13 mayıs 2010 ankara sınavı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    roye
    Katılımcı

bende dün girdim sınava arkadaşlar….sıkıntı olacağını düşündüğüm kısım hören di…sanırım öylede oldu…okuma ve yazma iyiydi…ben kursa gidemiyorum bulunduğum yerde böyle bir yer yok maalesef….öğretmenim başka bir yerde kursa gitme şansım da yoktu….oturdum kendim çalıştım sıfırdan…ona rağmen iyiydi sınav…

mektup olarak hamburga ailenizle gezi yapmak istiyorsunuz…arkadaşınız georga informasyon verin diyordu….

altta da  —welches hotel?    —-ankunft:wann?    —-anzahl personen?

bukadar yazıyordu….

sözlüde tema bank ve reisen çıktı grup olarak bize…

ilk kartta name çektim…ikinci kartta fliegen çektim….

rica da ise  açık bir pencere ve bir bardak su resmi vardı….

şimdi msj geldi pazartesi elime ulaşacakmış sonuç…bakalım ne olacak…gözümüzde büyütmeyip sakin olalım yeterli sınava yeni girecek arkadaşlar….düşünün ben okuldan çıktım otobüse bindim okadar saat yol gittim uyumadan sabah 6 da ankaradaydım 9 da o halde sınava girdim….

herkese başarılar…Allah hepimizin yardımcısı olsun….

ask kızı
    Katılımcı

acaba ankarayla istanbul sınavları farklımı bilen varmı?

roye
    Katılımcı

sanmıyorum farklı olduğunu sonuçta alman kültür merkezi bu sınavı yapan..ve sertifika vereceği herkeste aynı kriterleri ara bence….

ask kızı
    Katılımcı

peki sen mektupu nasıl yazdın yazdıgın sekli hatırlıosan buraya aynı mektupu yazarmısın ?

roye
    Katılımcı

Lieber Georg,

ich möchte mit meiner Familie eine Reise nach Hamburg machen.Wir kommen am 15.Mai um 16.30 Uhr an.Wir möchten bei Marmara Hotel bleiben.Wir sind fünf personen.Kannst du uns vom Bahnhof abholen,bitte?Ich warte auf deine antwort.

Bis Bald
    Deine Yeliz

bu şekilde yazdım sanırım…

ask kızı
    Katılımcı

danke schön:)

roye
    Katılımcı

evet arkadaşlar sınav sonucum bugün geldi 86 almışım kazandım yaniii :))

bwl
    Katılımcı

tebrikler inş. vizede biran önce cıkar..

roye
    Katılımcı

teşekkür ederimm…inşallah bir an evvel giderim :)

ask kızı
    Katılımcı

0kurtuldun sınav derdinden artık darısı bziim basımıza inş

9 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.