09/08/2011 İstanbul Vize Randevu Görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    musti1011
    Katılımcı

Öncelikle Allah herhesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin.

Bugün görüşmem İstanbul Konsolosluğunda oldu.Bir sıkıntı yaşandı hiçbir yerde yazmadığı ve bana gelen evrak listesi mailinde olmamasına rağmen Eşim ve bana ait nüfus kağıt örneği ve tercümesi istendi.Tam Temkil Vukuatlı haricinde.Ayrıca Tam Temkillide herşey yazmasına rağmen ben extradan götürdüğüm bir belge bana sorun çıkarttı.Ama çok şükür 1 nolu oda daki bayan anlayış göstererek evrağımı tamamlamam için süre verdi ve ben hemen yaptırdım.

Görüşme evrakların tam olmasıyla beraber klasikTürkçe eşime ve bana yönelik sorularla devam etti.Almanca'ya geçildiğinde ben sorulara direk cevap verdim ve bunun akabinde tam cümle istediğini belirtti.Bu konuda sıkıntı yaşamama rağmen benden sorduğu soruların Türkçesini istedi bende cevapladım.Görüşme boyunca oldukca ılımlı ve hoşgörülü olmasına rağmen Almanca tam cümle istiyebilirim diyerek tekrar belki çağırabilirim dedi.

Bütün evraklarım içeride ve beklemediyim.Bu görüşme ne gibi sonuç doğurur yardımcı olusanız sevinirim.

fuk_18
    Katılımcı

bak şimdi wangen nereye baglıysa ordaki yabancıalr dairesime gidiyor diye biliyorum yani ravensbugr a gidebilir eşin oraya baglı oldugu için

Yani ilk olarak evraklarım buraya gelicek değil mi?Burdan  doğru Wangen im Allgau yabancılar şubesine gelicek değil mi?

musti1011
    Katılımcı

bak şimdi wangen nereye baglıysa ordaki yabancıalr dairesime gidiyor diye biliyorum yani ravensbugr a gidebilir eşin oraya baglı oldugu için

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim,hakkını helal et.

Vize durumuyla alakalı yeni gelişmeler olursa bu konu altından paylaşırım o zaman :)

fuk_18
    Katılımcı

tabiki herhalde paylaşacagın son bilgi burda artık gidiyorum olcak ve nedemek helal olsun yardım için burdayız zaten :)

musti1011
    Katılımcı

Bugün eksik evrak anlamında ups gönderildi.
    Ama eksik evrakdan ziyade ek belge talep edildi.Eşime ait 2009 itibariyle yabancılar polisinden giriş çıkış belgesi isteniyor.Bu belge Alman Polisliğinde çok daha rahat yapılması daha kolay iken neden benden istediler anlamadım.

Neyse hazırlayıp yolluyacaz.Bu konu süreci etkiler mi?

musti1011
    Katılımcı

Ben bu Havalimanı Sınır Polisinden Türkiye giriş çıkış evrağını alabilirmiyim?

Sabiha Gökcen Havaalanından alabilirmiyim?

fuk_18
    Katılımcı

havalimanından da alabilirsin yabancılar şubesindende ama eşin yanında olcak yada vekalet vercek

musti1011
    Katılımcı

Evet 2 Emniyet Genel Müdürlüğünü aradım ve 2 ayrı Emniyet Genel Müdürlüğüne gittim aynı cevaplar.Vekalet isteniyor vekaletin faxı olur ama Almanyadaki Eş Türk Konsolosluğu içerisinden Eşinin bulunduğu işlemi yapıcağı Emniyete Faxlanmak şartı ile evrak veriliyor diye cevabı aldım.

şuan eşimden bu vekaletin faxlanmasını beklemekteyim .

Bu istenen evrak vize görüşmesini ne yönde etkileyecek bilgisi olan var mı?

fuk_18
    Katılımcı

tabiki etkilicek senin ne kadar dogru soledgini solemedigni ogrencekler yani soledikelrinin teyidi bir nevi bu merak etme kasma sne ne isterseleryap cikacak vizen

musti1011
    Katılımcı

İnşallah başka belge istemezler inşAllah.

Birde benim hakkımdaki mail Almanya'ya gitmişmidir.Yoksa evraklarla beraber mi bilgi Almanya yabancılar şubesine gidecek.

fuk_18
    Katılımcı

bak simdi sen basvurdukdan 3 gun icinde email olarak gidiyor senin vize istegin.onu degerlendirmeye alyorlar 1 hafda 10 gun icinde konsolosluga verdigin belgeler almanya ya geliyor onu inceliyorlar sorun yok onay verdikden sonra email olarak vizeni gonderiyorlar konsoloslukda vizeni 1 hafda icinde basiyor vizeni pasaportuna ,ama senden giris cikisi kim istedi bilmiyorum istanbulda istemis olabilir almanyadakilerde

musti1011
    Katılımcı

İşde benim kafamdaki tam olarak olan soruda bu.Bu evrağı İstanbul mu yoksa Almanya mı istedi.Neyse biz bizden istenilen evrakları verelimde gerisi artık onlara kaldı.

musti1011
    Katılımcı

09.08 başvuru
    10.08 ek evrak talebi ups de
    11.08 Eşime ait  2009 TR ye giriş çıkış belgesi istenmekte
    12.08 İstenilen evrak eşimin konsolosluğa gidip vekalaet çıkartıp,konsolosluk içerisinden Emniyet Müdülüğüne Faxlayıp,benim bu evrakla istenilen belgeyi alıp Alman Konsolosluğuna teslim etmem.

şuana kadar yaşananlar bunlar.Bir parantez de eşimin yabancılar polisindeki memurla görüşmesi söz konusu var takipdeyiz.Bu görüşme tamamiyle sohbet evraklar mail ve evaklar henüz son noktadaki yabancılar polisine ulaşmadığı bilgisi ile beklemekteyiz.Memur belki ilk geliş olan yere gelmişdir ama bize henüz mail göndermediler toplu gönderiyorlar dediği bilgi ile sabırla beklemekteyiz.

fuk_18
    Katılımcı

iste buda senn sansizligin ne yapacaksin mecburen bekle sonunda cikacak vizen hadi hayirlisi bakalim

musti1011
    Katılımcı

Dün Konslosluğa tel açtım.Konsolosluğa bıraktığım evrakla alakalı dün kendilerine ulaşmış ve hemen müdüriye hanıma çıkarttıklarını belirtti.Evrakalrımı sorduğumda biz burda evrak bekletmiyoruz hemen gönderiyoruz dedi.

Hayırlısı bunlar haricinde hem konsolosluğa,hemde konsolosluk vize bölümüne evraklarımla alakalı mail attım henüz cevap gelmedi.

fuk_18
    Katılımcı

1 1.5 hafda daha beklersin tahminm tabiki almanyada inceleniyordur esinden evrak istedilermi?

Dün Konslosluğa tel açtım.Konsolosluğa bıraktığım evrakla alakalı dün kendilerine ulaşmış ve hemen müdüriye hanıma çıkarttıklarını belirtti.Evrakalrımı sorduğumda biz burda evrak bekletmiyoruz hemen gönderiyoruz dedi.

Hayırlısı bunlar haricinde hem konsolosluğa,hemde konsolosluk vize bölümüne evraklarımla alakalı mail attım henüz cevap gelmedi.

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 104)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.