07.02.2008 İzmirde ki sınavı kazanmışım

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    efekentli_09
    Ziyaretçi

Allahım'a şükürler olsun ki kazanmışım. Darısı sizlerin başınıza arkadaşlar :)

schwarzengel
    Katılımcı

tebrik ederim efekentli darısı benim ver girecek olanların başına.

schwarzengel
    Katılımcı

senide tebrik ederim özlemin. bende izmirde gireceğim 10 martta sınava. darısı benim ve sınava girecek olanların başına. senden yardım isteyebilirmiyim sınav hakkında. sorular nasıldı neler istiyorlar bizden neler biliyorsan beni biraz aydınlatabilirmisin. yardım eden bütün arkadaşlara şimdiden tşk.

esma 41
    Katılımcı

en sonunda benim vize çıktı Allah herkese nasip etsin.

Hadi hayirlisi .
    Tebrik ederim.
    Yolculuk nereye?
    Welche Stadt?

ozlem
    Katılımcı

Bu yazıyı sınava girmeden bir arkadaşım göndermişti bana sizlerle paylaşayım..Yazılanlar aynen bizim sınavdada oldu sadece konular farklılık gösteriyor…

SINAVDAKİ SIRALAMAYI YAZIYORUM…

1-HÖREN
    2-LESEN
    3-SCHREİBEN
    4-SPRECHEN

HÖREN: BU BÖLÜMDE ÇOK DİKKATLİ DİNLEYİP şAşIRTMALI SORULAR OLUYOR KONUşULANLARIN İÇERİSİNDE şIKLARIN HEPSİNDE DE VAR.AMA GENELDE SON SÖYLEDİĞİ DOĞRU OLUYOR.
    HAFTALAR+SAATLER+GÜNLER VE HAVAALANINDA GEÇEN KONUşMALAR MEVCUTTU.AYRICA:OTOBÜS TAKSİ HANGİSİ İLE GİDİYOR GİBİ DİALOG GEÇTİ DİNLEME BÖLÜMÜNDE.
    LESEN:BU BÖLÜMDE İSE; 1 PARAGRAF VAR BUNLARDAN HANGİSİ DOĞRU VEYA YANLIş DİYE SORULUYOR.PARAGRAFTAKİ ANLAM İSE BİR AİLE KONAKLAMAK İÇİN TATİLE GİDİYOR VE KÖPEĞİNİN DE YANINDA GÖTÜRMEK İSTİYOR NEREDE NASIL KALACAĞI ANLATILIYOR BURADAN ANLADIĞIN ALT BÖLÜMDE ANLATILIP DOĞRU VEYA YANLIş OLANI SEÇİYORSUN.DİĞER BÖLÜM İSE İNTERNET ADRESLERİ VAR BUNLARDAN HANGİSİNDEN ARADIĞINI BULABİLİR GİBİ YANİ: BİR ÖĞRETMEN VAR ARKADAşININ YANINA GİTMEK İSTİYOR ÖĞRETMEN KAHVALTI YAPMAK VE O YER İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYOR.İNTERNET ADRESLERİNİ ÇOK DİKKATLİ OKU YANILTICI OLARAK VERMİşLER İKİSİNDE DE BİLGİLER VAR FAKAT ARADIĞI BİLGİ BİR YERDE MEVCUT YANILTABİLİR.
    SCHREİBEN:BU BÖLÜM ASLINDA ZORDU AMA BANA BASİT GELDİ  İLK BÖLÜMDE BİR AİLE İLE İLGİLİ BİLGİLER VERİLMİş ALT TARAFTA DA ONLAR İLE İLGİLİ 5 BÖLÜMÜ DOLDURMAMIZI İSTİYORLAR DOĞUM TARİHİ ADI KAÇ ÇOCUĞU VAR,YAşADIĞI şEHİR NERELİ ANADİLİ NEDİR VS. GİBİ BU BASİT OLANI .
    MEKTUP KISIMI İSE : 1 Kİşİ VAR İşYERİ ARKADAşARINI EVİNE DAVET EDİYOR BAYLARI VE BAYANLARI C.TESİ GECESİ GELMELERİNİ İSTİYOR.ÇÜNKÜ;İşYERİNDEKİ şEFİ İLE PROBLEMİ VAR RİCA EDİP İş ARKADAşLARININ EVİNE GELMESİNİ İSTİYOR.ÇOK FAZLA AYDINLATICI BİLGİ VERMEMİşLER SEN KENDİN ÇÖZÜYORSUN ANLADIĞINI VE BAşLIK OLARAK SEHR GEEHRTE DAMEN UND HERREN YAZMAYI UNUTMA AYRICA: MEKTUPU BİTİRİRKEN DE MİT FREUNLUHEN GRÜSSEN DEMEYİ DE UNUTMA BUNU ÇOK DİKKAT EDİYORLAR HİZZALAMA HEPSİ DE AYNI OLSUNÇYANİ GİRş GELİşME SONUÇ AYNI HİZZADA OLACAK.MEKYUPTA GELECEK ZAMAN KULLANABİLİRSİN ''WERDE'' FİİLİNİ VE RİCA DA DA BİTTE DEMEYİ UNUTMA.
    SPRECHEN: EN BASİT VE RAHAT OLANI  HEYECAN YAPMAMAMANIZI TAVSİYE EDERİM.ÖNCELİKLE KENDİNİ TANITIYORSUN BUNLAR İSE: NAME_ALTER_LAND_WOHNEN_SPRECHEN_HOBBYS ADINI VEYA SOYİSMİNİ HECELETTİRİYORLAR VE HANDYNUMMER İ SÖYLEMENİ İSTİYORLAR.4 TANE KART ÇEKİYORSUN İLK İKİ KARTINDA YAZIYOR DİĞERLERİNDE İSE RESİMLER VAR RESİMDEKİ ANLAMI BİLEMEZ İSEN ''WAS İST DAS'' DEMEN YETERLİ ONLAR SÖYLÜYORLARMIş NE OLDUĞUNU.ÖĞRETMENLER şEKER GİBİ İYİLER YANİ 
    4 SORU SORUP 4 TE CVP VERİYORSUN.
    BANA ÇIKAN KARTLAR SORU OLANLARI: FAMİLİE UND SPRACHKURS SORU SORUYORSUN YANINDAKİ ARKADAşIN CVP VERİYOR.
    RİCA KARTLARIM: GEMÜSE SEBZE RESMİ VARDI VE SİGARAİ ÇMEK YASAKTIR RESMİ VARDI.'KÖNNEN SİE MİR BİTTE DİYE RİCA CÜMLESİNİ BAşLIYORSUN.SİGARA DA İSE BENİM RİCAM: DARF İCH BİTTE HEAR RAUCHEN
    GAYET RAHAT OLARAK CVP VER VE SORU SOR ONLAR BİZİM HEYECANIMIZI ANLIYORLAR.
    KARTTAKİLER GENELEDE: BERUF+APFEL+JACKE+FAMİLİE+URLAUB+SCHWİMMEN GİBİ YANİ BİLDİĞİMZ şEYLER.

