11.06.2012 Vize Görüşmem.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ich habe
    Katılımcı

Öncelikle Herkese iyi günler Forumu yaklasık 1 sene yakındır uzaktan takip ediyorum.11.06.2012 tarihinde Ankara vize görüşmemi yaptım.Sınavdan 85 aldım.Memur bayanın sordugu sadece bi soruda takıldım sonrada dogru cevabı verdim hiç bişey demedi.Sonrada Eşim o tarihten 1 gun once evi tutmustu malum bende adresi tam olarak alamadım ve kadın nerde oturcagın kısmında sadece hocamın tavsiyesiyle yerini yazmıstım kadın adresi bilip bilmediğimi sordum bende biliyorum fakat tam yazılısını yazamayabilirim dedim.Oda yaz yinede dedi.Bende yazdım sonradan eşime sordum bi harfte hata yapmısım.Vede posta kodunu yanlıs yazmısım sonrada sorudugumda eşim sıkıntı olmaz o sadece oturdugumuz yerin değil sen genel posta kodunu yazmıssın sadece dedi.Bugun Yabancılar ofisiyle eşim gorustu evraklarım mail olarak 2 hafta önce gelmiş fakat evrakların dahala asılları yok orda ki adamda ben ararım neden gelmedigini ögrenirim siz aramayın demiş eşim bugun kagıtlarıda teslim etti ordaki adamın soyledigi eşininde kagıtları gelsin onun kagıtlarını inceledikten onayı veririm sıkıntı yaratacak bi sorun yok demiş.Benim sorum neden benim kagıtlarım dahala orda degil yaklasık 1 ay oldu acaba bi sıkıntımı olduda bekletiliyor evraklarım yada ne olmus olabilir bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum.

Bis Zum Ende
    Katılımcı

Öncelikle Herkese iyi günler Forumu yaklasık 1 sene yakındır uzaktan takip ediyorum.11.06.2012 tarihinde Ankara vize görüşmemi yaptım.Sınavdan 85 aldım.Memur bayanın sordugu sadece bi soruda takıldım sonrada dogru cevabı verdim hiç bişey demedi.Sonrada Eşim o tarihten 1 gun once evi tutmustu malum bende adresi tam olarak alamadım ve kadın nerde oturcagın kısmında sadece hocamın tavsiyesiyle yerini yazmıstım kadın adresi bilip bilmediğimi sordum bende biliyorum fakat tam yazılısını yazamayabilirim dedim.Oda yaz yinede dedi.Bende yazdım sonradan eşime sordum bi harfte hata yapmısım.Vede posta kodunu yanlıs yazmısım sonrada sorudugumda eşim sıkıntı olmaz o sadece oturdugumuz yerin değil sen genel posta kodunu yazmıssın sadece dedi.Bugun Yabancılar ofisiyle eşim gorustu evraklarım mail olarak 2 hafta önce gelmiş fakat evrakların dahala asılları yok orda ki adamda ben ararım neden gelmedigini ögrenirim siz aramayın demiş eşim bugun kagıtlarıda teslim etti ordaki adamın soyledigi eşininde kagıtları gelsin onun kagıtlarını inceledikten onayı veririm sıkıntı yaratacak bi sorun yok demiş.Benim sorum neden benim kagıtlarım dahala orda degil yaklasık 1 ay oldu acaba bi sıkıntımı olduda bekletiliyor evraklarım yada ne olmus olabilir bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum.

Bi sıkıntı yok herşey normal benim evraklar 40 günde yetişti, değişiyo kimininki cabuk kimininki erken gelio. ayrıca evraklar almanyaya gittiğinde ilk Berline gidiyo ordan eşinin bulunduğu yere gelio, bu bilgiyi bizzat yabancılar polisinden aldım. merak edilicek bişey yok eşinde uğraşiyor evraklarınıda vermişsin gelir gelmez onayı verip gidiceksin.

Ich habe
    Katılımcı

Tşk ederim bu cevabınızdan sonra içim ferahladı.İnş bu yola başkoymuş herkes sonunda hak ettigini alır.

