12/08/2011 Ankara vize görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    avciharun01
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.

Size yardımcı labilmek adına vize görüşmemi paylaşmak istedim.

Randevu saatim geldi ve ismim okundu. 4 nolu kapıdan giriş yaptım (cep telefonları kapalı bir şekilde içeri alınabiliyor) daha sonra ilk olarak ups ofisine yönlendirilyorsunuz kargo zarfınızı aldıktan sonra içerdeki fotokopi çeken iki kişinin yanına gittim evraklarımı verdim herşeyin fotokopisi tam dı sadece evraklarımı sıraya dizip geri verdi daha sonra banka usulü sıra numarası alıp beklemeye başladım. Sonra 2 nolu kabinde görüşmem başladı. Çok güler yüzlü bir kadındı ilk olarak eşimin ve benim ilk evliliğim olup olmadığını sordu daha sonra eşim akrabam olduğu için 'çocukluktan beri birbirinizi tanıyorsunuzdur sana pek bişey sormama gerek yok' dedi eşin TR ye her yıl geliyormu, gelince ne kadar kalıyor dedi. Daha sonra almanca sorular : kendini tanıt, çocuğun varmı, eşinin adı ne ve eşin nerede oturuyor. Almanca soruların hepsi bundan ibaret. Teşekkür etti ve bahçede beklememi söyledi. Bahçede 1-1,5 saat bekledikten sonra tekrar çağırıp sertifikamın aslını verip gidebilirsin dedi. Sorun varmı dedim, yok olsa söylerdim dedi. ne zaman sonuçlanacağını sordum 3 ay içinde dedi ve çıkıp geldim.

Arkadaşlar çok stres yapmıştım ama gerek yokmuş. asıl stres şimdi başladı bekleyenler kervanına bende katıldım. İnşallah hayırlı sonuçlar gelir. Tüm arkadaşların sevdiklerine ve eşlerine kavuşması dileğiyle Hoşçakalın…

fuk_18
    Katılımcı

bilgi icinde tesekkurler..sertifikayi bazen vermeyip kargoyla gonderiyorlar almayan arkadaslar sorun var sanmasin

avciharun01
    Katılımcı

kardeşim konu başlığında yazmıştım farketmedin galiba.

fuk_18
    Katılımcı

kusura bakma yeni geldim isten yorgunluk :)

dejay12
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.

Size yardımcı labilmek adına vize görüşmemi paylaşmak istedim.

Randevu saatim geldi ve ismim okundu. 4 nolu kapıdan giriş yaptım (cep telefonları kapalı bir şekilde içeri alınabiliyor) daha sonra ilk olarak ups ofisine yönlendirilyorsunuz kargo zarfınızı aldıktan sonra içerdeki fotokopi çeken iki kişinin yanına gittim evraklarımı verdim herşeyin fotokopisi tam dı sadece evraklarımı sıraya dizip geri verdi daha sonra banka usulü sıra numarası alıp beklemeye başladım. Sonra 2 nolu kabinde görüşmem başladı. Çok güler yüzlü bir kadındı ilk olarak eşimin ve benim ilk evliliğim olup olmadığını sordu daha sonra eşim akrabam olduğu için 'çocukluktan beri birbirinizi tanıyorsunuzdur sana pek bişey sormama gerek yok' dedi eşin TR ye her yıl geliyormu, gelince ne kadar kalıyor dedi. Daha sonra almanca sorular : kendini tanıt, çocuğun varmı, eşinin adı ne ve eşin nerede oturuyor. Almanca soruların hepsi bundan ibaret. Teşekkür etti ve bahçede beklememi söyledi. Bahçede 1-1,5 saat bekledikten sonra tekrar çağırıp sertifikamın aslını verip gidebilirsin dedi. Sorun varmı dedim, yok olsa söylerdim dedi. ne zaman sonuçlanacağını sordum 3 ay içinde dedi ve çıkıp geldim.

Arkadaşlar çok stres yapmıştım ama gerek yokmuş. asıl stres şimdi başladı bekleyenler kervanına bende katıldım. İnşAllah hayırlı sonuçlar gelir. Tüm arkadaşların sevdiklerine ve eşlerine kavuşması dileğiyle Hoşçakalın…

Eyvallah kardeş saol her ön bilgi azda olsa tecrübe sahibi yapıyo bizleri.İnşallah en kısa zamanda eşine kavuşursun.Bir sorum olucaktı bu başvuru formunu orda orginaline yeniden yazmaya gerek varmı bu fotokopi cıktılarıda olsa olurmu?ikinci fotografi onlarmi yapıştırıyor ?

fuk_18
    Katılımcı

dostum niye riske giriyorsun sen cikart 10 tane zaten 5 5 zimbala doldur ne olur ne olmaz

benjaminhaven
    Katılımcı

hayirli olsun RKADASIM UMARIM KISA SUREDE SONUCLARIN MURACAATIN:ALMANYADAKI HANGI SEHIRD IKAMET EDECEKSINIZ:YANI HANGI YABANCILAR DAIRESINE BAGLISINIZß

avciharun01
    Katılımcı

kardeş ben kendim form doldurmuştum ama yinede içim rahat etmediği için orda takipçiye doldurttum 20 tl karşılığında. Gideceğim yer duisburg a takın. Borken yabancılar dairesine bağlı.

fuk_18
    Katılımcı

arkadaslar inanin o formda yanlislik yapmak zaten imkansiz o kadar zor sanmayin bosyere paranizi ziyan etmeyin turkceleride yaziyor formda bilginiz gibi doldurun cift yildizlari yazmayin hic bir sorun olmuyor…

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.