07.04.2011 ANKARA çoçuk üzerinden aile birleşimi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ebsb
    Katılımcı

07.04.2011 görüşmem vardı.hiç bir soru sormadılar yanlızca neden daha önce aile birleşimine başvurmadığımı sordular. yarım saat konsolosluk bahçesinde beklettiler sonra tekrar çağırdılar makuz verdiler cevap kısa sürede gelir dediler. küçük bir hatırlatma nufus kayıt örneklerinde düşünceler bölümü mutlaka doldurulmuş olmalı çünkü 3,4 kişiyi tekrar çıkartması için yolladılar

batan
    Katılımcı

hayırlı olsun kardes ınsallah tez zamada cıkar vızen

ebsb
    Katılımcı

işallah kardeş allah tüm bekleyenlere sabır versin

batan
    Katılımcı

varmı kardes bı gelısme

ibrahimsa42
    Katılımcı

hayırlı olsun kardeş bende 08.04 tarihinde çocuk üzerinden başvurdum banada hiç soru sormadılar yanlız böyle günü belli olmadan beklemek çok sıkıcı!

ebsb
    Katılımcı

seninkide hayırlı olsun kardeş.Yapacak başka bir şey yok beklemekten başka Allah herkese sabır versin randevu esnasında görüştüğüm memur cevap çabuk gelir dedi ama bilmiyorum Allah tan hayırlısı

ebsb
    Katılımcı

evet arkadaşlar 27.04.2011 tarihinde yabancılar polisi vizemi onayladı bakalım ankara ne kadar sürede verecek

tolgacanx
    Katılımcı

arkadaslar yabancılar polısı pazartesı ve cumaları ıslem yapıyor bence eslerınız pazartesı yada cuma gunlerı her hafta gıtsın alaka gostersın telefıonla felan değıl sahsen ılgılensınler

ebsb
    Katılımcı

anladık ama biraz geç oldu benim vize onayım cuma günü ankaraya gönderildi yani yabancılar polisiyle işim kalmadı artık konsolosluğu bekliyorum

ibrahimsa42
    Katılımcı

hayirli osun kardes insallah bir an önce passaportun gelirde beklemekten kurtulursun. senden 1 gün sonra basvurdum 1 aydan beri buradayim yanliz alismak zor olacak orada belkemek zor burada da alismak. en büyük dertde dil sorunu umarim kendini kurtaracak kadar dil biliyorsundur

ebsb
    Katılımcı

kardeş sen kursa başlamadın mı? iş güç ne alemde bula bildin mi bir şeyler

ibrahimsa42
    Katılımcı

kurs buldum 9. ayda basliyor genelde kurslar o aylarda basliyor. işe de yarin basliyorum orada kursa gitmistim ama burada daha fazlasini bilmek gerekiyor. cünkü ben üniversite mezunuyum ama hic bir faydasi yok. dil bilmedigin icin istedigin islerde calisamiyorsun. resmi makamlarda mutlaka yaninda birisi olmasi gerekiyor. kendi isini kendin yapamamak insanin moralini bozuyor.

ebsb
    Katılımcı

evet arkadaşlar ups den mesaj geldi gönderiniz konsoloslıktan alındı ve teslim tarihi 01.06.2011 diye yarın her şey belli olacak bakalım

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.