05.04.2011 VİZE BAşVURUM

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    YaseminSerkan
    Katılımcı

Selam arkadaşlar soru sormak istiyorum bilgisi olanlara..

ben 5 nisan da vizeye başvurdum bana görüşmede tekrar çağırabiliriz dediler hala ses seda yok.. birkaç gün önce konsolosluğu vizemin durumu hakkında mail attım Almaya'dan cevap beklemekteyiz diye yazmışlar..
    sürekli mail atmak istemiyorum konsolosluğa ama vizemin durumunu da çok merak ediyorum nerden ve nasıl takip edebilirim..? bu arada eşim Türk vatandaşı ve henüz evine mektupda gönderilmedi görüşmeye çağırılmak için..

Serpil çiçek
    Katılımcı

daha çok erken aynı 5 inden bugüne hafta sonunu saymazsan 6 gün geçmiş, işlemler ve onların araştırmaları o kadar çabuk değil malesef. sen hangi ilden başvuru yapmıştın.

YaseminSerkan
    Katılımcı

İstanbul'dan başvurdum..

saskin64
    Katılımcı

cok acele etmeyın hele bı esıne mektup gıtsın bı…en az ıkı hafta gecsın…esının yasadıgı memlekette onemlı cok basvuru varsa hemen ıslemler olmayabılır…

berivan..
    Katılımcı

Bende 5 inde Ankara dan başvurdum küsürlü bi hafta oldu ben 2 haftada evraklar Almanya ya gidiyor diye biliyorum acaba nasıl takip edebilirim eşim mi arasa yabancı polisi bilginiz var mı bu konuda

YaseminSerkan
    Katılımcı

nasıl takip edeceğimiz hakkında hiçbir bilgim yok  offoff:)

ülkü35
    Katılımcı

Bende 6 Nisanda başvurdum daha bugün eşime mektup gitti..mektup gittikten sonra ne kadar zman daha bekliyoruz acaba bilen var mıı ??

orhaner
    Katılımcı

tekrar çagırabiliriz dedılerse kesın tekrar almanca mulakatına cagıracaklar seni. senı cagrımadan önce eşine mektup ulaşmıs olur. zaten salıya kadar tatıldeler biraz beklıceksın. aynı sekılde banada tekrar cagırabilir demıslerdı ve cagırdılar mart 10 da ilk basvurum, 6 nısanda 2 ye cagırdılar ve 21 nısandada 3. kez gıttım ve vizem onaylandı umarım senınde bır an önce işlemlerin biter

YaseminSerkan
    Katılımcı

orhaner  kardeşim almanca için çağıracaklarını sanmıyorum çünkü bana almancan çok iyi dedi mülakatta ki bayan.. off hala ses yok mektup gitmedi eşime deli olacam yaa.. :( bakalım yarın tatil bitiyor umarım yarın gider metup..

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.