belgesini çalısmadıgı için babası bakımlı gosterecek bizi …noterden onaylı kagıt yaptı onu verdi ..
    memur benım ıcınde onayı verıyorum herseyınız tam turkıyedekılere kaldı artık dedı….arkadaslar almanyadan onay cıktımı tr dekıler vızeyı verıyor dedıler ne kadar fogru bılmıyorum ….vizeyi alırsanız burdan yazarmısınız kac gunde cıktıgını merak edıyorum ınsallah alırsınız

Treaback
    Katılımcı

14 ekımde muracaat ettım  31 ekımde Almanya'dakı memur  eşime postalamıs evragı ..evrak esıme ulasmadan gitti 3 gun sonra evrak yolladınızmı epey gectı bıse gelmedı dedı ..yolladık gelmıs olması lazım dedı memur neyse
    eşimin oturdugu evın belgesini çalısmadıgı için babası bakımlı gosterecek bizi …noterden onaylı kagıt yaptı onu verdi ..
    memur benım ıcınde onayı verıyorum herseyınız tam turkıyedekılere kaldı artık dedı….arkadaslar Almanya'dan onay cıktımı tr dekıler vızeyı verıyor dedıler ne kadar fogru bılmıyorum ….vizeyi alırsanız burdan yazarmısınız kac gunde cıktıgını merak edıyorum ınsAllah alırsınız

Hayırlı Uğurlu olsun vizeniz…
    Onay Konsolosluğa verilmiştir Fakat 7-8 Kasım Konsolosluk tatil. pasaportunuz UPS'e Cuma Gününe kadar verilmiş olur….

Geçmiş olsun Almanyadaki hayatınızda Eşinizle Size Başarılar Dilerim…

materi
    Katılımcı

Hayırlı Uğurlu olsun vizeniz…
    Onay Konsolosluğa verilmiştir Fakat 7-8 Kasım Konsolosluk tatil. pasaportunuz UPS'e Cuma Gününe kadar verilmiş olur….

Geçmiş olsun Almanya'daki hayatınızda Eşinizle Size Başarılar Dilerim…

ve vizem elimde allahıma sukurler olsun …3 aylık verdıler …zarfı actım pasaportum ıcındeydı ve tam vıze sayfasında sarı uzun bır kagıt vardı aha dedım reddı yedım …meger ımla yazımı olabılır vızenızı kontrol edın yazıyormus cok mutluyum allah sızlerede nasıp etsın

murat724
    Katılımcı

ve vizem elimde Allah'ıma sukurler olsun …3 aylık verdıler …zarfı actım pasaportum ıcındeydı ve tam vıze sayfasında sarı uzun bır kagıt vardı aha dedım reddı yedım …meger ımla yazımı olabılır vızenızı kontrol edın yazıyormus cok mutluyum Allah sızlerede nasıp etsın

almanya nın neresine gidiyorsun bende senin gibi bekliyorum bi türlü işlemim tamamlanamadı gitti 1 ay oldu senin dediğin gibi kıpırdama halen yok

acara
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeşim insaALLAH bizmkide çikar. Almanyadaki hayatında basarılar diliyorum

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.