12.04.2011 vıze basvuru tarıhım

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    tugce_doerjer
    Katılımcı

bugun konsoloslugu aradım bana yarına randevu verdıler :) bu kadar cabuk randevu alabılcegımı tahmın etmıyordum acıkcası.

bakalım sabah neler olucak. ınsallah ıyı gecer ıslemler cabuk sonuclanır.

Serpil çiçek
    Katılımcı

banada hemen yarın dedilerde ben o kadar çabuk belgeleri düzenleyip ve doğru düzenlediğimden emin olamam diye biaz uzattım tarihi.. hayırlısı olsun. inşallah herşey yolunda gider.

tugce_doerjer
    Katılımcı

evet basvurumu yaptım butun evraklarımı goturdum almanyada calısacagım yerden aldıgım ıs kontratım cok ısıme yaradı. basvurum ıcın yenı ıs sebebıyle almanyada yasamak dıye acıklama yazdı memur. daha sonra sorular sordu turkce, ne zaman tanıstıgımızı ne zaman evlendıgımızı sordu. daha sonra almanca sınava geldı. bana adımı yasımı nerde yasadıgımı sevdıgım yemegı kahveyımı severım yoksa bıramı dıye sordu. telefon numaramı sordu. esımın adını yasını sordu. ısımı sordu. daha sonra oz gecmısımı almanca kagıda yazmamı ıstedı. bende adımı yasımı ısımı yazdım. ıstanbulda dogdugumu ve yasadıgımı yazdım esımın adını ısını yazdım hobılerımı yazdım kopegım oldugunu yazdım. daha yazım mı dıye sordum yeter dedı. vıze ıcın 6 ıle 8 hafta arasında degısır dedı. esını yabancılar subesı cagırıcak orda ev ve ıs gostermesı lazım dedı bende orda kendıne aıt evı oldugunu ısınınde oldugunu soyledım. bende gıdınce calısıcam dedım o zaman sorun yok meraklanma dedı. yanı olanlar bunlar. bakalım ne zaman gelıcek vızem ınsallah erkenden gelır

polatantalya
    Katılımcı

evet basvurumu yaptım butun evraklarımı goturdum Almanya'da calısacagım yerden aldıgım ıs kontratım cok ısıme yaradı. basvurum ıcın yenı ıs sebebıyle Almanya'da yasamak dıye acıklama yazdı memur. daha sonra sorular sordu turkce, ne zaman tanıstıgımızı ne zaman evlendıgımızı sordu. daha sonra almanca sınava geldı. bana adımı yasımı nerde yasadıgımı sevdıgım yemegı kahveyımı severım yoksa bıramı dıye sordu. telefon numaramı sordu. esımın adını yasını sordu. ısımı sordu. daha sonra oz gecmısımı almanca kagıda yazmamı ıstedı. bende adımı yasımı ısımı yazdım. ıstanbulda dogdugumu ve yasadıgımı yazdım esımın adını ısını yazdım hobılerımı yazdım kopegım oldugunu yazdım. daha yazım mı dıye sordum yeter dedı. vıze ıcın 6 ıle 8 hafta arasında degısır dedı. esını yabancılar subesı cagırıcak orda ev ve ıs gostermesı lazım dedı bende orda kendıne aıt evı oldugunu ısınınde oldugunu soyledım. bende gıdınce calısıcam dedım o zaman sorun yok meraklanma dedı. yanı olanlar bunlar. bakalım ne zaman gelıcek vızem ınsAllah erkenden gelır

Tugce kardeş allah yardımcın olsun inşallah hayırlı haberi en kısa zamanda alırsın. Bu arada sen hangi şehirden başvurdun? Birde bu a1 sertifikasıı almışmıydın? Bu soruyu sormamın sebebi sanırım sana baya bi soru sormuşlar ve yazı yazdırmışlar. ben daha başvuru falan yapmadım ama forumu incelediğim kadarıyla pek çok kişiye bu kadar çok soru sormuyolar yada detaya inmiyolar. ama inşallah güzel haberlerin yakında gelir ve kavuşursun sevdiğine. benim eşimde bu gün bonn yabancılar bürosunu aradı ve konuştu. eşim alman olduğu için ona demişlerki, işin veya evin olmasına gerek yok. ama bize annenin veya babanın yanında anmeldung gösterirsen ve birde iş aradığına dair bi belge getirirsen daha iyi olur demiş.

