08.11.2010 tarihli vize basvurusu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ask kızı
    Katılımcı

Arkadaslar ben bu tarihte vizeye basvurdum ve tam 7 hafta oldu ve beni pazartesi günü tekrar görüşmeye cagrıyorlar  imza atıcakmısım ne imzası bi bileniniz varmı hiç bir sorun cıkarmı?

aftsum
    Katılımcı

bugun ben konsoloslukta ne sorduguna kulak mısafırı oldum en belırgın sey kendını tanıt demesı adın soyadın nerelısın ne ıs yapıyorsun tam anlamıyla hepsını anlatman lagzımmıs cocuk anlattı ve tesekkur ettıler bırbırlerıne o kadar

camoline
    Katılımcı

arkadaşlar bende 2ay sonra vizeye başvuracam ben a1 sertifikasını alalı 1yıl oldu acabe vizede sorun çıkarmı birde almanca ne gibi sorular soruyorlar yardımcı olursanız sevinirim Allah yardımcımız
    [/quote

mrb bende sizin gibi sertifika aldıktan bir sene sonra 03.12.2010. tarihinde istanbuldan vize başvurusu yaptım çok iyi bir bayan memurla denk geldik kısa bir tanışmanın ardından evrakalarımı inceledi daha sonra malum soruları sordu ( eşinizle ne zaman tanıştınız ne zamandan beri berabersiniz evlenmeye ne zaman karar verdiniz düğüne kaç kiş geldi eşin ne iş yapıyor kaç yaşında ailesinle ilğilide anne baba ve varsa kardeşlerin isimleri soruldu sonra şimdi almanca sorlara sıra geldi dedi ve * adın ne * kaç yaşındasın * nerde doğdun * doğum tarihin ne*eşinin adı* eşin kaç yaşında* nerde oturuyorsun ( şuan oturduğun yeri söylemen gerekiyo mesela bursa)
    buraya yani istanbul konsolosluğuna neyle geldin * geldiğin şehri ( yani oturduğun yeri mesela bursa ) bana alfabeyle kotlarmısın dedi ,bu soruyu analadım ama o an beynim durdu ve cevaplayamadım tekrar edermisiniz lütfen dedim tekrarladı ama gene bende tık yok :) sonra beyaz bir kagıt verdi bana buraya bildiğin cümleleri yaz dedi bende alamanca kendimi tanıttım uzun bir şekilde kardeşimin adına varana kadar sonra kagıdı teslim ederken sorduğunuz soru kotlamayla ilğiliydi ama ben bir an duraksadım kusura bakamayın dedim hafifçe gülümsedi ve tşk ettim çıktım bu kadar tabi bu bana sorulan sorular daha başka sorularda sorulabiliyor eger formda gezersen bu konuyla ilğili açılmış olan bir çok başlık görebilirsin sana sadece söylemek istediğim lütfen çok sakin ve kendinden emin olarak dur karşılarında eger heyecan yaparsan ordan seni yakalıyor ve dahada zorlaşıyor olay o yüzden olabildiğince sakin ve karalı durman gerekiyor tamammı … allah yardımcın olsun arkadaşım  okey:)

ask kızı
    Katılımcı

arkadaşlar bende 2ay sonra vizeye başvuracam ben a1 sertifikasını alalı 1yıl oldu acabe vizede sorun çıkarmı birde almanca ne gibi sorular soruyorlar yardımcı olursanız sevinirim Allah yardımcımız

senn içini karartmak istemem ama sınav süresi var ve bu süre 6 ay =(

ask kızı
    Katılımcı

arkadaslar bugun konsolosluktan msj geldi yarın pasaportum gelio=)))))

kaleli
    Katılımcı

arkadaslar bugun konsolosluktan msj geldi yarın pasaportum gelio=)))))

hadi hayirli olsun arkadasimm halayy:) halayy:)hayirli haberlerini beklerizz

ask kızı
    Katılımcı

keske güze ve sevinerek yazsaydım bunları pasaportumu beklerken hiç ummadık birsey oldu eksik ewrak geldi  ve sabıka kaydımı istiyorlar ne yapıcagımı bilmiorum kafayı yemek üzereyim :((((

yasemink
    Katılımcı

olsun arkadasım sıkma canını capraz sorgu da olabılırdı en azından sabıka kaydını verırsın ve gelır en kısa zamanda pasaportun ve bıdaha msj geldıgınde mesajdakı takıp no ıle sana upsnın verdıgı takıp no aynı ıse emın ol pasaportun olacaktır…!

ask kızı
    Katılımcı

ama her ups geldiginde takip noları farklı=(

Sevgi02
    Katılımcı

Canım benim canını sıkma sabıka kaydı kolay hemen al ve zaman kaybetmeden götür ver. Ups eksik evrakda farklı no lar ile gelir ama pasaportun geldiğinde sabit sana verilen ups no ile gelir

ask kızı
    Katılımcı

cıkardım almanca tercümede ettim işte kargoya vericem upsden tekrar yolluyorum onu bekliyorum gelsinde götürsün diye inşallah daha bir aksilik cıkarmazlar ne böyle oldu acaba imzayı attırdıktan sonra sabıka kaydı istediler=(

bdrm62
    Katılımcı

ask kızı arkadasım sabıka kaydını aldıktan sonra çevirisini yapmayı ve noterden onaylatmayı unutma.benden de aynısını istemişlerdi.bol şans…

ask kızı
    Katılımcı

peki ondan sonra vizen cıktımı hepsini yaptım

bdrm62
    Katılımcı

:) 17 ocakta sorguya gidiyorum.eşimde yabncılar polisinde olucak ve bende istenen belgeler var daha.görüşme kayıtları, düğün resimleri, düğün dvd si falan.ayrıca  sonradan istediklerini bildiğim için eşim geçen hafta burdayken gidip havaalanından son 5 yılın giriş çıkışlarını gösteren belgeyi de aldım ilave ettim.bakalım gidicem.zaten bu görüşmeden sonra her şey belli olucak.ya ewet ya hayır diyecekler biliyorum. eşimden de son 3 aylık gelir belgesini istemişler bu arada. bu arada sen en son ne zaman görüşmeye gittin?

ask kızı
    Katılımcı

3 ocakta imza atmak için cagırdılar ve vizen 1 kac güne gelir dediler ama eksik ewrak gönderdiler…

yasemink
    Katılımcı

hysrılısı olsun uzulme aynısı bende de olmustu almancamı denedıler gelır bı haftaya dedı sonra yıne cagrdılar bes gun sonra en sonunda da vızem geldı sen de öyle olcka merak etme yanı son kozlarını oynuyorlar:)

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 32)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.