06 aralık 2010 da başvuru yaptım hala bekliyoruz :(

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kaan59
    Katılımcı

köln diyor 14 şubatta evrakları yabancılar şubesine teslim ettik diyorlar yabancılar şubesi gelmedi diyor ne yapmamız gerek arkadaşalr sizce kimlerden yardım alabiliriz yada eşim nereye başvurabilir eşim alman elbet biryerlere başvura bilir ama nereye ? ve eşim 8 yıldır aynı yerde çalışıyor ama maaşı çok yüksek değil almanlardan maaş bodrosu istermi konsolosluk veya sorun olurmu yabancılar şubesi paranız yeterli demiş sorduğunda önceden maaşı düşük ama trinkgeldi var restuarant olduğu için bir maaş kadarda bahşişi var ama kağıt da yazmıyor sadece net aldığı miktar yazıyor ????

ZeynepCahit
    Katılımcı

İnsanlara neden bu kadar zorluk çıkarıyorlar ben anlamıyorum. Neye göre muamele yapıyorlar bilmiyorum. Kaan ben devletten işsizlik maaşı aldığım halde hiç bir sorun yaşamadım Arkadaşım. O yüzden anlayamıyorum. Eşin hangi şehirdeydi senin?
    Vallahi bu çektiğiniz zorlukları okuyunca üzülüyorum. Ben nihayet kavuştum eşime.. Dualarım sizlerle, rabbim sevenleri ayrı bırakmasın.

c3t1n
    Katılımcı

maas sorulmuyor yani sorulsada vizeyi vermemezlik yapamazlar yasalara göre sadece oturumunu 1 yillik verirler yani hemen 3 yillik vermezler onun icin maasi soruyorlar…

kaan59
    Katılımcı

koblenz de yaşıyor eşim zeynep spay / koblenz altdstadt da bilmiyorum çok aradı eşim auslanderi aceba kızıp geciktiriyorlarmı ne yapıyorlar bilmiyorum eşim bile artık sevmiyor almanyayı bu kadar zorluk çıkardıkları için alman olduğu halde istemiyor almanyayı en iyisi ben geleyım turkıyeye dıyor nedeyım gel dıyecem yakında 1-2 hafta daha bekliyelım hayırlısıyla  almanyaya gitsekte gene aynı yaşam iş bul okula git ev geçindir benim için aynı kaderimizde ne varsa olsun zaten istesekte değiştiremeyiz yazılan kaderi…

Yakamoz76
    Katılımcı

köln diyor 14 şubatta evrakları yabancılar şubesine teslim ettik diyorlar yabancılar şubesi gelmedi diyor ne yapmamız gerek arkadaşalr sizce kimlerden yardım alabiliriz yada eşim nereye başvurabilir eşim alman elbet biryerlere başvura bilir ama nereye ? ve eşim 8 yıldır aynı yerde çalışıyor ama maaşı çok yüksek değil almanlardan maaş bodrosu istermi konsolosluk veya sorun olurmu yabancılar şubesi paranız yeterli demiş sorduğunda önceden maaşı düşük ama trinkgeldi var restuarant olduğu için bir maaş kadarda bahşişi var ama kağıt da yazmıyor sadece net aldığı miktar yazıyor ????

Herzaman dedigim gibi Disisler Bakanligina Mail atmak en iyisi. Esin alta yazdigim Adrese Mail atsin, durumu kisa ve öz iza etsin. Onlarda Mail'i Almanya Büyükelciligine gönderiyorlar, oradan cevabini aliyorsun:

Auswärtiges Amt (Bürgerservice)
    Erreichbarkeit
    08.30 – 16.30 Montag bis Donnerstag
    08.30 – 15.00 Freitag

aus dem Ausland:
    Tel: ++49-3018-17-2000
    Fax: ++49-3018-17-51000

im Inland:
    Tel: 03018-17-2000
    Fax: 03018-17-51000

E-Mail:

buergerservice@diplo.de

kaan59
    Katılımcı

telefonla arasa yınede olur değil mi ???

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.