10.05.2011 Aile Birleşimi Görüşmesi (Eşim Hamile)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    KopiL
    Katılımcı

İyi günler eşim yaklaşık 26 haftalık hamile ve gerekli olan mutterpass ve doğum raporunu aldım ,randevumu da aldım yakında çocuğum doğacak nasipse, fakat bir an evvel orda olmam gerekli eşime destek için aynı durumda olupta başvuran ve sonuçlanan var mı? A1 sınavına girdim fakat elime daha ulaşmadı ben bu şekilde başvuru yapsam nasıl bir tavır ve ilgi ile karşılabilirim tecrübesi olan arkadaşlarımız yazabilir mi? başvuracağım konsolosluk istanbul… şimdiden teşekkürler…  ???

okyals
    Katılımcı

Arkadaşım tm olark birşey söylleyemem… ama eşin hamile ise doğmamış çocuk üzerinden blemem ama… normalde çocuk üzerinden yapılan baş vurularda sertifika istenmediğini duydum… sen yinede tam olarak araştırmanı öneririm… Allah (C.C.) yarımcımız olsun

gökhan38
    Katılımcı

kardesım merhaba, bende senın durumundayım benımde eşim hamile fakat söyle bi durum var a1 sınavını gecmıssın randevunuda almıssın sınav sonucu eline 3 4 gün icinde geliyor cogu arkadasta bu sekılde oldu.. ben salı girdim sınava cuma sabahı elimdeydi sonuc. herneyse eger sınavı gectıysen evraklarını tamamla randevuna git cunku eşinin hamile olması sadece belki belki vizeyi hızlandırır…ama sen evraksız belgesız sekılde sadecede esinin hamılelık raporlarıyla gıdersen dırek gerı yollarlar bence.. cunku konsolosluk dıyorkı eşinin hamile olması bizi ilgilendirmez…. ve cocugun dogmadanda cocuk üzerinden aile birleişimi yapamıyorsun bilgin olsun… benım randevum 19 mayısta.. evraklarım hazır sadece günü bekliyorum. sen nasıl ne sekılde gıdeceksın yazarmısın….

KopiL
    Katılımcı

Arkadaşlar günaydın vize görüşmesine gittim saat 7:15 te idi A1 sertifikam yoktu daha elime ulaşmadı daha doğrusu ama ben başvuru yaptım evrakları aldılar hiçbir sorunda yaşamadım sadece eşim hamile dedim (26 haftalık) mutterpass ve gebelik raporunu verdim birde dedim ki ankara büyükelçiliğinin hukuk servisi ile görüştüm insanı bir durumum var (doğuma az kaldı eşimin yanına gitmek istiyorum dedim) önemli olduğu için bu şekilde başvurumu kabul edebiliyormuşsunuz dedim aralarında konuştular bu şekilde alabiliyoruz mu alamıyormuyuz diye yanındaki herhalde şefti tamam sorun olmaz dedi evraklara yabancılar polisinin onayından sonra vize verilir ancak dedi, tamam dedim birde 'übers kind' yazdırdılar ikamet müsade formuna eklememi istediler. başka hiçbir konuşma yapmadık bu kadar hayırlı haberler ile yazarım inş. bir dahakinede…

bu şekilde kabul gördüğü bir daha kanıtlanmış oldu çoğu arkadaşımız olmaz kabul etmiyorlar o şekilde diyorlardı yoksa daha en başta evrakları kabul etmezlerdi a1 sertifikanı al gel derlerdi.
    bu şekilde yaptım ve kabul ettiler bakalım vize ne zaman gelir veya sorun yaşarmıyım ilerleyenler günlerde gelişmeleri bu başlık altında yazacağım iyi günler herkese…

KopiL
    Katılımcı

Arkadaşlar eşime mektup gitti(26. May.) ve aynı gün içerisinde istenilen evrakları tamamladı verdi su anda onay bekliyoruz 01. Haz. Çarşamba günü telefon ile arayıp durumu öğrenebilirsin demiş memur ılımlı bir yaklaşımda bulunmuş sorun olmaz merak etme onay verilir demiş. Gelişmeleri aynı Link altında aktaracağım iyi günler. İstedikleri evraklar kayınpederin evinde kalacağımız için izin belgesi ve arbeitsam dan bir kağıt istemişler o kadar eşim alman vatandaşı. Herkesin işi rastgitsin iyi çalışmalar.

10 May. Konsolosluk Başvurusu
    26.May. Eşime Rathaustan Mektup Geldi ve Evraklar aynı gün teslim edildi
    ?. – vize ne zaman gelir kısmet…

KopiL
    Katılımcı

Arkadaşlar ilk önce merhaba Bugün konsolosluğu aradım bana Çarşamba günü (01.Haz.) mail geldiğini söyledi telefondaki bayan ve şu anda Büyükelçimizin önünde evraklarınız dedi hatta ben kendim götürdüm dedi sanırsam gerekli onayı oda verdikten sonra işlem sonuçlanacak, Rathaus gerekli olan onayı biz tarafımızdan verdik demiş bizden yana bir sorun yok şu anda Konsoloslukta bütün yetki demiş hadi bakalım hayırlısı gelişmeleri bildireceğim. Mit freundlichen Grüßen  ;)

