12 MART^DA A1 SINAVIM VAR:)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi
    ARKADAşLAR 12 MART DA İSTANBULDA NASİP OLURSA SINAVIM VAR. SİZDEN SINAVLA İLGİLİ ÖNERİLERİNİZİ, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULARIN BİLGİSİNİ İSTİYORUM.. ALLAHIN İZİNİYLE DE  DUALARINIZI BEKLİYORUM…

TEşEKKÜRLER..

HERşEY 12 MART İÇİN :)

hayal07
    Katılımcı

selam ben dün sınava girdim iyi geçti sayılır.çıkan mektup resmi bir mektuptu,hiç zorlanmadım.bir otele yazılıcaktı kaç gün kalacağını, kişi başı ne kadar olduğunu ve genel fiatı sormamız gerekiyordu,içeriğini çok açık yazmışlardı düşündüğümdende kolaydı.Kartlarda ise kursta gördüğümüz şeylerdi,anahtar,televizyon,pencere,para,bilgisayar,günler,hafta sonu,yolculuk,hava,yasaklı kart vardı.ama sözlü sınavında hiç katı değillerdi çok anlayışlı davranıyorlar.sınav süresi 65 dk hören,lesen,schreiben,sözlü sınavı 20 dk.zaman bol bol yetiyor.sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.Bu arada bu sitede HOSİBABA nın verdiği derslerde çok faydalı oldu sizede tavsiye ederim bu arada hosibaba,ye teşekkürler.

hayal07
    Katılımcı

arkadaşlar sınavdan korkmayın sadece derslere düzenli çalışın.inanın zorlanmayacaksınız herkese kolay gelsin dilerim herkes yuvasına kavuşur….

mutim2
    Katılımcı

sevgili hayal vermiş oldugun bilgiler için teşekkür ederim.. biraz sıkıntılı geliyor bana ama insallah dediğin gibi , kolay geçer.. dualasrını eksik etme lütfen.. Allah işlerini kolaylaştırsın

canımsın_
    Katılımcı

bak mutım kardes kapıda bıraz bekletıyorlar ozaman sen kapının en on sırasına gec ıcerıye ılk sen gırmeye calıs 3 sıraya otur bence. horen dedıgımız dınlemeyı zaten teyıp 2 defa tekrarlıyor telas yapma 3 tane resım verıyorlar ya sana teyıp zaten en son hangısını soylerse sen onu ısaretleyeceksın horen bıter bıtmez hemen mektuba gec dıger konuları  mektubu bıtırdıkten sonra yap sakın mektubu en sona bırakma bırde ordakılere gulmeye calıs hocalara fln guler yuzlu ol  bunlar benım kendı hocamın bana verdıgı tuyolardı  ;) sendede ıse yarar umarım ama bak sakın mektubu en sona bırakma okıı

mutim2
    Katılımcı

bak mutım kardes kapıda bıraz bekletıyorlar ozaman sen kapının en on sırasına gec ıcerıye ılk sen gırmeye calıs 3 sıraya otur bence. horen dedıgımız dınlemeyı zaten teyıp 2 defa tekrarlıyor telas yapma 3 tane resım verıyorlar ya sana teyıp zaten en son hangısını soylerse sen onu ısaretleyeceksın horen bıter bıtmez hemen mektuba gec dıger konuları  mektubu bıtırdıkten sonra yap sakın mektubu en sona bırakma bırde ordakılere gulmeye calıs hocalara fln guler yuzlu ol  bunlar benım kendı hocamın bana verdıgı tuyolardı  ;) sendede ıse yarar umarım ama bak sakın mektubu en sona bırakma okıı

kardeşim önerin için  teşekkür ederim Allah razı olsun sınava girerken sizleride yanımda götürücem :) ama dualarınızla tabii .. bana en büyük güc ve morel dualarınız olacak .. sonra hayırlısıyla calısıp Allahımın tevekkülüne sıgınıp kazanmayı bekleyeceğim

mutim2
    Katılımcı

SON SEKİZ GÜNNNN :):):)

mutim2
    Katılımcı

Arkadaslar son 7 gün kaldı böyle mübarek günde dualarınızı esirgemeyin Allahım sizlerinde yüzünü güldürsün ve kalbinize göre versin, Allahım biran önce tüm buradaki arkadaslarıma ve burada olmayıpda bizler gibi bocalayan herkesin yuva kurması için işlerini hayırlısıyla kolaylaştırır insallah

f_tuba26
    Katılımcı

Arkadaslar son 7 gün kaldı böyle mübarek günde dualarınızı esirgemeyin Allah'ım sizlerinde yüzünü güldürsün ve kalbinize göre versin, Allah'ım biran önce tüm buradaki arkadaslarıma ve burada olmayıpda bizler gibi bocalayan herkesin yuva kurması için işlerini hayırlısıyla kolaylaştırır insAllah

