12 Temmuz Ankara A1 Aile birleşimi sınavı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    digital
    Katılımcı

Evet  Arkadaşlar  bugün  kayıt  oldum  sınava  Hakkımda  hayırlısı.Daha  önce  girmiş arkadaşlardan  ricam  nelere dikkat  edilmesi  gerektiği  yazımda  veya  konuşma da  ufak  sorunların  olması  çok  şey  kaybettirmi?
    konuşma  bölümünde  çıkan  thema  ve kartların  neler  olduğu forumun cd ve  kitabı  ayrıca  sipariş ettiğim  desdek kitaplar  ile  çalıştım .Değerli bilgi  ve  tecrübelerinizi  lütfen  esirgemeyiniz  sevgi ve  saygılar.

Meteriallerim 

ALMANCAX  DVD  VE  KİTABI
    FİT FÜR GOETHE -ZERTİFİKAT A1
    ISBN 3-978-3-939670-15-5
    ISBN 3-935618-95-6
    ISBN 3-936753-31-8
    ISBN 3-936753-77-6

serkangirgin
    Katılımcı

arkadaşım merhaba,tam tarihini hatırlamıyorum 1 veya 2 temmuzda bende girdim sınava ve 71 aldım.kursa gitmedim kendim hazırlandım. size tavsiyem forumlardaki mektup ve kart örneklerine çalışmanız birebir çıkıyor..sizin aracılığınızla paylaşımda bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim..size tavsiyem dinleme bölümünde hoparlöre yakın biyere oturun ilk olarak yoksa karışıyor
    rakamlarala pratik yapın muhakkak[3 basamaklı]
    heyecan yapmamaya uğraşın
    mektupta ise forumlarda bir arkadaşın paylaşımı var mektup ile ilgili taktikler var ezberleyin muhakkak
    bir arkadaş da kartlar ile ilgili 2-3 bölümden oluşan paylaşım yapmış birebir aynısı çıkıyor muhakkak onlarada çalışın sözlüde çok faydalı oldu.
    hocalardan çekinmeyin sözlüde problem çıkarmıyorlar
    son olarakta muhakkak hergün tekrar yapmanızı öneririm..allah yar ve yardımcınız olsun

roye
    Katılımcı

konusma kismina iyi hazirlanin derim…cünkü otomatik bir sekilde kendinizi tanitiyorsunuz bildiginiz gibi ve takilmamaniz hatasiz konusmaniz önemli bence…tema olarak (tabi ben 2010 da girmistim ) banka cikmisti  birde reisen cikmisti…bankada ilk karti cektim name geldi…reisen de fliegen geldi…ricali kartlarda ise acik bir pencere ve bir bardak su resmi cikti…zaten bu forumda gelebilecek bütün sorular var…ben b1 yapiyorum su an emin ol kabus gibi :)   

mektup kismi ise zaten belli basli kurallar var…onlari biliyorsundur zaten…Allah yardimcin olsun..

