09/08/2011 İstanbul Vize Randevu Görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    musti1011
    Katılımcı

Öncelikle Allah herhesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin.

Bugün görüşmem İstanbul Konsolosluğunda oldu.Bir sıkıntı yaşandı hiçbir yerde yazmadığı ve bana gelen evrak listesi mailinde olmamasına rağmen Eşim ve bana ait nüfus kağıt örneği ve tercümesi istendi.Tam Temkil Vukuatlı haricinde.Ayrıca Tam Temkillide herşey yazmasına rağmen ben extradan götürdüğüm bir belge bana sorun çıkarttı.Ama çok şükür 1 nolu oda daki bayan anlayış göstererek evrağımı tamamlamam için süre verdi ve ben hemen yaptırdım.

Görüşme evrakların tam olmasıyla beraber klasikTürkçe eşime ve bana yönelik sorularla devam etti.Almanca'ya geçildiğinde ben sorulara direk cevap verdim ve bunun akabinde tam cümle istediğini belirtti.Bu konuda sıkıntı yaşamama rağmen benden sorduğu soruların Türkçesini istedi bende cevapladım.Görüşme boyunca oldukca ılımlı ve hoşgörülü olmasına rağmen Almanca tam cümle istiyebilirim diyerek tekrar belki çağırabilirim dedi.

Bütün evraklarım içeride ve beklemediyim.Bu görüşme ne gibi sonuç doğurur yardımcı olusanız sevinirim.

musti1011
    Katılımcı

Evet arkadaşlar bugün gelişme yaşandı,paylaşayım.

Eşimi bugün Memur aradı ve eşim yabancılar polisine memurun yanına gitti.Eşimin Maaşı 1400 Euro Kira hepsi içinde 480 Euro.Memur maaşın yetersiz olduğunu paylaşmış.280 Euro daha gelir olması gerekmekte.şimdi ilk bakışda maaş yeterli gibi görünüyor ama bu maaş içerisinde sadece kira bakılmıyor mobilyaların ve bir kaç aylık ödenen taksitlerde hesaplanıyor.Bu hesaplar sonucunda bizden 280 Euro daha gelir gösterilmesi belirtildi.

Yarın bu konu ile  alakalı çözümü memuru sunmayı planlıyoruz.Ama bu konuda yaşamış olduğu tecrübesi olan varsa paylaşmasını isterim. :)

Burcu&Can
    Katılımcı

üzüldm vala ve anlamıyorum inan 1400 euro neden yetmesinki ayrıca kişi bası gerekn gelir 350 euro değilmi  benm esimde ek işiyle beraber 1400 euro alıyo ev kiramız 200 euro …umarm haldrsnz ek iş fln gösterse hallolr bence allah yardmcn olsun

Jeynes
    Katılımcı

musti esin alman vatandaşı edilmiydi yanlış mi hatırlıyorum. Yada yinede istediler mi

musti1011
    Katılımcı

Eşim Türk vatandaşı :)

Evet arkadaşlar tüm sorunlar halloldu evraklar teslim edildi ve bugün onaylanıcaktı ama imza atıcak olan müdür toplantıda olduğundan yarın onay maili atılacağı işin sadece imzaya kaldığını az önce öğrenmiş bulunmaktayım.Detayları biraz sonra anlatıcam.:)

musti1011
    Katılımcı

Evet arkadaşlar yaşanan süreci detaylı bir şekilde aşşağıda okuyacaksınız.

