1 Kasım İzmir-Aile Birlesimi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    betDior
    Katılımcı

Merhaba,

1 Kasımda İzmirden Aile Birleşimi için başvurdum, evraklarım tamdı, barkod numarası gösterir kağıt ile pasaportumu geri verdiler. Eşime de herhangi bir mektup gitmemiş henüz (erken sanırım daha). Peki pasaportun alınmamış olması durumu değiştirir mi? Eğer vizem onaylanırsa pasortumu teslim etmem için yeniden konsolosluğa mı çağırılacağım? Bundan sonraki süreç ve ihtimallerle ilgili bilgi rica ediyorum lütfen?

Teşekkürler, herkese kolay gelsin….

Bthnkdgn
    Katılımcı

konsolosluk zaten pasaportun fotokopisini aliyo gerek yok aslina  ama istanbulda aliyolar ve ankarada  zaten vize  yazicidan basilip bir dakikada pasaporta yapistiriliyo. vizen ciktiginda  pasaportunla gidip vize basim islemini yaptirabilirsin. hayirli olsun simdiden

betDior
    Katılımcı

Yani bu normal prosedür öyle mi? Buradan pasaportu ups le gelenler olduğunu okuyorum, pasaportlarının gönderilmesiyle vizeleri aldıklarından bahsetmişlerdi, o nedenle merak ettim..

Teşekkür ederim yanıtınız için, herkese hayırlı olur umarım :))

cini
    Katılımcı

arkadasim merhaba öncelikle vizenin en kısa sürede çıkması dilegiyle pasaportu geri vermeleri normal senin vizen onayladıktan sonra barkod numaranı nette takip et o numarayı gördükten sonra tekrar konsolosluga gidip pasaport ve vize takip formunu verp ertesi günü pasaportunu alacaksın

BARTTT
    Katılımcı

Merhaba Allah kavuştursun diyelim öncelikle.Cini arkadaş yazdığı gibi aynen bazen zaman alıyor telaş yapma.tekrar hayırlısı olsun.

polatantalya
    Katılımcı

Yani bu normal prosedür öyle mi? Buradan pasaportu ups le gelenler olduğunu okuyorum, pasaportlarının gönderilmesiyle vizeleri aldıklarından bahsetmişlerdi, o nedenle merak ettim..

Teşekkür ederim yanıtınız için, herkese hayırlı olur umarım :))

GlshOz arkadaşım merhaba
    izmirden aile birleşim vizesi başvurmuş ve vizesini almış biri olarak sana bilgi vermek istedim.
    bende senin gibi izmirden başvurdum ve banada pasaportum ile birlikte bir tane kağıt verdiler ve o kağıdın üzerinde barkod numarası vardı. O barkod numarasını izmir alman konsolosluğunun sitesi üzerinden takip etmemi söylediler. O sitede numaranı gördüğün günden 1 gün sonra gidersen pasaportunu verip hemen 1 saat içinde vizeni alabilirsin. ama barkod numarasını gördükten bir hafta veya bir ay sonra gidersen pasaportunu bir gün sonra ya gidip yine kendin alacaksın yada bana kargoyla gönderin diyceksin. Yani barkod numaranı gördükten sonra hemen gitmek zorunda değilsin.
    Bu arada sanırım sanada almanyada eşine mektup gönderilecek veya eşin görüşmeye çağrılıcak denmiştir. Sen yinede yengeye söyle onların mektup göndermesini beklemesin. önümüzdeki haftadan başlayarak onları arasın ve sorsun. Çünkü benim başıma geldi. Benim evraklarım almanyaya gitmiş olmasına rahmen işi ağırdan aldılar ve kafalarına göre hareket ettiler ama biz baskı yapınca hemen eşimi çağırdılar ve görüştüler. Bu arada benim izmirden başvuru yaptıktan sonra eşimin onlarla görüşmesi dahil 1 ay sonra vizem elime ulaştı. sormak istediğin bir soru veya kafana takılan ne varsa çekinmeden burdan bana sorabilirsin veya özel mesaj gönderebilirsin. seve seve yardımcı olurum.

polatantalya
    Katılımcı

Bu arada yazmayı unutmuşum; Barkod numaranı bu yol üzerinden takip edebilirsin: ilk olarak izmir alman konsolosluğu sitesine giriyosun ve sol tarafta Vize linkine tıklıyosun. Vize bölümü sayfasına giridğinde biraz aşşağı in ve sağda Vize sonuçları yazan bi link var. Ona tıkladığında barkod numaralarının yazılı olduğu bir pdf belgesi açılıcak. ordan barkod numaranı takip edebilirsin. Ve zaten hemen senin barkod numaranın karşısında vizeni en geç ne zaman alabileceğin tarihte yazıyo.
    hayırlı günler

betDior
    Katılımcı

Açıklayıcı yanıtlarınız için teşekkür ederim  :) Sorum olursa yazacağım yine, herkese kolaylıklar dilerim…

esquire
    Katılımcı

Izmirden vize almis olan arkadaslar:vize baslangic tarihi vizenin onaylandigi tarih mi yoksa siz pasaportunuzla gidip pasaporta islandigi tarihten itibaren mi basliyor??

apowermix
    Katılımcı

pasaportunu iceriye verdigin tarihten itibaren….

apowermix
    Katılımcı

yanlis anlasilmasin basvuruyu yapip, daha sonra barkod numaraniz internette ciktiktan sonra konsolosluga pasaportunuzu götürdükten sonra,itibaren… tarih isleniyor ve vize süresi basliyor…

esquire
    Katılımcı

Tesekkurler,bu iyi oldu.

11 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.