10 şubat vize başvurusu sonucu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ilhan23
    Katılımcı

mrb arkadaşlar.10 şubatta başvuru yaptım.bugünde yine polislen görüştüm.bana verdıklerı cevap şöyle;daha önce orda oldugum için kendim geldiğim için dosyam kabarıkmış ta şu an dosya incelemedeymiş ayrıca bıde karar vermelerı ıcın de yasal olarak bekleme hakları varmış ben ancak o süre sonunda arayıp itiraz edebılecekmişim çıkmaması halinda.evrak, belgelerin eksik olmadığını da kendileri özellikle belirtiyorlar………… offoff:)  beklemek cok sıkıcı  Allah yardımcımız olsun…………….

sabrisonmez
    Katılımcı

Sanirim o isledigin sucun cinsine gore degisir.Eger alman yasalarinin hasas oldugu suclari ya da kabahatlari islediysen bilmiyorum sonuc ne olur ama hafif seylerse sen halledemezsin avukatta ihtiyacin olacak.

mutim2
    Katılımcı

Degerli arkadasim, senin mutlaka bir avukatla iletisim icine gecmen gerek. Esasen bu sekilde suc unsuru durumlarin varsa , bunlari ancak avukat cözer..

ilhan23
    Katılımcı

işlediğim suç sigortasız çalışmak.ama zaten şu an beklemede yada aktıf olan herhangi bı mahkeme yada yasa dışı bı durum yok.avukat aracılığı ıle butun dosyayı kapattık.hatta butun belgelrıde tabı hakkımda hıç bı davanın olmadıgına daır belgelri poise sunduk.tabi polisin isteği doğrultusunda.bakalımmmmmmmmmmmmmm
    zaten bı ayları kaldı. öyle yada böyle bı cevap vermek zorundalar.3 aylık bı süreye 1 ay kaldı……..

mutim2
    Katılımcı

işlediğim suç sigortasız çalışmak.ama zaten şu an beklemede yada aktıf olan herhangi bı mahkeme yada yasa dışı bı durum yok.avukat aracılığı ıle butun dosyayı kapattık.hatta butun belgelrıde tabı hakkımda hıç bı davanın olmadıgına daır belgelri poise sunduk.tabi polisin isteği doğrultusunda.bakalımmmmmmmmmmmmmm
    zaten bı ayları kaldı. öyle yada böyle bı cevap vermek zorundalar.3 aylık bı süreye 1 ay kaldı……..

Degerli arkadasim, cezai bir islem almis olup ödemissen bunun bir problem teskil etmeyecegi kanaatindeyim. Buna benzer problem yasamis arkadaslarimiz  burada ödemelerini yaptikdan sonra normal hayatlarina devam ediyolar..

ilhan23
    Katılımcı

dediğim gibi su an için herhangi bir cezai işlem söz konusu değil.ki öyle bişey olsa zaten direkt hem dosyamda gözükür hem yabancılar şubesi tarafından kesinlikle söylenir.bu arada cevapların için  teşekkürler.işte insan uzun süre belirsizlik içine düşünce tüm olumsuzlukları ister istemez düşünebiliyor……

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.