09/08/2011 İstanbul Vize Randevu Görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    musti1011
    Katılımcı

Öncelikle Allah herhesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin.

Bugün görüşmem İstanbul Konsolosluğunda oldu.Bir sıkıntı yaşandı hiçbir yerde yazmadığı ve bana gelen evrak listesi mailinde olmamasına rağmen Eşim ve bana ait nüfus kağıt örneği ve tercümesi istendi.Tam Temkil Vukuatlı haricinde.Ayrıca Tam Temkillide herşey yazmasına rağmen ben extradan götürdüğüm bir belge bana sorun çıkarttı.Ama çok şükür 1 nolu oda daki bayan anlayış göstererek evrağımı tamamlamam için süre verdi ve ben hemen yaptırdım.

Görüşme evrakların tam olmasıyla beraber klasikTürkçe eşime ve bana yönelik sorularla devam etti.Almanca'ya geçildiğinde ben sorulara direk cevap verdim ve bunun akabinde tam cümle istediğini belirtti.Bu konuda sıkıntı yaşamama rağmen benden sorduğu soruların Türkçesini istedi bende cevapladım.Görüşme boyunca oldukca ılımlı ve hoşgörülü olmasına rağmen Almanca tam cümle istiyebilirim diyerek tekrar belki çağırabilirim dedi.

Bütün evraklarım içeride ve beklemediyim.Bu görüşme ne gibi sonuç doğurur yardımcı olusanız sevinirim.

tugce_doerjer
    Katılımcı

mutlu haberlerını beklıyoruz hadıbakalım hayırlısı  alkis:)

musti1011
    Katılımcı

Kötü haber !
    Yabancılar Polisi çok yoğun olduğundan bakamadığını,zaten bu süreç çin 3 aylık süresi olduğunu,kendisinden haber beklemesini belirtmiş.Malesef yabancılar polisi umutlandığımız bu süre içerisinde moralimizi sıfıra indirerek tamamen zamanı belli olmayan sürece bizi soktu.Zaten bu konudan dolayı kafayı yiyorduk şimdi bu duruma düşünce iyice psikoloji yıpranıcak.

Zor durum bu olay ama anlamadığım konu bu kadın 3.ayın sonunda evraklara baktığında bi evrak istemek zorunda olsa ne yapıcak.Madem 3 aylık süresi varmış neden bu 3 ayın hepsini kullanmak istiyor.Ya kardeşim red vereceksen ver ne bileyim çapraz sorguya sokacaksan sok ama neden sorun yokken bekletiyorsun anlamak mümkün değil.

fuk_18
    Katılımcı

abi iste isguzarlik umursamazlik kesin kil birine denk geldi oyaliyor ne yogunu hangi sehirlerden ne vizeler alindi off baska sansinda yok esinin ikameti orda oldugu icin baska yerede gidemiyor abi ancak esinin ailesi esin buyuk baski yapacak bahaneler yapip kisaltcak sureyi baska care yok

musti1011
    Katılımcı

Yok Ufuk şuana kadar gereğinden fazla baskı yaptık bu durum oluştu.Belki süreci oluruna bıraksaydık böyle olmazdı bundan dolayı biraz konuyu beklemeye alıcaz.Haber bekleme modunda kalıcaz.Herşeyde bir hayır vardır bunda da bu hayır vardır.

Baskı bazen ters tepiyor,buda bize denk geldi işde yapacak şuan için bir kaç şeyler var ama değer mi değmez mi buna şuan ki psikolijimle karar vermek istemiyorum.Biraz sinirlerin sakinleşmesi ve biraz daha mantıklı bir seyir izleyelim.Kafa tekrar toparlansın bi kendini yenilesin o zaman sakin kafayla daha net kararlar alabiliriz.Bu kararlar ters tepse bile sakin kafayla alınacak karardan sonra olayın üstüne fazlasıyla düşerim.Çünkü bunun belediyesi ve bunun mahkemeside var ama diyorum ya şuan sinirle hareket etmekdense bir kaç gün sakinleşmek en mantıklısı sanırım.Herşeyin hayırlısı.

dejay12
    Katılımcı

Yok Ufuk şuana kadar gereğinden fazla baskı yaptık bu durum oluştu.Belki süreci oluruna bıraksaydık böyle olmazdı bundan dolayı biraz konuyu beklemeye alıcaz.Haber bekleme modunda kalıcaz.Herşeyde bir hayır vardır bunda da bu hayır vardır.

Baskı bazen ters tepiyor,buda bize denk geldi işde yapacak şuan için bir kaç şeyler var ama değer mi değmez mi buna şuan ki psikolijimle karar vermek istemiyorum.Biraz sinirlerin sakinleşmesi ve biraz daha mantıklı bir seyir izleyelim.Kafa tekrar toparlansın bi kendini yenilesin o zaman sakin kafayla daha net kararlar alabiliriz.Bu kararlar ters tepse bile sakin kafayla alınacak karardan sonra olayın üstüne fazlasıyla düşerim.Çünkü bunun belediyesi ve bunun mahkemeside var ama diyorum ya şuan sinirle hareket etmekdense bir kaç gün sakinleşmek en mantıklısı sanırım.Herşeyin hayırlısı.

