08.11.2010 tarihli vize basvurusu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ask kızı
    Katılımcı

Arkadaslar ben bu tarihte vizeye basvurdum ve tam 7 hafta oldu ve beni pazartesi günü tekrar görüşmeye cagrıyorlar  imza atıcakmısım ne imzası bi bileniniz varmı hiç bir sorun cıkarmı?

yasemink
    Katılımcı

arkadaısm ben ıstanbuldan basvurdum benı de ıkı kere cagrmslardı almancamı dnemek ıcın ve son görsmemde almnca sohbetten sonra bı kagıt ımzaltcam ddı ıcerıgınde de:almanyaya sadece aıle bırlesımı amacyla gdıyorum gıttgımde bır hafta ıcersnde yabancılar polısıne gıdıp geldıgımı hbr vercem uc aylık vızemın suresı doldugunda uzatıcam gıbı seyler yazıyordu bunları kabul ettıgıne daır ımza atmanı ııstıceklerdır yanı bence ımza dedıklerı budur merak edılcek bısey yok!! uc gun sonra da vızem geldı zaten….sımdıden hayırlı olsun.!

ask kızı
    Katılımcı

cok saol=)içim ferahladı

ask kızı
    Katılımcı

peki tekrar almanca soruyorlarmı?

yasemink
    Katılımcı

:)sende sagol…!evet ama benı bazı hususların görsulmesı ıcın cagrdılar yanı mektupta öyle yazıyordu gıttım almanca calsıtın mı dedı calıstım dedım sorular sordu cvpladım o kagıdı ımzalattı 3 gun sonra da pazaportum geldı böyle yanı …:)ama tabı baska böyle durumda olan varsa yazarlar sana ımza dedıklerı benmkı gıbı bı durumdur yıne de bekle sen dıgr cvpları…

ask kızı
    Katılımcı

beni aradılar sadec imzalanıcak ewrak var dediler=( o yüzden korktum biraz giderken birsey götürmeme gerek varmı yani kapıda zorluk cıkarırlarmı?

haberci
    Katılımcı

Kapida neden zorluk cikarsinlarki,sonucta imza icin cagriliyosunuz..kapida durumu anlatir girersiniz iceri o kadar..

ask kızı
    Katılımcı

sadec hiç o sekil gitmedigim için sormak istedim bilglieriniz için cok tesekkür ederim

yasemink
    Katılımcı

yanı kımlıgını götur dıcem onu da unutmazsın zaten..!ayrıca senı mektupla cagırmamıslar o yuzden yanına onun gıbı bısey alamıcagına göre sadece gırereken kapıdaı görevlıye durumu anlatır kımlıgını gösterır gırersın sorun olmaz yanı korkma bosuna ferh tut ısını cıkmıs zaten vızen …:)

ametist
    Katılımcı

ben de aynı gün başvurdum.ama beni konsolosluktan hiç çağırmadılar.tek bildiğim eşime 4 aralıkta onay mektubu gelmiş o kadar ve beklemek çok sinir inşallah sana bir sorun çıkarmadan en kısa sürede vizeni verirler ;)

kml_polat
    Katılımcı

bende 3 aydır başvuru yaptım ammam 2 ci görüşmeye cagırmadılar halada beklemedeyim

ask kızı
    Katılımcı

kapıda zorluk cıkmadı ve görüşmede herhangi bir sorun cıkmadı sadece bir kagıt imzalttılar ama kagıt almancaydı ve ordaki görevli bana tercüme etti ve bana kabul ediyormusun dedi bende ewet dedim ve sonra kagıtın birtanesini banaverdi ve birtanesini kendi aldı ve vizen 1 kac günde gelir dedi =)

yasemink
    Katılımcı

hıh evet aynısı :)almancaydı bana tercume ettı kabul edıyor musun dedı edıyorum dedım ıkısıni de ımzaladım bırını bana verdı bırı kendısınde kaldı vızen gelır bı hafta ıcınde dedı ve geldı :)hadı gecmıs olsun gözun aydın bıletını alman kaldı:)

ask kızı
    Katılımcı

saol =) ilk önce dügün sonra bilet=)

sonay1934@hotmil.com
    Katılımcı

arkadaşlar bende 2ay sonra vizeye başvuracam ben a1 sertifikasını alalı 1yıl oldu acabe vizede sorun çıkarmı birde almanca ne gibi sorular soruyorlar yardımcı olursanız sevinirim allah yardımcımız

kaleli
    Katılımcı

arkadaşlar bende 2ay sonra vizeye başvuracam ben a1 sertifikasını alalı 1yıl oldu acabe vizede sorun çıkarmı birde almanca ne gibi sorular soruyorlar yardımcı olursanız sevinirim Allah yardımcımız

daha once de ayni durumda olup basvuran arkadaslar oldu.sadece extra sorular sorabilirler almancanizi sinamak icin

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 32)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.