1 eylul Almanya vize gorusmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Jeynes
    Katılımcı

arkadaslar 2 ay once basvurmustum yas sorunu yuzunden eylulde gel demislerdi. Bugün sabah 10 da randevum vardı ben 9 da oradaydım. Bayram dolayısıyla az kişi olduğundan 9 da aldılar beni ups fotokopi falan hallettikten sonra siramı aldım ve 1 nolu odaya girdim. Bana sertifikayı alalı 7 ay olduğu için kağıt vereceğim dedi. 15 soruluk yazılı verdi. Basit sorular. Hepsini yaptım ve müdüre gostericeğim evrakları bekleyin dedi. 1 saat bekledikten sonra çağırdı. Gönderiyoruz alman polisine dedi gönderdi. 2 nolu odadaki bayan çok sıkıştırıyordu oradaki arkadaşları ses geliyordu. Hepsi çok cana yakın arkadaşlar.hiç heycan yapmadım. Zaten boşuna stres yaptigimizi oraya gidince anliyoruz. Herkesin Allah yardımcısı olsun. Artık bende vize bekleyenler kervanina katildim. Hayırlısı neyse o olsun.   

Jeynes
    Katılımcı

arkadaslar bide evraklarim kac gune varır ve vardigini nasil anliycam. Nisanlıma mektup mu gelicek.

benjaminhaven
    Katılımcı

kardesiminkide ayni gecti.hic bir fark yok.yaklasik 15 gun icinde evraklarin yabancilar polisine ulasir.ve esine mektup yollarlar esinede mektup 1 hafta icinde gider.
    devaminda yabancilar polisi hersey tamsa sorun yoksa 20 gun icinde onaylayip yollarlar.birde hangi kent oldugu cok onemli eger bremen veya hambugsa forumdan takip ettigim kadariyla yogunluk nedeniyle ve personal yetersizliginden dolayi isler agir isliyor.kardesmin esi bremende ve hala ugrasiyor.esine mektup 2 ayda gitti.ama köln stutgard frankfurt gibi yerdeyse orlarda olay daha hizli isliyor.bu asamadan sonra yapacagin tek sey sabirla beklemek.esin muracaat tarihinden 10 gun sonra yabancilar dairesini telefonla arasin.evraklar ulastimi onu kontrol etsin.

Jeynes
    Katılımcı

anladım tsk ederım. Dortmunda gdicem. Bergkamen kreis unna dye geciyo. Bu kadar bekledik aliskinz zaten:)

roye
    Katılımcı

çok ilginç ben sertifikamı alalı 1,5 yılı geçti ama bana sadece 3 soru sordular…adın,yaşın,nerde oturuyosun diye…kağıtta vermediler doldurmam için…eşimde türk vatandaşı….
    sen nereden başvurdun…ankara değil heralde….ben 2 nolu kabşndeydim ankarada çok güzel geçti çok güler yüzlü hoş bi bayandı hiç zorlamadı beni….
    olsun önemli olan sizin güzel geçmiş…inşallah eşinize kavuşursunuz bir an evvel…

fuk_18
    Katılımcı

bahadir hadi hayirli olsun sonudna basvura bildin ankaradan basvurdun zaten biliyorumda o kagit vermeleri yeni uygulama herhalde sertifika tarihi eski oldugu icin verdiler hadi bakalim bildirirsin an an gelismeleri…

roye
    Katılımcı

ankaradan başvurduğuna göre burdan şunu anlayabiliriz kişiye göre muamele yapılıyor demekki ufuk…ben 5 dakika bile kalmadım içeride ve 2 nolu kabindeydim herkesin korkulu rüyası olan 2.kabin :))  evet kağıt doldurtuyorlar ordaki cümleleri çevirmeni veya boşlukları doldurmanı istiyorlar…ben ve bir arkadaş hariç herkese çevirttiler o kağıdı…yeni alanlara bile sertifikasını…

fuk_18
    Katılımcı

söyle birsey söleyim ayni konsoloslukda farkli kabinlerde bile farkli uygulama olabiliyor..izmir ankara demiyorum ayni konsosloluk diyorum aslidna belirli bir kural yok birdne cok kural var ve onlari uyuguluyorlar mesela biri kural geregi kagit verir doldurtur kimisi konusur tmm der sans isi hepsi kismet

ankaradan başvurduğuna göre burdan şunu anlayabiliriz kişiye göre muamele yapılıyor demekki ufuk…ben 5 dakika bile kalmadım içeride ve 2 nolu kabindeydim herkesin korkulu rüyası olan 2.kabin :))  evet kağıt doldurtuyorlar ordaki cümleleri çevirmeni veya boşlukları doldurmanı istiyorlar…ben ve bir arkadaş hariç herkese çevirttiler o kağıdı…yeni alanlara bile sertifikasını…

crazy_52
    Katılımcı

hadi gozun aydin diyeyim ins en kisa zamanda sonuclanir…

Jeynes
    Katılımcı

sağolsun beyler. Bakalım neler olucak =). crazy sen neler yaptın nasıl durumlar. beni karsılıcakmısın bu arada :D

crazy_52
    Katılımcı

ben cok sey yaptim :)) saka saka valla bir kac yere gittik 3 yillik oturum ve calisma musadesi aldim aok diye bir sigorta sti var orda sigorta yaptilar  biliyon esim calismiyordu jobcenter gittik yardim icin onaylandi bi danisman verdiler kursa yazildim eylul ayinin sonunda kursa baslicam haftada 4 gun baska bir gelisme yok once kursu bitirmek istiyorum kurs bittikden sonra istersem meslek uzerinede okuya bilirmisim herkes tavsiye ediyo kursu bitir meslek oku diye cevremdekiler bakalim artik hayirlisi baska burdaki havalar berbat 70 gun oldu diyelm geleli yarisindan cogu soguk ve yagmurlu gecdi :)

_serhat_
    Katılımcı

banada 3 senelik oturum verdiler hangi sehirdesin acaba

fuk_18
    Katılımcı

3 sene verdilerse gayet basaraili bir sonuc biz 1 sene aldik fazla yok eyalet farki iste gorundugu gibi

_serhat_
    Katılımcı

ama benim oldugum eyalatte ve sehirde herkese de 3 senelik vermediler forumda okudugum kadariyla

fuk_18
    Katılımcı

ya abicim sana ne dedim ayni eyalet icinde bile farklar oluyor bunu ancak herkez bulundugu yerdeki landrasamta sorcak bu kadar senin oturdugun yerdekilere 3 sene verirler 100 km uzaklikdaki yere 1 yil bunu sormadan kimse bilemez ama ortalama en az 1 yilla 3 yil arasi zaten

ama benim oldugum eyalatte ve sehirde herkese de 3 senelik vermediler forumda okudugum kadariyla

crazy_52
    Katılımcı

ben duisburg hamborn dayim bende 1 yillik verirler sandim esim calismadigi icin ama 3 yillik verdiler bide belki benim yabancilar subesindeki kadin turkdu ondan dolayi olurmu bilmiyorum :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 25)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.