AMiNNNNN cümleten…merak etme alirsin sinavi heyecan varmi heyecan…?

mutim2
    Katılımcı

olmazmı ya :) telaşlanıyo insan ne cıkacak karsına diye, insallah kazanırım sevgili tuba ama sevinc heyecanı var :) hehe sizlerle bu mutluluğu paylasmayı ne cok isterim bir bilseniz :)

yeşer
    Katılımcı

Kardeşim Öncelikle Seni Tebrik Ediyorum,Gerçekten Çok Savaşcı Bir Ruhun Var,Öylede Olmak Gerekiyor.Bu Aralar Benim İşlerim Koşturmaca Ama Aklımdasın Hep. Vizemi Aldım Kısmet Olursa 28 Martta Eşimin Yanına Gidiyorum,İnşALLAH Sende Önünde ki Engelleri Aşarak Eşinin Yanına Gidiceksin..Ben İnanıyorum ki Sen Bu Sınavı'da Vize'yide Alnın Akı İle Alırsın.Sana Başarılar Diliyorum Kardeşim..Güzel Haberlerini Beklicem..
    Sınava Gircek Olacak Arkadaşlarada Başarılar Diliyorum.
    ALLAH Yar Ve Yardımcınız Olsun..

okey:)

mutim2
    Katılımcı

Kardeşim Öncelikle Seni Tebrik Ediyorum,Gerçekten Çok Savaşcı Bir Ruhun Var,Öylede Olmak Gerekiyor.Bu Aralar Benim İşlerim Koşturmaca Ama Aklımdasın Hep. Vizemi Aldım Kısmet Olursa 28 Martta Eşimin Yanına Gidiyorum,İnşAllah Sende Önünde ki Engelleri Aşarak Eşinin Yanına Gidiceksin..Ben İnanıyorum ki Sen Bu Sınavı'da Vize'yide Alnın Akı İle Alırsın.Sana Başarılar Diliyorum Kardeşim..Güzel Haberlerini Beklicem..
    Sınava Gircek Olacak Arkadaşlarada Başarılar Diliyorum.
    Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun..

okey:)

Canım kardeşim yüce Allah'ım seninde işlerini kolaylaştırır ve eşine en kısa sürede kavusursun, Allah razı olsun dualarınıza inanın cok ihtiyacım vr

f_tuba26
    Katılımcı

nasil gidiyor sinav haziligi bakim…kolay gelsin öncelikle kazanacagina kesin ve kesin bir sekilde inan mutim olurmu… yuppi:) yuppi:)

mutim2
    Katılımcı

sevgili tuba şükür olsun cok iyi okul bitti cuma günü sınav var :) bakalım ne olacak :) inancımız tam , ama işte hören de sıkıntı yaşıyoruz :D

f_tuba26
    Katılımcı

anladim dedigim gibi hörende saten hepsini tam anlayip yapmak mümkün degil…

dedigim gibi uzun dinletiler cok karisik gelebilyor ilk basta ama dinletinin basina ve sonuna dikkat et,uzun olunca ay bunu anlamadim diye panikliyor insan..aslinda sonun da basit bir kac cümleyle veriyor cvbi…

ama kisa dinletilere de basit bu diye düsünüyorsun ama uzun olmadigi icin yanilma ihtimalin daha fazla dikkatli dinle,ay bu kelime neydi almancasi diye bir kelimeye takilma muhakkat konusmayi ana temasiyla anlarsin azda olsa bir sekilde…

anlamasan bile en mantikli olani isaretle…bolboldinleme alistirmalari yap ya:)

f_tuba26
    Katılımcı

Ve sakin atmasyon yapma kafadan atmasakin…
    bana da herkes at gitsin hep kafadan attim diyenler oldu…
    bunu sansa birakma…
    hic olmasa en son konusma bölümünde iyi olmaya caliski ordan alcagi iyi puan 60 puan barajini asmana cok yardimci olcak..

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 54)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.