11.12.2012 vize basvurusu/sorulanlar ve dügün resimlerin fotokopisi cekilmesi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ÖzlemA
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,
    Esim 11.12.2012 tarihinde izmirde vize basvurusunda bulundu. Konusmada sorulanlari sizlerede iletmek istedim.
    Nasil tanistiniz? Tarihi belli olmadigi halde illaki bi Tanisma tarihi söylemesine mecbur tutmuslar.
    Nasil konusuyordunuz?
    Evlenme teklifini nerde yaptiniz? Yaparken ne verdiniz?
    Esiniz kapali, aile baskisiylami kapandi?
    Esiniz okuyormu calisiyormu?
    Okudugum icin hangi bölümü okuyor diye sormuslar?
    Ne zaman istemeye gittiniz?
    Söz Nisan Nikah Dügün ne zaman oldu?
    Nisan nerde oldu?
    Dügün nerde oldu? Kac kisi vardi Dügünde?
    Suan sigortali bi isde calisiyormusunuz?

Almanca sorulanlar:
    Kendini tanit.
    Esinizin adi?
    Esiniz nerede yasiyor?
    Bide esimin A1 sertifikasinin 6ay dolmasina 1 hafta kalaydi randevu. Buna takilmis biraz almancaya calismasi gerektigini söylemis.

Yüzügünü istemis incelemis sorulari soran bayan.
    Esim randevuya bi demet resim götürmüstü beraberinde. Bunlarin hepsinin fotokopisini cekmisler. Bu normalmi daha önce hic duymamisitim böyle bisey. Aranizda böyle bisey yasayan oldumu?

Bide esime orda evinize bakmaya gelebilirler demisler. Bunun asli varmi?

Aslinda esim iyi gecti dedi. Bayan cok iyiydi diyo. Iyi anlastik hatta güldügümzde oldu dedi. Ama benim kafama takilan baya incelemis resimlerin fln fotokopsini cekmis. Sizler ne diyosunuz buna?

Hayirlisi artik beklemekten baska caremiz yok :(

quarizma_ist
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,
    Esim 11.12.2012 tarihinde izmirde vize basvurusunda bulundu. Konusmada sorulanlari sizlerede iletmek istedim.
    Nasil tanistiniz? Tarihi belli olmadigi halde illaki bi Tanisma tarihi söylemesine mecbur tutmuslar.
    Nasil konusuyordunuz?
    Nisan nerde oldu?

Almanca sorulanlar:
    Kendini tanit.
    Esinizin adi?
    Esiniz nerede yasiyor?
    Bide esimin A1 sertifikasinin 6ay dolmasina 1 hafta kalaydi randevu. Buna takilmis biraz almancaya calismasi gerektigini söylemis.

Esim randevuya bi demet resim götürmüstü beraberinde. Bunlarin hepsinin fotokopisini cekmisler. Bu normalmi daha önce hic duymamisitim böyle bisey. Aranizda böyle bisey yasayan oldumu?

Aslinda esim iyi gecti dedi. Bayan cok iyiydi diyo. Iyi anlastik hatta güldügümzde oldu dedi. Ama benim kafama takilan baya incelemis resimlerin fln fotokopsini cekmis. Sizler ne diyosunuz buna?

Bence Normal olan bir durum ama sunu size söliyeyım esıne sordukları sorulara hangi cevapları verdi eşiniz bunlarda önemli cunku yarın birgun senı cağırdıklarında sanada aynı soruyu sorabılırler bence esınızın ne cevap tarihleri ne olarak verdiğini not alın bir yere ve unutmayın yarın bırgun belkı gerek duyabılırsınız bu bılqılere içiniz rahat olsun normal uygulama diye düşünüyorum cunku cok kez bu tıp sorularla karsılasan arkadasların yazılarını okudum

ÖzlemA
    Katılımcı

Evet sorulari normal karsiladimda. Resimlerimizin fotokopi cekilmesine biraz takildim acikcazi. Zaten yeterince insanlarin özeline giriyolar, ve bu kadarida fazla. Benim en mutlu günümün resimleri tanimadigim insanlarin eline gecicek :(

zonka
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,
    Nasil konusuyordunuz?
    Nisan nerde oldu?

Almanca sorulanlar:
    Kendini tanit.
    Esinizin adi?
    Esiniz nerede yasiyor?

hemen hemen 19.11.2012 tarihinde aynı sorular bana soruldu. yanımda götürdüğüm fotoğrafları istemediler. bakmadılar . gerek olmadığını söyledi görüştüğüm kişi. görüşmeyi almanca yaptığım için sertifikada istemediler …

şimdi görüşmeden sonraki 1. ayı doldurmak üzereyim. eşim geçen alman makamlarını aradı ve evraklarımın 2 hafta önce ulaştığını söyledi ve sırada 7 kişinin daha olması nedeniyle pazartesi tekrar arıyabileceğimizi söylediler.. bekliyoruz bizde..

nuri1849
    Katılımcı

merhaba,

izmir'de hemen hemen aynı soruları banada sordular 04.05.2012 'de . resim fotokopileri aldılar. yüzüğümü bayaa bi inceledi inanamazsınız ama büyüteçle bile baktı. orada önemli olan eşinizin verdiği cevaplar.
    benim a1 belgemi 2011 de almıştım üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bir sorun çıkartmamıştı.

vizenizin gelmesi dileğiyle…

ÖzlemA
    Katılımcı

merhaba,

izmir'de hemen hemen aynı soruları banada sordular 04.05.2012 'de . resim fotokopileri aldılar. yüzüğümü bayaa bi inceledi inanamazsınız ama büyüteçle bile baktı. orada önemli olan eşinizin verdiği cevaplar.
    benim a1 belgemi 2011 de almıştım üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bir sorun çıkartmamıştı.

vizenizin gelmesi dileğiyle…

büyüteclemi bakti inanmiyorum gülsemmi aglasammi sasirdim kaldim…
    Peki vizeniz ne kadar sürede cikti? ve almanyanin neresine?

nuri1849
    Katılımcı

yaklaşık 1 ayda çıktı şu anda essen şehrindeyim.

vizenin çıkması tamamen şehrinizdeki size bakan memurla alakalı o ne kadar hızlı hareket ederse vizeniz o kadar hızlı çıkar.
    şu anda da tatilde oldukları için sizin dosyanızın gitmesi ve incelenmesi biraz zaman alır…

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.