07. Aralık. 2009 izmir a1 sinavındaki mektup!!!

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Mentesli1907
    Katılımcı

Möchten Sie mit ihren familie nach berlin fahren. Sie suchen ein oder zwei personen zimmer im hotel ? ''Hotel Rosa''..Schreiben Sie Hotel Rosa

1- von wann bis wann
    2- wie viel personen
    3- Preis ?

Sehr Geehrte Damen und Herren
    ich möchte mit meine familie nach berlin fahren. Wir suchen ein oder zwei personen zimmer im hotel ? wir werden von freitag bis montag bleiben. Wir sind drei personen. Was kostet eine nachte im hotel ? Können Sie mir antworten ?
    Viele Grüsse aus München

Arkadaslar tam olmasada mektubun ana konusu buydu aklımda kalanıyla kendı verdıgım cevabıda yazdım..İnsallah giren herkes basarılı olmustur. Ben umutluyum..

mutim2
    Katılımcı

Harikasın kardeşim.. Yüce Allahın iziniyle iyi sonuclar bekliyloruz sende.. Merakla bekliyorum sonucu.. başarılar..

Mentesli1907
    Katılımcı

ins. kardesim bekledigimden de iyi gecdi sprechen de biraz bocaladım ama genede konusdum. soyadım a ile baslıo ilk ben girdim heycan falan ama oldu sanırsam bu is.. Allahım yüzümü kara cıkarmaz insallah

kamakazi
    Katılımcı

Möchten Sie mit ihren familie nach berlin fahren. Sie suchen ein oder zwei personen zimmer im hotel ? ''Hotel Rosa''..Schreiben Sie Hotel Rosa

1- von wann bis wann
    2- wie viel personen
    3- Preis ?

Sehr Geehrte Damen und Herren
    ich möchte mit meine familie nach berlin fahren. Wir suchen ein oder zwei personen zimmer im hotel ? wir werden von freitag bis montag bleiben. Wir sind drei personen. Was kostet eine nachte im hotel ? Können Sie mir antworten ?
    Viele Grüsse aus München

Arkadaslar tam olmasada mektubun ana konusu buydu aklımda kalanıyla kendı verdıgım cevabıda yazdım..İnsAllah giren herkes basarılı olmustur. Ben umutluyum..

hayirlisi olsun hocaniz kimdi fatma hocami ?

aysunnn
    Katılımcı

slm arkadaşımm önceliklee hayırlısı olsunn inşallah geçersin çok gsl bi mektup çıkmışşş büyük ihtimalle güzel bi puan alırsınn rabbim gönlüne göre versnn inşallah sonuçlarınıda paylaşırsın bnmde arkadaşım girecekk tam anlamıyla sana çıkan ve yanındakine çıkan herşeyi yazarmsınn onunla birlikte çalışıyoruz çok yardımcı olurrr şimdiden saol

aysunnn
    Katılımcı

1- von wann bis wann
    2- wie viel personen
    3- Preis ?

sehr geerthe Damen und Herren,i                                                        ich heisse aysun öz.ich möchte mit mein familie nach Berlin fahren.und ich suche ein oder zwei personen zimmer.haben Sie zimmer? ich will von am 14.01 bis am 18.01 fier tage übernachten.wir kommen drei personen.können sie mir bitte,über preis um informationen geben? ich warte auf ıhren antwort??? vielen dank….aysun öz                  bnde yapmak istedim belki yanlışlarım olabilir düzeltin lütfennn arkadaşlarrr

Seyyahh
    Katılımcı

sehr geerthe Damen und Herren,i                                                        ich heisse aysun öz.ich möchte mit mein familie nach Berlin fahren.und ich suche ein oder zwei personen zimmer.haben Sie zimmer? ich will von am 14.01 bis am 18.01 fier tage übernachten.wir kommen drei personen.können sie mir bitte,über preis um informationen geben? ich warte auf ıhren antwort??? vielen dank….aysun öz                  bnde yapmak istedim belki yanlışlarım olabilir düzeltin lütfennn arkadaşlarrr

arkadaşlar yalnız şunu hatırlatmak isterim ki bir mektupta veya mailde gün ve ayı sayı ile yazmayınız.14.01 sizden istenilen cümleden alacağınız 6 puanı doğru olsa bile silecek derecededir.14 januar olarak yazmanız gerekecek.ben sınavda sayı olarak kullandığım için eksik puan aldım.sizlerde aynı hataya düşmeyin dikkat edin ok mi.inanın bana çok önemli bir konu.basit gelebilir ama 5-6 puana mal olacak bir konu.

aysunnn
    Katılımcı

arkadaşlar yalnız şunu hatırlatmak isterim ki bir mektupta veya mailde gün ve ayı sayı ile yazmayınız.14.01 sizden istenilen cümleden alacağınız 6 puanı doğru olsa bile silecek derecededir.14 januar olarak yazmanız gerekecek.ben sınavda sayı olarak kullandığım için eksik puan aldım.sizlerde aynı hataya düşmeyin dikkat edin ok mi.inanın bana çok önemli bir konu.basit gelebilir ama 5-6 puana mal olacak bir konu.

slm arkadaşım bilgilendirdiğin için çok saol bnmde mektuptan 2 puanımı kırdılar sanırım bu yüzdn ordada böle yazmıştım bundan sonraki gireceklerin aklında bulunsunn

7 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.