03.09.2010 Almanya’ya Vize Basvurum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Köln-Bonn
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba

Bugün aile birlesimi icin vize basvurusunda bulundum.
    Gayet iyi gecti mulakatim, umarim hayirlisi ile vizem gelir.
    Benim icinde bekleyis artik basladi, Bakalim ne kadar sürecek…
    Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Köln-Bonn
    Katılımcı

hayırlı olsun arkadaşım. inşAllah bizede olumlu bir sonuç çıkar. yanlız merak ettim. eşiniz herhangi bir görüşmeye çağırılmadımı, mektup falan yollamadılarmı eşinize. direk onaylandı diyemi haber vermişler acaba.

esim yabancilar dairesi ile surekli iritbat halindeydi dolayisi ile biz eve gelecek mektubu beklemedik. oradaki gorevli benim evraklarimin gelecegi gune kadar herseyi bildirdi bize cok yardimlari oldu alman gorevlinin. evraklarimiz geldigi gun esim gitti ayni gun icinde görüsme oldu ve tüm herseyimiz hazir oldugu icin. gorevli onay gondermis esimede onay gonderdigini bir hafta icinde benim evime pasaportumun gidecegi soylenmis hatta pasaportum gelmez ise alman memur bana haber verin demis,  Gayet hizli oldu bende bugun cok sasirdim.

Umarim sizinkilerde bu derece hizli olur arkadaslar.
    Hayirli Aksamlar

Köln-Bonn
    Katılımcı

birader hayirli olsun

Sagol kardesim,

Köln-Bonn
    Katılımcı

hayırlı ugurlu olsun köln-bonn benimde iki hafta oldu evraklar halen ulasmamıs insAllah bizimde ulasır hayrılı sonuclar cıkar karsımıza iyi bak kendine aufwiedersehen

Sagol kardesim insallah sizin vizenizde en kisa zamanda sonuclanir,
    Allah hepimizin yardimcisi olsun.
    tschüs

lolan
    Katılımcı

Gözünüz aydın,darısı bizlere…

Köln-Bonn
    Katılımcı

Gözünüz aydın,darısı bizlere…

Sagolun arkadasim, Tesekkur ederim
    ALLAh hepimizin yardimcisi olsun

huzun
    Katılımcı

merhaba arkadaslar benım esıme dun yabancılar polısı yarın benden cıkıyo dedı evrakları gonderdıgını soyledı olumlu oldugunuda soylemıs bende heycanla burdan cevap beklıyorum acaba benım vızemın haberı nezaman gelır bıde yabancılar polısı olumlu demıs burdan baska bıkarar cıkarmı

huzun
    Katılımcı

merhaba köln bonn hayırlı olsun bısey merak ettım ups baktıgında cıkmıs gozukuyomu ben bakıyorum ve bende hala paketınız ups verılmedı dıyor

Köln-Bonn
    Katılımcı

merhaba arkadaslar benım esıme dun yabancılar polısı yarın benden cıkıyo dedı evrakları gonderdıgını soyledı olumlu oldugunuda soylemıs bende heycanla burdan cevap beklıyorum acaba benım vızemın haberı nezaman gelır bıde yabancılar polısı olumlu demıs burdan baska bıkarar cıkarmı

Yok hayir zannetmiyorum arkadasim, Karari veren tek makam Almanyadir. Orasi onay gonderdikten sonra buradaki konsolosluk vizeyi basip yollar pasaportunuzu, haftaya ulasir sanirim, bende heyecanla bekliyorum, upsde birsey gozukmuyor henuz, bir haber alirsam tekrar paylasirim

lolan
    Katılımcı

Ya arkadaşlar heyecanlanmaya başladım herkesin ki geliyo benimki ne zaman gelecek:( eşime söyledim oda gidip salı günü yabancılar dairesine sorcak inş.evraklar hakkında bilgi veririler merak etmeye başladım inş. olumlu bir haber alırım.inanırmıısnz konsolosluktan geldikten bu yana gün saymıyom sonucun süpriz olarak  gelmesini istiyorum irdelemiorum sabir…sabır …sabır diyorum:) darısı başıma ve benim gibi bekleyen tüm arkadaşların..sevgiylen kalın..

huzun
    Katılımcı

merhaba arkadaslar hepımıze Allah sabır versın benım gecen persembe almanyadan sonucum gonderıldı ama hala upsde goremıyorum neden acaba inşaAllah en kısa zamanda hepımızın vızesı cıkar

huzun
    Katılımcı

merhaba arkadaslar sımdı mesaj geldı bı numarasıyla tasınacak gonderınız konsolosluktan teslım alınmıstır dıye ama upste hala gorunmuyo bu gelenın vızem olma ıhtımalı nedır yarın teslım alcakmısım cok heycanlandım inşaALLAH vızemdır hepımız sevdıklerımıze bıran once kavusuruz

yasemink
    Katılımcı

dilerim ki o gönderi vizenizdir sızın adınıza cok mutlu oldum ve aynı heyecanı yasamak için sabırsızlıkla beklıyorum…bugun de benım esım yabancılar polısınde bzıımle ılgılenen kısıyle görustu ıslemler benden cıktı bı sorun yok gecen persembe veya cuma ıstanbula onay gıtmıs olabılır esınıze yarın veya bı kac gune haber gıdecektır demıs umarım,ınsallah bana da en kısa zamanda o msj gelır …

haberci
    Katılımcı

selamlar;

Konsoloslukta islemleriniz esnasinda size verilen “barkot nosu”ile telefonunuza gelen mesajda,alinicak iletinin “barkot no´sunu”kontrol edin,eger her ikiside ayni ise gelen sey cok büyük bir ihtimalle vizedir..

saygilar.

huzun
    Katılımcı

ıyı dıleklerınız ıcın tesekkur edıyorum inşaAllah enkısa zamanda sızde eslerınıze kavusursunuz bugun nasıl sabah olcak bılmıyorum cok heycanlı bısekılde sonucu beklıyorum inşaAllah olumlu olur bende kavusurum artık esıme

yasemink
    Katılımcı

inşallah buyuk ıhtımalle öyledır gözunuz aydın:)

15 yanıt görüntüleniyor - 46 ile 60 arası (toplam 70)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.