Kardeş sen başvuru yaptığından beri sende izlenim edindiğim tek şey telaş heyecan?burda herkes eşine kavuşmak istiyo ama bence o domuzları sıkıştırmak onlara baskı yapmak bi çözüm değil adamın kafasını bozdunmu devlet bile dokunamaz mühür adamın elinde hiç bişey yapamassın güler yüzle gidip bir kez sormak yeterdi bence..neyse Rabbim hayırlı haberler nasip eder sana inşallahh

musti1011
    Katılımcı

Allah hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.Tüm bekleyen arkadaşların Allah yardımcısı olsun.

tugce_doerjer
    Katılımcı

mustı hayırlısı olsun gec olsun stres yapmayın. 3 ay prosudur geregı soylenen bır sey bence. onumuzdekı gunlerde evrakına bakarlar kesın. senın evrakının sırası geldıgı zaman baskasının evrakını one cekmezler. yabancılar subesınde sert tavır takındıysanız kaba konustuysanız yada hergun aradıysanız sure uzayabılır. gec olsun temız olsun arkadasım sıkma canını. hayırlısını dıle Allahtan hayırlısı gelsın karsına. zor beklemek bılıyorum ama sabrın sonu selamet. Allah buyuk  okey:)

musti1011
    Katılımcı

mustı hayırlısı olsun gec olsun stres yapmayın. 3 ay prosudur geregı soylenen bır sey bence. onumuzdekı gunlerde evrakına bakarlar kesın. senın evrakının sırası geldıgı zaman baskasının evrakını one cekmezler. yabancılar subesınde sert tavır takındıysanız kaba konustuysanız yada hergun aradıysanız sure uzayabılır. gec olsun temız olsun arkadasım sıkma canını. hayırlısını dıle Allah'tan hayırlısı gelsın karsına. zor beklemek bılıyorum ama sabrın sonu selamet. Allah buyuk  okey:)

Evet Eşimle birlikte çok fazla beklenti içerisine girdik,buna bağlı olarak da karşılaştığımız durumu kabul edemedik.Ama şuan durumumuzu tekrar gözden geçirdik,ne kaybettiğimiz ir durum nede kazandığımız bir olay var şuan sadece olay kendi içinde olması gerektiği gibi yürümekte.Ama baştanda dedim ya beklentimizi yüksek tutunca yaşadığımızı hazmedemiyoruz.Bizimkide böyle işde ama şuan gayet sakin ve olması gerektiği gibi karşılayıp sabırla bekliycez.

Allah bizim gibi bekleyen herkesin yardımcısı olsun.Ve bu sabırı gösterip eşine kavuşanlarda ömür boyu huzur mutluluk içerisinde yaşasın.Allah hepimizin gönlüne göre versin.

SABIR SABIR SABIR ;)

musti1011
    Katılımcı

Sabır gününün resmi olarak 1.günü bakalım nasıl gelişicek.Hiç aramadan sadece bekleme moduyla 1.gün.

dejay12
    Katılımcı

Bencede stress yapma kardeş çünkü stres bütün rahatsızlıklara sebep olabilir gerçekten önemli bi sorun stress ;) Nasip neyse ötesine geçemez insan sabır. ya adamlar gelse bile yok diyolar eşim 22 gün bekledi rahatsız etmek iyi değil dedi ben zorladım git git diye aynen gitti adam yok gelmedi haftaya isterseniz bidaha gelin kibarca gelmeyin gelirse bi yollarız prosedür neyse o diyo.sabah erkenden mektup geldi eşime sanki bilmiyomu ordaki memur mektubun gitmediğini biliyo bence sadece baskıdan hoşlanmıyo..ki biz olsak aynen yani günde yüzlerce insan var bizler gibi orda baskıbaskı yapan bence dua ve sabır ;)Rabbim bir insanın rızkını orada vermişse kimse engel olamaz kimsede nasipden öteye geçemez ve aleyküm selam herkes Allah'a emanet :)

Burcu&Can
    Katılımcı

hepimiz bekliyoruz bende durmadan esime diyorum git git diye ama biraz sabırlı olmamız gerekiyo galiba sabır sabır sabır beklemeye dewam ……..

musti1011
    Katılımcı

Amin :)
    Kısmet artık kendi düşündüklerimizin gelişmesini değilde artık prosedürün işlemesini bekliyoruz.şansımız varsa zaten olur olmazsada sabırla beklemeye devam.Bu konuda belirtmiştim yine sakince düşündükden sonra karar alıcam diye,sakince düşündükden sonra en iyi yolun sabırla beklemek olduğuna inandık ve bekliyoruz bir ümitle artık eskisinden daha az stres yaparak.Allah herkesin yardımcısı olsun.Sende Allah'a emanet ol ;)

musti1011
    Katılımcı

hepimiz bekliyoruz bende durmadan esime diyorum git git diye ama biraz sabırlı olmamız gerekiyo galiba sabır sabır sabır beklemeye dewam ……..

Bu durumda Allah hepimizin yardımcısı olsun :) Sabır :)

mmmeeesssuuuttt
    Katılımcı

mustımmmmmmm bu hafta ıslem tamamdır rahat ol hafatya ucarsın almanyaya ben daha burdayımm :d okdr emın konusuyorumm demedı deme  okey:) okey:) okey:) okey:)

musti1011
    Katılımcı

mustımmmmmmm bu hafta ıslem tamamdır rahat ol hafatya ucarsın almanyaya ben daha burdayımm :d okdr emın konusuyorumm demedı deme  okey:) okey:) okey:) okey:)

:) Ah Mesut Ah İnşAllah :) Herşeyin hayırlısı Allah hakkımızda Hayırlısı ne ise onu versin Mesut :)

15 yanıt görüntüleniyor - 76 ile 90 arası (toplam 104)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.