09.08.2011 tarihinde İstanbul Alman Konsolosluğunda başlayan resmi süreç,Eksik evrak talebiyle devam etti.Eksik evrak eşimin T.R giriş-çıkış belseydi.Bu evrak hemen teslim edildi ve 17.08.2011 tarihinde Köln'e gönderildi.Köln evrakları işledikden sonra 30.08.2011 tarihinde Stuttgart Wangen Im Allgau'ya Yabancılar Polisine gönderdi.02.09.2011 tarihinde yabancılar polisine ulaşan evrak 06.09.2011 tarihinde yabancılar polisindeki memurun evraklar ulaştı demesiyle 09.09.2011 tarihinde cevap dönücem diyerek beklenmeye başlandı.09.09.2011 tarihinde yabancılar polisindeki memur çok yoğun olduğundan evraklara bakamadığını 3 ay zamanı olduğunu belirterek teefonumu bekleyin sadece dedi.14.09.2011 tel açarak maaşın yetersiz olduğunu ve 280 Euro daha gerektiğini belirtti.Bugün yapmış olduğumuz girişimler sonucunda benim 01.10.2011 tarihinde iş başı yapıcak şekilde hazırlanmış olan VE İş VERENLE BENİM KARşILIKLI İMZALARIMZLA ben imzayı fax yoluyla attım bu arada iş sözleşmesi yaklaşık 45 dk önce yabancılar polisine teslim edildi.Yabancılar polisindeki memur evrakaların hepsi tamam deyip onay maili için sadece imza gerektiğini belirtti.İmzayı atıcak olan bizim tabirimizle Müdür toplantıda olduğundan yarın sabah itibariyle İstanbul ALMAN Konsolosluğuna atacağı bilgini verdi ve şuan itibariyle iş sadece yarını beklemeye kaldı.

Burcu&Can
    Katılımcı

ilk ben tebrik edeyim o zaman hayırlı olsun maas olaynı halletmssn bi günde brawo :)

musti1011
    Katılımcı

ilk ben tebrik edeyim o zaman hayırlı olsun maas olaynı halletmssn bi günde brawo :)

Çok teşekkür ederim Burcu&Can :) Darısı senin ve tüm bekleyenlerin başına konusu açamıyorum çünkü yarın onay maili yollanıcak :)Ups'den mesaj gelir gelmez konusu açıcam inşAllah :) Buda muhtemelen Önümüzdeki hafta içi olur Allah'ın izni ile :)

Maaş konusunda dün akşam hemen neler yapabiliriz diye eşimle kafa kafaya verdik ve 3 seçenek çıkarttık ve bir tanesi oldu.Çok stresli bir gündü ve çok amam çoook yorucu bir gün oldu saatlerle yarışdık resmen ama şükürler olsun Allah'a hallettik.:)

Darısı tüm bekleyenlerin başına inşAllah.

Jeynes
    Katılımcı

kardeş gozun aydın =).
    İnşallah bizimde olumlu olur.
    Bundan sonraki sürecte başarılar sana. Hayat yeni başlıyorr…

musti1011
    Katılımcı

kardeş gozun aydın =).
    İnşAllah bizimde olumlu olur.
    Bundan sonraki sürecte başarılar sana. Hayat yeni başlıyorr…

Allah razı olsun teşekkür ederim.Allah'ın izni ile tüm bekleyenler yolunu açık eylesin.Amin :)

musti1011
    Katılımcı

Evet arkadaşlar sabah  Türkiye saati ile  09:45'de onay mailinin İstanbul Alman Konsolosluğuna gönderildiği bilgisi ulaşmış durumda.şimdi Ups'den mesaj beklemeye başladık :)

Darısı tüm haber bekleyenlerin başına :)

Burcu&Can
    Katılımcı

hadi hayırlı olsun tekrar musti1011 :) bu stresten kurtuldun artk beklemesi daha stressizdr :) sizin vizelernizin teker teker geldgni gördkce bizlerde heyecnlnyrz darısı bize artk su stresli günlerde ilaç gbi geliyor inan

musti1011
    Katılımcı

Valla Burcu&Can gerçekten çok ama çok farklı bir bekleme süreci,şuan beyin artık tamamiyle boşalmış bir vaziyette şükürler olsun.Allah'ın izni ile inşAllah seninde bir an önce çıkar vize sende kurtulursun şu stresden.İnsanın ömründen ömür alıyor resmen.

Burcu&Can
    Katılımcı

kesnlkle cok farklı ve kötü bi durum elinden gelen herseyi yapıyosn ve bekliyosun su bekleyiş ve hiç bse yapamamak tüketiyo insanı 14 gün oldu ben basvuralı yaptgm tek sey dsnmek artk öle yorldm ki insallah bi an önce bi sonuc cıkar allahn izniyle

musti1011
    Katılımcı

İnşAllah Burcu&Can inşAllah.

14 yanıt görüntüleniyor - 91 ile 104 arası (toplam 104)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.