https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=3933.msg26415#msg26415

Yukarıdaki linkte Köksal Bey'in foruma kazandırdığı mektuplar var.Bu mektup kalıplarını öğrenin ve mektup yazmaktan korkmayın.Bana çok faydası oldu.

Teşekkürler Köksal bey

ozlem
    Katılımcı

Almancax ın ana sayfasında çok faydalı bilgiler var bakmanızı tavsiye ederim.  https://www.almancax.com

Almancaya giriş,zamanlar,konuşma kalıpları,konu testleri

https://www.goethe-verlag.com/tests/index1.htm  bu linktede deutsch kısmında türkçeyi tıkla testler çıkacak.

khoLpa$aLı
    Katılımcı

en sonunda benim vize çıktı Allah herkese nasip etsin.

Hadi hayirlisi .
    Tebrik ederim.
    Yolculuk nereye?
    Welche Stadt?

Rendsburg

esma 41
    Katılımcı

khoLpa$aLı Redensburg hangi ilceye bagli?
    Hangi eyalette?

schwarzengel
    Katılımcı

eline sağlık ÖZLEMİN verdiğin bilgiler için çok tşkler.

ozlem
    Katılımcı

rica ederim işe yarar umarım

efe027
    Katılımcı

İzmirde Vize için evraklarımı sorunsuz bir şekilde teslim ettim dün ;D  şimdi beklemedeyiz hadi bakalım hayırlısı… ???

ozlem
    Katılımcı

Evet hadi hayırlısı inşallah biran önce kavuşursun eşine

11 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 26 arası (toplam 26)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.