Ich habe
    Katılımcı

yaklasık 45 gun oldu mail olarak evraklarım var fakat asılları dahala orda yok ordaki memur artık landrastamt mail atıp görüşecem dedi burdaki konsoloslugu aradıgını ve kimsenin telefona cevap vermediğini söyledi kafayı yedirtecekler bana cidden artık aynı gun basvurdugum bi arkadasımı aradım oda stuttgarta basvurmustu 25 gunde evrakları gitti cevabını bile aldı (ret aldı maas yetersizliğinden).Ben dahala bekliyorum ne yapacagımıda bilemiyorum ordaki memur siz konsoloslugu aramayın yada herhangi gibi bir girişimde bulunmayın basınız agrır dedi.Ne yapmalıyım akıl verebilecek yada öneride bulunabilecek birileri varsa cevap bekliyorum.Daha once bi arkadas 40 gun sonra geldiğini yazmıstı ama bizimkisi oldu 45 dahala ses yok ben anlam veremiyorum bi türlü.

Bis Zum Ende
    Katılımcı

yaklasık 45 gun oldu mail olarak evraklarım var fakat asılları dahala orda yok ordaki memur artık landrastamt mail atıp görüşecem dedi burdaki konsoloslugu aradıgını ve kimsenin telefona cevap vermediğini söyledi kafayı yedirtecekler bana cidden artık aynı gun basvurdugum bi arkadasımı aradım oda stuttgarta basvurmustu 25 gunde evrakları gitti cevabını bile aldı (ret aldı maas yetersizliğinden).Ben dahala bekliyorum ne yapacagımıda bilemiyorum ordaki memur siz konsoloslugu aramayın yada herhangi gibi bir girişimde bulunmayın basınız agrır dedi.Ne yapmalıyım akıl verebilecek yada öneride bulunabilecek birileri varsa cevap bekliyorum.Daha once bi arkadas 40 gun sonra geldiğini yazmıstı ama bizimkisi oldu 45 dahala ses yok ben anlam veremiyorum bi türlü.

Merhaba
    Anliyorum seni kardes ama birseyi fazla karistirirsan o isin b…. cikar. 45 gun beklemissin biraz daha bekle geldi gelicek evraklarin, yaz aylari yogunluk var bence fazla zorlama beklemekten baska yapacagin birsey yok. Allah sabir versin

Ich habe
    Katılımcı

Peki kardeşim dediğin gibi olsun. bakalım hayırlısı Allahtan artık.

fakoo
    Katılımcı

Arkadaşım yoğun bir dönem ..Seni anlıyorum ama sabretmek zorundayız..

mucco80
    Katılımcı

merhaba arkadaşım ben de senin gibi bekliyorum,inan diğer arkadaşların dediği gibi yapacak hiç birşeyimiz yok beklemenin dışında..03.02.2012 de başvurdum..sınav,ev,iş vs..aklına ne geliyorsa herşey yerinde,sorunsuz yani..evraklarım oraya ulaşalı aylar yıllar oldu,eşimde görüşmeye gitti,bizden haber bekleyin demişler..hala bekliyoruz,,gel gerisini sen düşün..bizimkinden çok daha uzun bekleyenler bile var…herşeyin hayırlısı sabırlı olmaya bak..

Ich habe
    Katılımcı

Haklısında ben anlam veremiyorum aynı gun basvuranlarla gorstum farklı konsolosluklardan hepsininde cevapları gelmiş benim daha evraklarım yok aklımda gecen tek 1 soru var ben adresi yanlıs mı yazdım diye. Ordaki memur landrastamta da sormus gelen giden varmı diye dahala yok evrakların varmamıs demiş adam. offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:)

Ich habe
    Katılımcı

Evet arkadaşlar bugun sevindirci haberi aldım kagıtlarım sonunda varmıs alkis:) alkis:) yuppi:) yuppi:) yarın onaylıyıp mail atacam demiş. dance:) dance:) dance:)

edit:İşin rengi ortaya cıktı beyler bayanlar kagıtlar yaklasık 25 gun once Landrastamt taymıs megersem..Adama mail bundan 1 hafta önce atmıs cevabıda dun gelmiş.Bugun onayıda verip göndermiş 1 hafta bekleyin eger pasaportunuz elinize ulasmassa konsoloslukla görüşün dedi bakalım son kulvardayız :)

Ich habe
    Katılımcı

Herkese merhabalar arkadaslar az once upsden mesajım geldi yarın pasaportum elimde olacak inş. alkis:) alkis:) alkis:) alkis:)

Basvuru tarihi:11.06.2012

Evrakların varışı ve onaylanışı:01.08.2012

Pasaportun elime gecmesi.04.08.2012 (yarın nasipse)

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

Edit:Pasaportum elime gecti vize verilmiş bi şekilde umarım bekleyen herkes en kısa zamanda vizesini alıp sevdiğine çocuğuna kavuşur.

10 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.