Bthnkdgn
    Katılımcı

Benim esimde saf Alman ve 23 haftalık hamile ama Yinede ben sertifikamı aldım belgelerim hazır esım doktora rapor yazdırmış doktor yardıma ihtiyacı var acil durum olabilir diye bir rapor yazmis mutterpass fotokopilerini onaylarmış gönderdi postayla 09 Haziran'a randevum var bn sertifikasiz belgesiz gitmekten vazgeçtim Cok bekletmesinler yeter  senin durumunda bir arkadas daha başvuru yapmıştı ama iste duruma ve memura gore yada Almanya'daki yabancilar polisine takilmamak icin en iyisi gereken kurallara uymak  ben haftaya bütün belgelerle gidicEm Kısa zamanda VISA versinler yeter beklemekten evraklar ile uğraşmamdan gına geldi

KopiL
    Katılımcı

Evet arkadaşlar yeniden merhaba herkese bu sabah itibariyle konsolosluğu aradım ve bana dün itibariyle (08.Haz.) onay mailimin geldiğini söyledi sorun yok bu hafta içerisinde pasaportunuz elinize ulaşır dedi. Eşimin dişli çıkmasından dolayı bir zafer kazandık diyebilirim yoksa ağustosa kadar beklemeyle alakalı durumlar oluşacaktı neyse ki Allah'a şükür kadın dün sıkıştırılınca maili atmış. Artık Vizeyi basmalarını bekleyeceğiz Allah Yar ve Yardımcınız Olsun.  okey:)

10.05.2011 Aile Bir. Başvursu
    26.05.2011 Yab. şub. Evraklar Aynı günde telim edildi. (Mektup Geldi ve Gerekenler Teslim Edildi)
    08.06.2011 Vize onay maili gönderdi Yab. şub.
    -?.-              Pasaportu bekliyoruz Sadece :)

KopiL
    Katılımcı

Herkese iyi günler arkadaşlar sabah itibariyle konsolosluğu aradım ve stikerimin pasaporta basıldığını bugün çıkarılabilir konsolosluğumuzdan dedi bayan bi mailima cevap geldi. Islemler son asamasindadir. Muhtemelen bugün pasaportunuz konsoloslugumuzdan cikacaktir. Diye hadi bakalım hayırlısı kargo mesajını bekliyorum telefonda devamlı gözlerim. :)
    Hayırlı haberler yazarım inş. arkadaşlar…

KopiL
    Katılımcı

Evet Arkadaşlar kargom yola çıktı  alkis:)  dance:)  yuppi:)  clap:)  ya:)

Haydi Ups…

Bthnkdgn
    Katılımcı

Hayırlı olsun iyiki istanbuldan basvurmamissin. Birak sertifikasiz sertifika olduğu halde tekrar Almanca soru bile sorabiliyorlar    Almanya vize konularında 3. Sınıf bir ülke. Keyfi bir uygulama soz konusu

KopiL
    Katılımcı

Hayırlı olsun iyiki istanbuldan basvurmamissin. Birak sertifikasiz sertifika olduğu halde tekrar Almanca soru bile sorabiliyorlar    Almanya vize konularında 3. Sınıf bir ülke. Keyfi bir uygulama soz konusu

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.
    Ben istanbul Kons. Başvurdum Bana Pek fazla birşey sormadılar.Evet sıkıntı yaratan bir kons. o bir kesin.
    Vize uygulamalarında en çok sıkan ve gerginlik yaratan kons. diğer ülkelerin kons.larında bunları yaşamak biraz zor, daha doğrusu bu kadar bezginlik yaratmıyorlar…
    Herkesin işi rast gitsin…

fuk_18
    Katılımcı

kopil çok tebrik ederim inş hayırlı bir evladın olur ve detaylıllı olarak açıklama yaptıgın içinde teşekkürler ilk defa basvuruda buluncak arakdaşalra yol gösterici oluyorsun hadi sana o zaman şimiden iyi uçuşlar dikkat et kendine oralarda :)

Bthnkdgn
    Katılımcı

Vaybe bu İstanbul konsoloslugu da tam bir acayip :)  demek sen kesin 1 yada 3 gişeye denk geldin

Benim memurun DNA testi istemesinden korkuyorum :) cok şüpheli bakıyordu :)

KopiL
    Katılımcı

kopil çok tebrik ederim inş hayırlı bir evladın olur ve detaylıllı olarak açıklama yaptıgın içinde teşekkürler ilk defa basvuruda buluncak arakdaşalra yol gösterici oluyorsun hadi sana o zaman şimiden iyi uçuşlar dikkat et kendine oralarda :)

Elimden gelen açıklık getirecek şekilde tecrübeleri aktarmaya gayret ediyorum.
    iyi dilerin için çok teşekkür ederim.
    Dikkat ederim kendime hayırlısı ile vize bekleyen ark. da vizeleri inş. en kısa sürede çıkar.  ;)

KopiL
    Katılımcı

Vaybe bu İstanbul konsoloslugu da tam bir acayip :)  demek sen kesin 1 yada 3 gişeye denk geldin

Benim memurun DNA testi istemesinden korkuyorum :) cok şüpheli bakıyordu :)

Evet 1. Nolu gişeye girdim ben gerekli olan açıklamayı yaptım kanun metnini gösterdim zaten sorun cıkmadı ondan sonra tutumu gayet ılımlı oldu.
    İlk evliliğim oldugu için Dna testi felan isteyemez Evlilik dışı çocuk değilki. Direk öyle bir durumda avukat ile hakkını aramaya gayret et. Küçük düşürücü davranışlar bunlar ya.
    neyse allah sanada yardımcı olsun kardeşim. çok yoruyor insanı beklemek allah hepinizin yardımcısı olsun…  okey:)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.