14.04.2009 vize basvurusu yapildi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    bunalim
    Katılımcı

Slm arkadaslar

esim 14.04.2009 da izmirden aile birlesim vizesi basvurusu yapti. evraklar 2 hafta icinde burdaki yabanci polise geldi. benden istenilen evraklar sunlardi. is verenden imzalanmis bir belge ve evimizin kontrati. aldim ve kendi ellerimle teslim ettim. 2 hafta gectikten sonra dayanamadim telefon acip bilgi almak istedim ve bana denilen seyler sunlardi. eksik evraklar var biz size tekar mektup gönderdik lütfen onlari tamamlayin ve geri getirin dediler. son üc ayin maas bodrosunu ve bütün türkiyeye giris cikis belgesi istediler ve altina yazmislar bu belgeyi nerden ala bilcemi. almanyada herhangi bir türk konsoloslugundan alina biliniyormus. stuttgart konsolosluguna gittim bu belgeyi istiyorum dedim. biz bu belgeyi veremiyoruz esinize burdan vekalet cikarip gönderin oda türkiyede herhangi bir emniyet müdürlügünden alina bilir dedi. vekaleti aldim esime gönderdim ve aldi bana faxladi. gecen hafta cuma yani 29.05.2009 da gittim teslim ettim ve tekrar gözlerinin icine bakarak sordum baska bir evrak lazimmi diye. hayir simdilik yok eger lazim olursa biz size haber veririz ve bizden herhangi birsey duymazsaniz bilinki onayi verip türkiye elciline yani izmir konsolosluguna maili atmis oluruz dediler. icim icimi yiyor bu kadar uzatmalarinin ne anlami var. artik dayancak gibi diyili. hergün yeni yeni seyler duyuyoruz. vizesini alan arkadaslar lütfen tecrubelerinizi bizden esirgemeyin. bunlari yasamis olanlar lütfen bunlarin normal birsey oldunu söyleyin. bukadar uzatmalari normalmi. kac zaman icinde vizemisi ala biliriz. ben burda iki iste calisiyorum ve aylik gelirim net 1800 euro evimizde yeterli. ne istiyorlar halan bunlar bizden. arti esimle 28.07.2007 de evlendik. o anki düsünceler farkliydi ben türkiyeye asimin yanina gittim ve orda yasadik 2 sene. ben türk vatandasiyim her alti ayda alamnyaya giris yaptim baktik olmuyor almanyaya gidelim dedik. iste buldum hemen. yani bizim sahte evlilk yapmamizdan süpheleniyorlarsa eger kanit ortatda. yani ben neden gidim türkiyede kalim???

tecrübesi olan arkadaslar lütfen biraz bilgi verin. allah herkesin yardimcizi olsu herkese sabir versin….

gülümse35
    Katılımcı

inan farklı değilim benimde eşim türk vatandaşı 08 nisanda başvurdum izmirden hannover için 14 nisanda eşim evrakları verdi hannoverden 25 mayısta ardı sordu tamam demişler 28 mayısda mektup atmışlar eksik evrak diye neymiş eşimin eski evliliğinin boşanma kağıdı eşim teslim etti haftaya çarşamba arayın demişler yani yarın bu ne böyle inanın delirmek üzereyiz,,yani aynı durumdayız arkadaşım

bunalim
    Katılımcı

hadi hayirlisi en azindan arayin demisler. bana o kadarini bile demiyorlar. bizden haber bekleyin diyorlar. offfffffffff offfffffffffff. bakalim daha neler isticekler….

arkadassim yarin haber ver cok merak ediyorum ne dicekler esine.

umidimizi hic bir zaman kaybetmeyelim olmicak diye birsey yok.

gülümse35
    Katılımcı

inşallah arkadaşım yarın güzel habrler veririm her ne kadar bu insanlar ümit bırakmasalarda,,yani sanki hep böyle olacakmış gibi geliyor bizede,,konsolosluk sitesine bakmaktan şaşı oldum artık rabbim yardım et ne olur..aminn

efe20
    Katılımcı

arkadaslar forumda 9 ay sonra v ızesını alan arkadas bıle var sorun teskıl edecegını sanmıyorum ıyıce arastırsınlar bakalım ne bulcaklar kotu dusunmuyelım bence

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.