sabrisonmez
    Katılımcı

A1 sinavi gercekende büyütülecek kadar zor bir sinav degil arkadaslar.Biraz gramer biraz kelime ve cümlelere kulak asinaliyla pek cok soruyu dogru isaretlersiniz emin olun.Tabiki bir alt yapinizin olmasi lazim.Ben hic kursa gitmedim.Önce limasollu naci diye bir yayin evi var oradan multi media setini aldim calismaya oyle basladim.Sonra yesil bir kitap var hacettepe yayincilik olmasi lazim emekli bir almanca ogretmenin kitabiydi ismi muhammer özsoy olmasi lazim o kitaptan calistim ama ben calismami aile birlesimi icin degil kizarkadasimla daha iyi anlasmak icin yaptim.Dolayisiylada benim calismam 4-4.5 yila dagildi askerde gececiydim ve bu sessiz zamanida calisarak gecirdim.Sinava istanbulda girdim.Daha onceki yazilarimi okursaniz hayat hikayemide ogrenmis olursunuz.Ben yine yazayim.Bu sinav uzerinden asiri derecede nemalanan insanlar var.Pek cok kurs ve fiyatlari yuksek.Kapida muhabbet ettim bir kac kisiyle 4000 tl odeyen ve 4. kez sinava giren kisilerle karsilastim.O anda bende acaba cokmu zor diye aklimdan gecirdim.Ama sinav basladiktan sonra anladim ki hayir gayxet basit ilkogretim egitimini almis okuma yazmasi duzgun birazda bi isin üzerine dusen adamin bu sinav icin hic kursa falan gitmesine gerek yok.Bana nerden geliyosun dediler giresundan dedim.Kurs falan dediler gitmedim dedim.Millet sasirdi hayatta gecemezsin dediler ya kismet dedik girdim 90 nin uzerinde bir puan almistim.neredeyse 4 aydir almanya dayim türkiyedeki meslegim yapi isleriyle ilgili bir is buldum alman firmasinda ve her gun dahada ilerledigini hisseediyorum dilimin.Sef ne derse anliyorum ve teknik detaylarida anlayabilyorum.Tabiki anlayamadiklarim olacak onlarida ogreniyorum.Size tum samimiyetimle sunu soyleyebilirimki A1 sinavi aynen 1 metre yuksekliginde bir engel onunuzde ama almanya ya gelince goreceksiniz almancayi ve almancanin A 1 sinavininyaninda everest yuksekliginde bir engel oldugunu.Yanlis anlasilmak istemem kimsenin gozunude korkutmak istemem katilan olur katilmayan olur ama  benim dusuncem bu.Dedigim gibi fazla strese gerek yok kolay bir sinavdir.

digital
    Katılımcı

Evet  arkadaşlar  sınava  katıldım  ilk  defa  girdim  herhangi  bir  kursa  gitmedim  gözlemlerim  orda  daha  isminmi  soyismini  yazmakda  zorlanan  kardeslerimizin  Allah  yardımcısı  olsun  sınava  3  4  defa  giren  arkadaşlarımız  sınavda  zorluk  çekmedim  bilgime  güvenim    vardı  iyi  çalışmıştım  2  bayan  öğretmen  vardı  biri  türk  biri  alman  türk  olan  bayan  cok  agrasifdi  arkadaşlar  göthenin  sitesinde  ki  alıştırmalar  ile  sınavda  bir  alaka  dahi yok  sorular  farklı  ses  odada  iyi  değil  yankı  fazla  hörende  2  soruya  cevap  sallamak  durumunda  kaldım  ama  bence  en makul  olana  verdim:)  lesen  schreiben  sprachen  eksiksiz  idi  mektup  da  büyütülcek  hiçbişi  yokdu  sen  su  tarihde  baska  bir  eve  taşınıyorsun    arkadasın  michaelden    arabasını  ve  yardımı  iste  ona  zaman  tarih mekan  belirt  biz  Ankarada 25  kişi  idik  sanırım  pek  çok  arkadas  başaramadı  kendi  gurubumda  konuşma  bölümünde  3  arkadas  da  başarısız  oldu çıkan  kartlar  ricalı  kahve  kalem  yüzmek  yasak  idi  arkadasların  cevap  veremediklerinde  öğretmen  bana  sordu  soruyu  cevabını  da  verdim.  eger  dinleme  de  2  tam  anlayamadığım  soruya  sallamada  doğru  verdiysem  100  bekliyorum cünkü  başka  hata  yapmadım  sonuc  2  3  gün  icinde  gelirmis  buraya  eklerim  notumuda  Burdan  Almancax  forumuna  Başta  admin  ve  moderatör  arkadaşlara  Ünal  Özdal  öğretmene  binlerce  kere  teşekkür  ve  Allah  Razı  olsun  kitaplarım    almancax  forumu  kart kitap  ve  dvd  ve  Ünal  hocanın  video  dersleri  bana  başarının  anahtarı  oldu  şimdi  güzel  bir  tatil    yapma  zamanı  arkadaşlar  bu  sınavı  geçmek  istiyorsanız  bol  bol  yazın  yazdıkca  insan  unutmuyor  bilgi  kalıcı  oluyor  sevgi  ve  saygılarımla

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.