07.10.2010 Tarihli aile bileşimi başvurum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kml_polat
    Katılımcı

savgili arkadaşlar dun sabbah saat 8.45 redevu alarak vize bolumune giriş yaptım ve herşey istedigim gibbi gecti şimdi başımdan gecenleri teker teker yazacam
    1.) Önce kosoloslugu randevü için arıyoruz.. Onlarda gerekli evraklar bize bildiriyolar
          a.Enaz 1 yıl gecerli tc pasaportu pasaport. kırmızı ise sadece 2 sayfadaki kişi bilgilerinin fotokopisi..
          b.2 daet başvuru formu almanca doldurulacak kendi el yazınızlan Bunu internet sitelerinde bula bilirsiniz 2 adette biyometrik fotograf
          c.A1 sınavının gectigine dahil belge 1 adete fotokopisi
          d.nüfüs kayıt örnekler farmul B hem eşin hemde kedisinin vede 1 er adet fotokopileri
          e.tam vukatlı nüfüs kayıt örnekleri yine  hem eşin heme kedisinin 1 er adet fotokopisi Bunu tercume ettirseniz iyi olur ben ettirdim amma orda bazı arkadaşlar etirmemişler hiç bi sorunda yaşamadılar siz genne de tercume ettirin bence,,,
          f. Eşinizin süresiz oturumunun fotokopisi..
          g.60 ero da vize ücreti amma ero olacak
    gerekli belgeleri hazırladık rendevü gününüzü bekliyoruz
    rendevü günü geldiginde en az 1 saat önceden orda oluni bi aksilik cıkmasın rendevü saat geldigide içeri giriyorsunuz  once üst araması sonra içerde bahcede ups kargonun bi büfesi var oraya gidiyorsunuz 15 veya pasaportun gidecegi yerin uzaklıgına göre üçret ödüyosunuz onlarda sizze bi poşet birde fiş veriyor fişi kayıp etmiyorsunuz cunku pasaport gelince sizden o fişi istiyolar poşetiide görüşme sırasında içeri veriyorsunuz ups korgodan cıktık içeri girdik hem koşede fotokopi makinesi ve 2 görevli var belgeleri resmi poşeti onlara veriyorsunuz onlar düzenliyor ve fazla olanlar veriyor eksik olanlar istiyor sonra gorevliler düzenleyip veriyolar belgeleri kapıın girişinde sıra vermekiçin bekliyen bi gorevli var oraya gidiyorsunuz ve sıra alıyorsunuz vede sıranın gelmesini bekliyorsunuz…sıra size geldiginde 1 2 3 4 numaralı bolümler var o bölümlerin birine giriyorsunuz vede başlıyosunuz gorüşmeye görevli belgeleri incelyor ve eşinizle nerde tanıştınız nasıl evlediniz gibi ufak tefek sorular soruyor sizde en dogru şekilde cevapları veriyorsunuz cunku gorevli ormun en altına not alıyo soylediklerinizi ona gore
      şimdi gel gelelim A1 sertifikasına benim sertifika aldıgım tarih 09.06.2009 başvuru yaptıgım tarih 07.10.2010 BU GUNE KADAR HİÇ BAşVURU YAPMADIM. Cokta korkuyordum kabul etmezler diye AMMA a1 sertifikasının gecerlilik tarihi yok siz yeterki kazanın ancak gorevli 3 4 tane soru soruyo onları bilirseniz yırtınız demektir banna sorulan sorular a: Wie heissen sie? cevap ıch heise ……
                                                            b: Wie  alt bis du?  ıch bin  …  jahre alt
                                                            c: bide ismimi harflermisin dedi okadar başkada yok  sonra dedi tamam ben şefime imzalatıracam siz dışarda bekleyiniz  ve bede beklemeye başladım 1 saat sonra cagırdı 60 ero vize ucreti istedi biz kagıtlarınız gonderecez en az 1 en fazla 3 ayda belli olur dedi ve bittiiiiiiiiiiiiiiiiii  BU KADAR ARKADAşLAR HİÇ SİTRESE SIKINTIYA GİRMENİZE GEREK YOK  A1 SINAVININ SÜRESİDE YOK YETERKİ ORDA SORULAN 3 4 SORUYA DOGRU CEVAP VERİN BAşKADA SORUN YOK YOK YOK YOK  allah hepimizin yardımcısı olsun…..