tugce_doerjer
    Katılımcı

sagol arkadasım guzel dıleklerın ıcın. sımdı a1 sertıfıkanı alman sart. bu bırıncı kural. eger cocuk uzerınden aıle bırlesımı yapmıycaksan a1 sertıfıkası sart. ben ıstanbuldan basvurdum. ıstanbuldakı konsolosluk dıger ıllerden bıraz daha zor ve ınce eleyıp sık dokuyorlar. esın  alman oldugu ıcın ıs veya ev aramıyorlarmıs. ama mesela benım esım alman turkden alman olmusda degıl ama nerde kalıcamızı sordular. esımın kendıne aıt evı var. bu evın kendıne aıt oldugunu kanıtlamasını ıstedıler. suda bı gercek her sehırde farklı sartlar aranıyor. benden bunu ıstedıler dıye senden de ıstıycekler dıye bısey yok.

ılk basta sen en kısa surede kursa basla a1 sertıfıkanı al derım ben. sertıfıka olmadan basvuru yapamazsın.

dıger konulara gelınce forumda yazılan bılgılerı ıyıce oku ıstenen evrakları ogren. benden sana tavsıye ne kadar cabuk halledersen o kadar cabuk kavusursun esıne. benım esım yanımda oldugu ıcın cok fazla kurcalamadım zamana bıraktım basvuruyu. ama sen elını cabuk tut hemen bır kursa yazıl.

tugce_doerjer
    Katılımcı

bnım evraklarım hala gıtmemıs almanyaya nedendır acaba?

YaseminSerkan
    Katılımcı

arkadaşım ben 5 nisanda başvurdum benimkiler de gitmemiş hala :( 2 ile 4 hafta arasında gidiyormuş :(( yani bekleyecez..  offoff:) offoff:)

tugce_doerjer
    Katılımcı

hey allahım yaaa napalım beklıcez artık  offoff:)

horasanli
    Katılımcı

bosuna heveslenmeyin almanyaya geldiginiz gün pisman olacaksiniz.is isten gecmis olacak..disaridan göründügü gibi degil..devamli calismak,asagilanmak..heleki türksün 3 üncü sinifsin..yabacisin auslander sin..o konustugunuz almanca hic bisey..hayatin icinde lazim almanca,doktora gideceksin, alisverise,mektup gelecek okuyup anlayacaksin,yeniden emekleyip büyüyeceksin..8 sene oldu..ama degmez bence yazik insanimiza….ha birde öncedenmis o hertarafta is bulmak..simdi nerdeeeeeee..kiralik firmalarda 1000 euroya sürün dur…

benjaminhaven
    Katılımcı

nerden basvuruyorsunu izmirmi?
    bana da anlatirmisiniz.izmir konsolloslugunu.son gunlerde sorun yasiyan arkadas oldumu acaba?

tugce_doerjer
    Katılımcı

bosuna heveslenmeyin almanyaya geldiginiz gün pisman olacaksiniz.is isten gecmis olacak..disaridan göründügü gibi degil..devamli calismak,asagilanmak..heleki türksün 3 üncü sinifsin..yabacisin auslander sin..o konustugunuz almanca hic bisey..hayatin icinde lazim almanca,doktora gideceksin, alisverise,mektup gelecek okuyup anlayacaksin,yeniden emekleyip büyüyeceksin..8 sene oldu..ama degmez bence yazik insanimiza….ha birde öncedenmis o hertarafta is bulmak..simdi nerdeeeeeee..kiralik firmalarda 1000 euroya sürün dur…

madem bu kadar kotu nıye hala ordasınız? bırakın gelın cennet turkıyeye burda yasayın o zaman… gelecek olan ınsanların moralınıde bozmayın. ayrıca cok kotuledıgınız almanlar turklere degıl asalak turklere karsılar. calısan kurallara nızamlara uygun yasayanlar nedense hıc aglamıyor almanya kotu dıye. ıs demıssınız, ben daha almanyaya gıtmedım vızemı almadım daha ama ısım hazır. kontratımıda ıstanbula gonderdıler arkadasım. almancam evet ana dılım gıbı degıl ama oraya gıdınce ana dılım gıbı olacak cunku ogrenıcem.

sız gıbı dusunenlerıde anlıyorum bı heves gıdıyorsunuz almanyaya ohh rahat ederım devletten maasda alırım gecınır gıderım dıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. kendı memleketınızde boyle bır hayat varmı kı almanyadan bunu talep edıyorsunuz?

