1.5 Ay Oldu Başvuru yapalı Arayıp Sorsam Doğru Olurmu ?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    dbm01
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    21 ocak 2013 tarihinde Ankaradan Çocuk üzerinden aile birleşimi vizesine başvuru yaptım 27.02.2013 (geçtiğimiz çarşamba)günü yabancılar dairesi görüşmesi yapıldı… Zaman geçtikçe sabırsızlık ve merak sarıyor insanı acaba konsolosluğu arasam bilgi verirlermi yoksa 3 ay dolmadan bilgi almak mümkün değil gibi birşey varmı ? Arayıp bilgi istemem doğru olurmu ? Yada aramak için erkenmi henüz ? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
    Herkesin sevdiğine ve ailesine en yakın zamanda kavuşması dileğiyle…

teqiola
    Katılımcı

selam bence eşiniz almanyadan yabancılar dairesinden bir sorsun ordaki işlemler bittimi yoksa hala devam mı ediyor bir öğrensin sonrasında ankaradan sorarsın

dbm01
    Katılımcı

Bugün eşim auslenderbehörde'yi ( Yabancılar Polisini ) aradı.Yabancılar polisi evrakları TR'ye göndermiş.Ayrıca eşim bir sıkıntı varmı diye sormuş görevli bayan “bizim açımızdan sıkıntı yok fakat malesef  kararı biz değil TR veriyor ” demiş… şimdi Ankara vize hattını arıyorum sürekli fakat çalıyor ama açan yok.. Mail ve bilgi formu gönderdim ve hala deniyorum vize bilgi hattını (0312 455 53 30).
    Yabancılar polisi de sıkıntı çıkarmadı sizce cevap ne olabilir ?

fire_34
    Katılımcı

ben anlamadım bu kararı kimin verdiğini.bazı arkadaşlar kararı yabancılar polisinin verdiğini ve konsoloslukların sadece vize bastığını söyledi.birkaç kişiye de yabancılar polisi kararı biz vermiyoruz konsolosluk veriyor demiş.bende bekliyorum bir süredir.eşim gitti polisle görüştü.şimdi eşime de verilen cevap biz yolladık konsolosluktan cvp gelicek demiş.iki taraf da birbirine paslıyo durumu,anlamadım ve artık çok sıkıldım ben  tickoff:)

dbm01
    Katılımcı

Yaklaşık 45 dk boyunca Ankara vize hattını taciz edercesine aramalarım nihayetinde görevli bayanla konuşabildim :) Yabancılar polisinin gönderdiği evraklarım 05.03.2013 tarihinde yani 2 gün önce ellerine ulaştığını ve “şuan için herhangi bir olumsuz durum görünmüyor muhtemelen en geç 1-2 hafta içersinde pasaportunuz elinize ulaşacaktır” gibi bir bilgi almayı başardım :)
    Sizce bu durum onay anlamınamı geliyor yoksa henüz inceleme ve karar safhasında olduğunumu gösteriyor fikirleriniz nelerdir ?

ben anlamadım bu kararı kimin verdiğini.bazı arkadaşlar kararı yabancılar polisinin verdiğini ve konsoloslukların sadece vize bastığını söyledi.birkaç kişiye de yabancılar polisi kararı biz vermiyoruz konsolosluk veriyor demiş.bende bekliyorum bir süredir.eşim gitti polisle görüştü.şimdi eşime de verilen cevap biz yolladık konsolosluktan cvp gelicek demiş.iki taraf da birbirine paslıyo durumu,anlamadım ve artık çok sıkıldım ben  tickoff:)

Ayrıca Fire_34 hocam inan bende anlamış değilim fakat mantığı sanırım şu şekilde… Ankara evrakları alıp bizim sıkıntımız yoksa almanya yabancılar polisine gönderiyor ordada almanyadaki eş hakkında evraklar ve bilgiler toplanıp tekrar ankaraya gönderiliyor.. Her iki inceleme neticesindede sıkıntı yoksa şayet nihai karar verilip vizeler gönderiliyor aksi halde eksik evrak veya bıdı bıdı sorunlar nedeniyle red geliyor…
    Yani aslında 2 tarafta karar aşamasında paranın iki yüzü gibi birbirlerine bağımlı hareket ediyorlar.Yani tabiri caizse kararı ikiside veriyor bir nevi.. Sanırım bu paslaşmaları bu yüzden olsa gerek.. :)
    bilmiyorum ama şuana kadar benim anladığım bu artık sistem nedir,ne değildir bilemiyorum.

fire_34
    Katılımcı

umarım vizeniz gelir kısa zamanda.sizin çocuk üzerinden değil mi?bu durumlarda daha hızlı işlem yapıyorlar sanırım ya da ben böyle düşünerek kendimi kandırıyorum.bu belirsiz bekleyişler ne kötü  offoff:)

dbm01
    Katılımcı

umarım vizeniz gelir kısa zamanda.sizin çocuk üzerinden değil mi?bu durumlarda daha hızlı işlem yapıyorlar sanırım ya da ben böyle düşünerek kendimi kandırıyorum.bu belirsiz bekleyişler ne kötü  offoff:)

Aynen çocuk üzerinden ama 1.5 ay oldu bekliyoruz bakalım :) Gerçi yabancılar polisinden çağırırken sıkıntı olmuştu gönderikleri mektup eşime ulaşmamıştı biz tesadüfen arayınca 21 gündür evrak elimizde size mektup gönderik demişler :) Yani mektup ulaşsa belki forumdaki eren arkadaşımız gibi 20 günde çıkabilirdi vize şans işi benim hala pasaport elimde değil yani henüz daha nefesimi tutmuş bekliyorum :)
    İnş. sizin vizede biran önce çıkar hocam..
    Allah kimseyi ailesinden sevdiklerinden ayrı bırakmasın…

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.