1 Mart 2012 (vize)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    EinUndAlles
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün sabah 7:15 te vize randevum vardı.Çok iyi geçtii şimdilik sorunsuz. Eşim ve benim tanıştığım tarihi sordular nerede tanıştığımı ve kim aracılığıyla tanıştığımı sordular.Gelecek planımız varmı varsa ne?Eşinizle evlenme kararını nasıl aldınız hangi tarihte aldınız diyede sordu.
    sonra almanca konuşucaz şimdi dedi..Almancada ismimi,yaşımı,nerede oturduğumu sordu başta sonra devam etti.Gazete okurmusun dedi.hangi gazeteleri okursun dedi.Saatin kaç olduğunu sordu.Bugün hava nasıl diye sordu.kardeşin varmı diye sordu.Sonra neyse almancan iyi devam etmiycem dedi çıkabilirsin dedi çıktımmmm:)hadi bakalımm hayırlısıı gelen bilgileri detaylı yazıcam inşallah buraya. inşallah en hayırlı zamanda gelir vizem:)

EinUndAlles
    Katılımcı

18 gün oldu daha bi gelişme yok.Eşim tam 16 gün olduğunda yabancılar polisine gitti,kağıtların gelmediğini söylediler ama orada bilgisayar kaydımın çıktığını söylediler.ne zaman kağıtlarım almanyaya gidicek çok merak ediyorum.Stuttgarta gidicem oranın yabancılar polisi nasıl işliyo bilgisi olan varmııı?

esquire
    Katılımcı

Valla benim de 17 gun oldu.baya bi stresliymis bu vize bekleme sureci :) ben de stuttgart'a gidiyorum bu arada.

EinUndAlles
    Katılımcı

stuttgartın  bu konuda yavaş işlediini söylüyolar eşim artık baskı yapıcam diyo bende sert çıksın istemiyorum onların elinde bizim vize işi ama bakıyom milletin 1 ay içinde vizesi geliyo biz beklicez heralde:S

esquire
    Katılımcı

Hanim sormus dun daha gelmedi demisler.haftaya tekrar soracak.haftada bir sormakta fayda var.bazen agirdan alabiliyorlar.

ilhan23
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar.10.02.2012 de basvuruya gıttım basvuruda toplam 8 basıt soru soruldu.dosyama bakar bakmaz almanca konusmaya basladı.1,2 de almanca soru sordu cok kolay gectı.01.03.2012 de de eşime mektup gitti.mektupta ev kontratı ve kımlık fotokopisi istenmişti.08.03.2012 de istenen belgeler sunuldu.eşim alman vatandaşı.bende zaten 08.11.2011 de Almanya'dan geldım gırıs cıkıs ıcın.şu anda sonuç bekliyorum.tahminiizce daha çok beklermıyım .ayrıca internetten vize takip olayı var ama hangi adresten yapılıyor bi türlü bulamadım.ankarada basvuru yaptım.cevap verırsenız cok sevinirim.şimdiden teşekkürler…………  offoff:)

EinUndAlles
    Katılımcı

kağıtlarım 19 martta almanyaya vardıı. 22 martta da mektup eve vardı..26 mart ta(pazartesi)eşim istenilen evrakları teslim edicek.bakalım hayırlısı heycanla bekliyorum…:)

ilhan23
    Katılımcı

EinUndAlles:hayırlısı ile umarım en kısa zamanda sonuç çıkar.almanyanın neresi?çok şanslı isen bilemem ama en aşağı 2 yada 2.5 ayı gözden çıkar.ki beklemek sana zor gelmesin.benim ordaki evraklar ayın 8 inde sunuldu halen haber yok.inşallah senin erken çıkar….. bol şans

EinUndAlles
    Katılımcı

Stuttgart. inşallah çabuk olur.eşiniz arasın yabancılar polisini sık sık gitsin belki daha hızlı yaparlar.

esquire
    Katılımcı

Benimkiler de 24 unde ulasmis eve.28 mart carsamba teslim edecek bakalim.sen benden bi adim ondesin einundAlles :)

EinUndAlles
    Katılımcı

Ups ten mesaj geldii yarın geliyo kargom.:))inşallah güzel haberle geliyodur.çok heycanlıyım:)

esquire
    Katılımcı

Bu ne hiz kardesim ya.4-5 gun olmadi mi daha evraklari teslim edeli?

EinUndAlles
    Katılımcı

pazartesi gitti eksik evrak vardı bi tane salı götürdüü.tam hepsini teslim etti işte bugün sabahta mesaj geldi ups den:)

esquire
    Katılımcı

Sana bu ne hiz derken bizimki de cikmis kardesim ya.biraz once gordum barkodu :) hadi sanada hayirli haberler gelir insallah.

EinUndAlles
    Katılımcı

imşallaah:)

14 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.