bu dusuncede olan turkler yuzunden ıste sımdı bızım gıbı ınsanlar oraya gıderken sorun yasıyor bın turlu evrakla ugrasıyor. ovunun gurur duyun yaptıklarınızla ( yapamadıklarınızla)

tugce_doerjer
    Katılımcı

nerden basvuruyorsunu izmirmi?
    bana da anlatirmisiniz.izmir konsolloslugunu.son gunlerde sorun yasiyan arkadas oldumu acaba?

ben ıstanbuldan basvurdum arakdasım ızmır degıl. ızmırden basvuranlara sor sana en guzel sekılde acıklarlar merak etme…  okey:)

muguet
    Katılımcı

ben izmirden 28 martta basvurdum. esimi yabancilar dairesine cagirmadilar bile. alman ve ögrenci oldugundan dolayi saniyorum. ve 10 nisanda barkod numaram izmir konsolosluk sitesinde yayinlandi. yani vizem cikti. cok mutluyum 6 mayista almanyaya gidiyorum. izmir de daha mi cabuk yürüyor yoksa münihteki yabancilar dairesimi hizli calisiyor inan bilmiyorum. bence vize cikma süresi kisiden kisiye cok degisiyor. ben de az korkmamistim capraz sorgu filan. ama sunu söyleyeyim esin almansa ve sen de dürüst ve düzgün biriysen, problem olacagini sanmiyorum. benim vizem 12 günde cikti. inanamadim cünkü burda 4 ay bekleyen insanlar gördüm. neyse cok sükür bitti umarim sen de en yakin sürede alirsin vizeni. yolun acik olsun.

tugce_doerjer
    Katılımcı

esını cagırmamalarına cok sasırdım acıkcası ılk defa duydum bak bunu :) benım hala evraklar gıtmemıs bu nasıl ıs anlamadım :( 1 haftada evrak gıtmezmı ya bunlar ne kuryesı kullanıyor anlamadım

muguet
    Katılımcı

benim esim vize basvurumdan 8 gün sonra almanyadan yanima geldi. posta kutusunun anahtarini da komsusuna verdi mektup gelirse haber versin diye.. neyse bir kac gün sonra kendisiyle balkonda kahve icerken, icime doguyor bugün mektup gelecek dedi. gel bi internetten de bakalim belki vizemiz cikmistir icimde bir his var dedi. actik baktik barkod numarami gördüm inanamadim. sonra konsolosluga gittik vizemi almaya. kargoyla birgün sonra evime pasapotum vizemle birlikte geldi. biz de hala soruyoruz neden cagirmadilar diye ama artik önemli degil tabiki. bitti cok sükür. ama bence nedeni su da olabilir.esimin okulunun 1,5 sene sonra bitecegini ögrenci oldugunu belirtmistim. bu yüzden cagirilimamis olabilir gibi geliyor. cünkü okulu bitmemis türkiyeye yerlesemez, ve bizi bir bucuk sene ayri tutamazlar. neden bu olabilir. cabuk cikmasi ise izmir diger illere göre daha sakin sanirim basvuru konusunda. bu da olabilir. bir de tabiki dürüst olmak ve görüsmede cevaplara celiskisiz cevap vermek, kendine güvenmek önemli. benimle görüsme yapan memur nasil tanistigimizi filan 2 kere anlattirdi mesela celiski var mi diye sanirim. yüzügümü , nikah fotograflarimizi inceledi. fotokopilerini cekti. hic te öyle güler yüzlü filan da degildi. aksine asagilar gibi esimin uzun benim kisa boylu oldugumu ima etti vs. ben hic panik yapmadim, umursamadim bile. dedim kesin bu kadin bana uyuzluk yapacak ama öyle olmadi. görüsmesi kötü gecenler varsa üzülmesinler, sevgi ve dürüstlük her zaman kazanir. herkesin yolu acik olsun. tugce sana da bol sans. takma kafana cok, biliyorum söylemesi kolay ama esin alman, ve sen de benim gibi kadinsin. erkek olunca formalite evlilikten daha cok süpheleniliyor. umarim vize en kisa sürede gelir. sevgiler herkese-

tugce_doerjer
    Katılımcı

sanırım artık benım evlılıgıme formalıte dıyemezler cunku bız 2009 da evlendık ve o gunden berı esım turkıyede yasıyor. esımın oturma ıznınde gosterdım memura. nıye bu gune kadar bekledınız vıze ıcın dedı bende ıs buldum almanyaya gıdıcez dedım. almanyadan gelen ıs sozlesmemı ıs ıcın aldıgım sertıfıkamıda verdım evraklar arasında. bakalım nolcak sımdılık ses seda yok Allah buyuk…

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 30)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.