1 yıl gerçerli pasaportum var vizede sorun olur mu..?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    YaseminSerkan
    Katılımcı

arkadaşlar yardımm.. benim 08.02.2011 başlangıçlı ve 08.02.2012 ye kadar geçerli pasaortum var.. vizeye başvuru yapacam bu hafta sorun olur mu yani süresini uzatmamı isterler mi..???

netalmanca
    Katılımcı

Pasaport başvuru tarihinden itibaren 12 ay geçerli olmalı.
    Daha önce alınan ve 12 ay süresi kalmamış pasaportların süresi emniyette uzatılmalıdır. Bunun için iç sayfasına süresi uzatıldı diye mühür vurulsa yeterlidir. Yeni bir pasaport almanıza gerek yoktur. 

YaseminSerkan
    Katılımcı

benim pasaportumun 11 ay süresi var yine de uzatmalı mıyım?

saskin64
    Katılımcı

arkadaşlar yardımm.. benim 08.02.2011 başlangıçlı ve 08.02.2012 ye kadar geçerli pasaortum var.. vizeye başvuru yapacam bu hafta sorun olur mu yani süresini uzatmamı isterler mi..???

vızenı ne ıcın alacaksın ?

netalmanca arkadasım ınsanları yanlıs bılgılendırıosun emnıyetten pasaport uzatma medenı durum degıstırme ıslemlerı yapılmıyor.her defasında yenı pasaport alman gerek.ornek vereyım 1 senelık yenı pasaport aldın suresı bıttı uzattırmak ıstıosun pasaportun yenısını alacaksın eskısı gıbı sayfasına bı muhur basıp yapmıola artık…

netalmanca
    Katılımcı

Hangi tarihten beri yapmıyorlar? Ben pek çok kişiyi tanıyorum yeni çıkan pasaportları dahi 1 senelik  alıp Almanya da süresi bitince konsoloslukta uzatıyorlar.

netalmanca
    Katılımcı

Medeni durumu da ibraz ettiğinizde evli diye değiştiriyorlardı? Ne zaman değişti? kendim şahit olduğum için eminim. Acaba şehrine göre farklılık mı gösteriyor?

saskin64
    Katılımcı

Hangi tarihten beri yapmıyorlar? Ben pek çok kişiyi tanıyorum yeni çıkan pasaportları dahi 1 senelik  alıp Almanya da süresi bitince konsoloslukta uzatıyorlar.

eskı pasaportlarda herhangı ıslemler 31.01.2011 de sona ermıstır.

saskin64
    Katılımcı

benımde pasaportumda bekar yazıodu evlı olarak degıstırmek ıstedım bu ıslemler 31.01.2011 de sona erdı eskı pasaportlar uzerınde herhangı bır ıslem yapılmıyor bende yenı pasaport aldım

netalmanca
    Katılımcı

Doğrudur çok yakın bir tarihte değiştiği için yeni bir bilgi.

Zaten o yüzden uzun vade için almak en iyisi, daha sonra başınız ağrımaz.

Vielen Dank für die Information!

saskin64
    Katılımcı

Doğrudur çok yakın bir tarihte değiştiği için yeni bir bilgi.

Zaten o yüzden uzun vade için almak en iyisi, daha sonra başınız ağrımaz.

Vielen Dank für die Information!

bencede ben 10 senelık aldım bıdaha bıdaha ugrasmayayım die

bitte sehr…

YaseminSerkan
    Katılımcı

vızenı ne ıcın alacaksın ?

aile birleşimi visezi için başvuracam..

saskin64
    Katılımcı

aile birleşimi visezi için başvuracam..

aıle bırlesımı ıcın basvuracaksan pasaportun eskı modelse pasaportunda evlı yazması gerek.yenıyse yazmıo zaten.eskıyse ve bekar yazıosa ısterse pasaportun bıtmesıne 10 yıl olsun degıstırmen gerek.benım bıtmesıne 1 bucuk yıl vardı bekar yazıodu degıstırcen dedıler degıstırdım…

netalmanca
    Katılımcı

Pasaportunuzun başvuru tarihinden itbaren en az 12 ay geçerli olması gerekiyor maalesef

YaseminSerkan
    Katılımcı

:( o zaman pasaportun süresini mi uaztıp başvuracam.. yaaaa ne uzun iş bunlarr :(

MuhaяяeM
    Katılımcı

Pasaportta süre uzatma, medeni hal değiştirme vs. gibi tüm değişiklikler Emniyet Müdürlüklerinde yapılır.
    Her defasında yeni pasaport almak gerekmez, isteseniz de her defasında size yeni pasaport vermezler.
    saskin64 arkadaşım, senin pasaportun değişmesinin nedeni 2010 yılında Türkiye'de yeni çipli pasaport sistemine geçilmesidir.
    Eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılmaya devam edecektir, fakat eski pasaportlarda süre uzatma gibi işlemler yapılırken eski pasaport alınnmakta ve yerine yeni pasaport verilmektedir (ya da PTT ile kişinin adresine gönderilmektedir.)
    Örneğin eski pasaport (yani mavi renk pasaport) sahibi olan biri bugün emniyete gidip süre uzatmak istese emniyet mavi renkli pasaportu alır ve yeni çıkan bordo renkli pasaport verir.Bu yeni çıkan pasaportlar ilk alındığında otomatil olarak 10 yıl geçerlidir.
    Her türlü değişiklik yine emniyetten yapılır.Yeni çıkan pasaportlar çiplidir ve kişinin tüm bilgileri bu çipte saklıdır.
    Dolayısıyla netalmanca nickli şahsın yanlış söylediği bir şey yok.

şuraya da bakınız: https://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=132

saskin64
    Katılımcı

Pasaportta süre uzatma, medeni hal değiştirme vs. gibi tüm değişiklikler Emniyet Müdürlüklerinde yapılır.
    Her defasında yeni pasaport almak gerekmez, isteseniz de her defasında size yeni pasaport vermezler.
    saskin64 arkadaşım, senin pasaportun değişmesinin nedeni 2010 yılında Türkiye'de yeni çipli pasaport sistemine geçilmesidir.
    Eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılmaya devam edecektir, fakat eski pasaportlarda süre uzatma gibi işlemler yapılırken eski pasaport alınnmakta ve yerine yeni pasaport verilmektedir (ya da PTT ile kişinin adresine gönderilmektedir.)
    Örneğin eski pasaport (yani mavi renk pasaport) sahibi olan biri bugün emniyete gidip süre uzatmak istese emniyet mavi renkli pasaportu alır ve yeni çıkan bordo renkli pasaport verir.Bu yeni çıkan pasaportlar ilk alındığında otomatil olarak 10 yıl geçerlidir.
    Her türlü değişiklik yine emniyetten yapılır.Yeni çıkan pasaportlar çiplidir ve kişinin tüm bilgileri bu çipte saklıdır.
    Dolayısıyla netalmanca nickli şahsın yanlış söylediği bir şey yok.

şuraya da bakınız: https://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=132

eskı pasaportlarla ılgılı hıc bır ıslem yapılmıo dırek yenı pasaport verılıo yenı pasaportların dedıgınız gıbı oluyo arastırmasını yaptım gece

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.