Serpil çiçek
    Katılımcı

tecrübelerini anlatman çok iyi olmuş arkadaşım.
    paylaştığın için tskler.

kml_polat
    Katılımcı

04.11.2010 eşime mektup gelmiş… sıra onlarda

BAŞKENTLİ_RABİA
    Katılımcı

hadı hayırlısı bakalım arkadasım  okey:) okey:) okey:) okey:)

xmcraex
    Katılımcı

LUTFEN YARDIM……

selam arkadaslar.ben 31  agustosta basvuru yaptım evraklarımı verdım  fazla  bırsey sormadılar  sımdıde bana ve esıme mektup geldı 03.11.2010  tarihinde esimi Almanya'da yabancılar polısıne  benıde ankara alman konsolosluguna  aynı saatte  cagırdılar  sorgu  olacak  buyuk ıhtımalle bu konuda bılgısı olan varmı ve  neler soruyolar  kac  kısı  soruyo  bılgı verırmısınız. esım alman vatandası cabuk gelır  dedık vıze ama  2 aydır bekıyorum bılgı verırsenız sevınırım sımdıden tesekkurler

evet arkadasim hepsi bu kadar gördügün gibi. geriye sadece vize beklemek kaliyor onuda kafaniza takmayin sayili gün cabuk gecer misali

kml_polat
    Katılımcı

eşim gerekli bilgiler bodroları dün vermiş bakalım ordakı kadın demişki sizlik bişey kalmadı eşinize haber verecez  beklemeye devam hayırlısı olur işallah ta vizemiz cıkar…

kml_polat
    Katılımcı

evet aradakşlar tam 3 ay oldu bekliyoruz dün kargodan msj geldi pasaportunuz bizde diye şimdi 4 gözle gelmesini bekliyorum evde işallah olumdulur yaw

kml_polat
    Katılımcı

offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) vize red geldi arşadaklar maaaş yeterli degilmiş…400 ero biyerden alıyo 700 800 de biyerden alıyo yetioym vay be

bdrm62
    Katılımcı

kml-plt arkadaşım eşine söylesene senin için bi işyeri bulup buraya geldiğinde işi hazırdır diye kağıt alsın.

yasemink
    Katılımcı

arkadasım cok uzuldum:( canını sıkma dıcem ama cok zor bı durum hayırlııs olsun kefıl falan bulun tekrar basvuru yapın en kısa zamnda olumlu cvp alırısn o zman!!

kml_polat
    Katılımcı

baştan başlıyacaz artık fesuberde kefil göstersinler bi yerden

kml_polat
    Katılımcı

cok sagolun arkadaşlar

bdrm62
    Katılımcı

kml arkadai en azından hallolabilecek bi durum.bozma moralini.yani gelir durumunu düzeltince gidebileceksin demek ki.olumlu arafından bak.

kml_polat
    Katılımcı

işallah kardeşim bakacaz bi caresine sagolun

ZeynepCahit
    Katılımcı

offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:) vize red geldi arşadaklar maaaş yeterli degilmiş…400 ero biyerden alıyo 700 800 de biyerden alıyo yetioym vay be

Insallah esin bir kefil bulurda bir an önce sorunu halledersiniz..
    Bu arada senin Esin Alman Vatandasi mi? Türk Vatandasi mi?

musty-tülay
    Katılımcı

kml polt rkadsım allah yardımcın olsun ınsallah en kısa zamanda problemı halleder esıne kavusursun gercekten uzuldum. su yolda yuruyen herkez ınsallah en guzel sekılde sonuca varır.

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 30)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.