09/08/2011 İstanbul Vize Randevu Görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    musti1011
    Katılımcı

Öncelikle Allah herhesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin.

Bugün görüşmem İstanbul Konsolosluğunda oldu.Bir sıkıntı yaşandı hiçbir yerde yazmadığı ve bana gelen evrak listesi mailinde olmamasına rağmen Eşim ve bana ait nüfus kağıt örneği ve tercümesi istendi.Tam Temkil Vukuatlı haricinde.Ayrıca Tam Temkillide herşey yazmasına rağmen ben extradan götürdüğüm bir belge bana sorun çıkarttı.Ama çok şükür 1 nolu oda daki bayan anlayış göstererek evrağımı tamamlamam için süre verdi ve ben hemen yaptırdım.

Görüşme evrakların tam olmasıyla beraber klasikTürkçe eşime ve bana yönelik sorularla devam etti.Almanca'ya geçildiğinde ben sorulara direk cevap verdim ve bunun akabinde tam cümle istediğini belirtti.Bu konuda sıkıntı yaşamama rağmen benden sorduğu soruların Türkçesini istedi bende cevapladım.Görüşme boyunca oldukca ılımlı ve hoşgörülü olmasına rağmen Almanca tam cümle istiyebilirim diyerek tekrar belki çağırabilirim dedi.

Bütün evraklarım içeride ve beklemediyim.Bu görüşme ne gibi sonuç doğurur yardımcı olusanız sevinirim.

musti1011
    Katılımcı

Yok eşimden belge henüz istenmedi.

Eşim Yabancılar Polisi ile daha önce bir görüşme yaptı evraklar geldiğinde istenilecek belgeleri söyledi.Eşim belgeleri hazırladı yabancılar polisi evraklar gelir gelmez haber vericem demiş beklemedeyiz.

fuk_18
    Katılımcı

hmm guzel yapmissiniz evrakalr hemen hazir gelir gelmez verir evraklari 1 hafda da cikar hemen

musti1011
    Katılımcı

İnşAllah beklentimiz bu yönde hayırlısı :)

musti1011
    Katılımcı

Evet arkadaşlar eşim bugün yabancılar polisine durum hakkında bilgi almak için gitti.Yabancılar polisindeki yetkili memur Pazartesi gününden beri olmadığı önümüzdeki Çarşamba günü gelceği belirtilmiş.Yerine bakan ama vize onay yetkisi olmayan memur mailin dün geldiğini muhtemelen Çarşamba günü mektubu yollanması gerektiğini belirttikden sonra,zaman kazanmak için gerekli evrakları eşime teslim edip Çarşamba günü evraklarla beraber gelmesini belirtmiş.

Haydi hayırlısı :)

Gel Çarşamba gel :)

musti1011
    Katılımcı

Gerkli olan belegeleri zaten daha önce yetkili memur belirtmişti.Onlar hazır şimdide mektupla gelen forumlarıda bu memur verdi.Çarşamba günü hem gerekli belgeler hemde forumlar doldurulmuş şekilde Allah'ın izni le teslim edilmiş olucak.

Haydi hayırlısı :)

fuk_18
    Katılımcı

musti birde esinden istenilen  gerekli olan belgeleri yazarsan cok iyi olur ve almanyada senin soy adina gore memur veriyorlar senin soy adinin bas harfi neyse ona bakan memurdan ´baska memur bakamiyor dosyana beklemekden baska caren yok

musti1011
    Katılımcı

Eşimden istenilen forumlar ;

1.İş yerindeki patronun dolduracağı forum.(Normal çalışma saati dışındaki artı 4 saatlik kesimle alakalı onay formu gibi.)
    2.Kiraladığımız evle alakalı ev sahibinin dolduracağı forum.

Belge olarak son 3 aya ait maaş belgesi,
    Son aya ait Banka hareketi,burda maaş içerisinden ödenen taksitleri görmek amacı ile istenilen belge,
    Sigorta Kartı,

fuk_18
    Katılımcı

esin turk vatandasiyi dimi oyle hatirliyorum

musti1011
    Katılımcı

Evet Türk Vatandaşı

fuk_18
    Katılımcı

himm anladim turk vatandaslarini zaten boyle abuk subuk formalite kagitlarla oyaliyorlar neyse hayirlisiyla ciksinda vizen gerisi onemli degil

musti1011
    Katılımcı

Yok zaten kafaya takmıyoruz.Bizden ne isteniyorsa elimizden gelen en hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz.Hatta biraz biz ittirmek zorunda da kalıyoruz işlemlerin hızlanması için ama ne yapalım mecbur ,bu konuyu sadece onların insiyatifine bırakmamalıyız.Bizde elimizden geldiğince süreci canlı tutup hızlandırmaya çalışıyoruz.

musti1011
    Katılımcı

Bu bekleme sürecinde haftasonundan nefret etmeye başladım :) Hemen hafta içi gelsin süreç işlesin diye bekliyor insan. :)

Neyse Çarşambaya az kaldı SABIR.

fotoadem52
    Katılımcı

musti her şeyin hayırlısı kardeşim ALLAH yardımcınız olsun zor valla benim daha önümde uzun bi süre var ama zor sıkma canını bol bol uyu:)

musti1011
    Katılımcı

musti her şeyin hayırlısı kardeşim Allah yardımcınız olsun zor valla benim daha önümde uzun bi süre var ama zor sıkma canını bol bol uyu:)

Amin.
    Evet gerçekten zor ama bazen düşünüyorum bu bile güzel.:) Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

musti1011
    Katılımcı

Çarşamba gününe son 2 gün geç artık günler geç.

15 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 104)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.