09/08/2011 İstanbul Vize Randevu Görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    musti1011
    Katılımcı

Öncelikle Allah herhesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin.

Bugün görüşmem İstanbul Konsolosluğunda oldu.Bir sıkıntı yaşandı hiçbir yerde yazmadığı ve bana gelen evrak listesi mailinde olmamasına rağmen Eşim ve bana ait nüfus kağıt örneği ve tercümesi istendi.Tam Temkil Vukuatlı haricinde.Ayrıca Tam Temkillide herşey yazmasına rağmen ben extradan götürdüğüm bir belge bana sorun çıkarttı.Ama çok şükür 1 nolu oda daki bayan anlayış göstererek evrağımı tamamlamam için süre verdi ve ben hemen yaptırdım.

Görüşme evrakların tam olmasıyla beraber klasikTürkçe eşime ve bana yönelik sorularla devam etti.Almanca'ya geçildiğinde ben sorulara direk cevap verdim ve bunun akabinde tam cümle istediğini belirtti.Bu konuda sıkıntı yaşamama rağmen benden sorduğu soruların Türkçesini istedi bende cevapladım.Görüşme boyunca oldukca ılımlı ve hoşgörülü olmasına rağmen Almanca tam cümle istiyebilirim diyerek tekrar belki çağırabilirim dedi.

Bütün evraklarım içeride ve beklemediyim.Bu görüşme ne gibi sonuç doğurur yardımcı olusanız sevinirim.

roye
    Katılımcı

ya bana ups den mesaj gelince şok oldum heralde red gönderiyolar dedim…2,3 aya ancak cevap gelir diye beklediğimden bende hiç bu duygular olmadı :) herzaman dediğim gibi hayırlısı olsun hakkında takma bukadar 3 gün geç oluversin ne olacak…bukadar beklemişiz az daha bekleriz…ben 17 ağustosta vizemi aldım hala burdayım bak :))

musti1011
    Katılımcı

ya bana ups den mesaj gelince şok oldum heralde red gönderiyolar dedim…2,3 aya ancak cevap gelir diye beklediğimden bende hiç bu duygular olmadı :) herzaman dediğim gibi hayırlısı olsun hakkında takma bukadar 3 gün geç oluversin ne olacak…bukadar beklemişiz az daha bekleriz…ben 17 ağustosta vizemi aldım hala burdayım bak :))

:) Maşallah.

Yok Roye ben o kadar bekleyemezdim herelde kafaytı yerdim :)Hayırlısı olsun diyelim bu durumda :)

Birde zaten şu var vize çıkmış olsaydıda 16 Eylül den sonrayı planlıyordum aslında Bayramdan önce çıksaydı giderdim ama bayramdan sonraya kalınca 16 eylülden sonra en mantıklı tarih olarak geliyordu bana.Yine bi şansım var kafamda verdiğim tarihde gitmeye haırlısı Allah'dan. :)

fuk_18
    Katılımcı

abi ne digcemi bilmyiorum artik bu adamlarin fevri davranislari biktiriyor insani artik ..esin ilgilensin sen buran bisey yapamazsin abi devamli arayip sorsun kölndeki yerin adresi emaili nette vardir.ordan bulup email atabilir arayabilir esin allah sabir versin abi

musti1011
    Katılımcı

Amin Ufuk .

Önümüzdeki haftada bi sabır bekliycez.Eğer ses çıkmazsa işde o zaman kıyamet kopacak Köln'deki yer ile.Eşim Her gün soruyor soruşturuyor.Bakalım haftaya son sonuç çıkmazmazsa olan olucak artık :)

musti1011
    Katılımcı

Evet son durumu özetliyelim.

17.08.2011 Tarihinde İstanbul'dan gönderilen evraklar,30.08.2011 tarihinde Köln Nüfus müdürlüğü diyebileceğim yerden yabancılar polisine gönderildi.Yabancılar polisine ulaşılması beklenen evraklar henüz gelmediği ama bugün veya bir kaç gün içerisinde geleceği yönünde bilgi alındı.

Zaten önceden eşimin yabancılar polisine teslim ettiği evrakların yanında benim evraklarımda ulaştığında vize onaylanacak diye yabancılar polisinin sözlü teyidi bulunmakda.

Sabrede sabrede artık son noktaya geldik sanırım.Hayırlısı bir kaç gün daha sabır.

mmmeeesssuuuttt
    Katılımcı

mustı ne yaptın senın evraklar daha gıtmedımı su polıse ya merak ettım son durum ne cofe:)

musti1011
    Katılımcı

Sorma Mesut kafayı atıcam oraya gittiğimde bu yabancılar polisine :D

30 Agustos'da evraklar Köln'den gönderilmiş hala yabancılar polisine ulaşmamamış analamak mümkün değil.Hanfendi gidip posta kutusuna bakamıyor önüme öyle bir evrak henüz gelmedi ama 1-2 gün içinde bana ulaşır diyor.Töbe töbe :D

musti1011
    Katılımcı

Son dakika bilgisinide paylaşayım.

Yabancılar polisine evraklarım geleli 1 hafta olmuş,yabancılar polisi tel  üstüne telefondan sonra postaya bakıyor ve geldiğini görüyor şükür.Ama şuan yoğunum anca Cuma günü bakabilirim diyerek olayı Cuma gününe bırakıyor.Ben birşey demiyorum siz benim yerimde olsanız şu an ne derdiniz? :D

tugce_doerjer
    Katılımcı

bır kac gune cevabı turkıyeye yollarlar aynı gunde vızen basılır gelır arkadasım. gozun aydın  alkis:)

musti1011
    Katılımcı

bır kac gune cevabı turkıyeye yollarlar aynı gunde vızen basılır gelır arkadasım. gozun aydın  alkis:)

Teşekkürler Tuğçe ama yinede içimde bi sıkıntı var şu onay mailini yollasa zaten Konsolosluğun Ups ye vermesini beklemem direk gider kendim alırım o derece oldum artık 😮

tugce_doerjer
    Katılımcı

sabır arkadasım. az kaldı

musti1011
    Katılımcı

Öyle mutlaka sabır.

Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun :)

CimcimeBeBiSh
    Katılımcı

Öyle mutlaka sabır.

Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun :)

bende 04.08.2011 basvurdumm 30 agustos esim evrakları teslim etti yabancılar polisine ve hala cvp beklemekteyim biii sen bu durumda degilsin yani…

musti1011
    Katılımcı

Bir tek kendim bu durumda olmadığımı biliyorum,hatta benim durumuma şükretmem gerek bununda farkındayım ama bunların hiçbiri bu şekilde bir tavırla kendi konumda yorum yapmama engel değil diye düşünüyorum :)
    Bu stres ve yaşanan süreç insanı her türlü geriyor buda normal olsa gerek :)

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

musti1011
    Katılımcı

Evet son gün,yarın yabancılar polisi evrakları kontrol edicek.

Hayırlısı ALLAH'DAN.Allah bu durumda olan herkesin yardımcısı olsun.

15 yanıt görüntüleniyor - 61 ile 75 arası (toplam 104)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.