03.09.2010 Almanya’ya Vize Basvurum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Köln-Bonn
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba

Bugün aile birlesimi icin vize basvurusunda bulundum.
    Gayet iyi gecti mulakatim, umarim hayirlisi ile vizem gelir.
    Benim icinde bekleyis artik basladi, Bakalim ne kadar sürecek…
    Allah hepimizin yardimcisi olsun.

ozcanaslan
    Katılımcı

selam arkadaslar ben izmirden müracat etmistim 4 mayis ta ve 29 mayista onay geldi 28 temmuzda pasaportumu verdim 29 temmuzda geri aldim evraklari verirken fotokopilerini aldilar asil olanlarida geri verdiler 25 agustostan beri bonn dayim benim sizin gibi zorluklarim olmadi sebebini bende bir cok seye bagliyorum tabi öncelikle Allah yardimcim oldu sonra esim alman sonrasinda benim üniversite mezunu olmam almanca haricinde ingilizceyi iyi konusyor olmam bilmiyorum bir cok sebeb var herseyin bu kadar cabuk olmasina sebeb. sinava dahi girmedim. Herkes cok farkli anlatmisti oysa demekki adamlar herseyi degerlendiriyor

leylaaa
    Katılımcı

MERHABA ARKADASLAR; ÖNCELIKLE HEPINIZE SABIR DILIYORUM.CUNKU COK ZORLU BIR BEKLEME SÜRESI.ICINIZI FERAH TUTUN POZITIF DÜSÜNÜN.VIZENIZIN HIZLI YADA GEC ONAYLANMASINDA UNIVERSITE MEZUNU OLMANIZIN YADA 2.DILI BILIYOR OLMANIZIN BIR ATISI YOK:::::::::ESINIZ EGER ALMAN VATANDASIYSA ANCAK O ZAMAN BIRAZ DAHA HIZLI SONUCLANIR.YANI TURKIYEDEKI ESIN SICILI TEMIZ OLSUN YETERRRRRRR.VASFINIZ PEK BIR ONEM ARZ ETMIYOR ONLAR ICIN .ONEMLI OLAN ALMANYADAKI ESLERIN KONUMU MESLEGI GELIRI.BENIM ESIM TURK VATANDASI ASLA ALMAN OLMAYA DA NIYETIMIZ YOK.VIZEM 5 HAFTADA SONUCLANDI.AMA ESI ALMAN VATANDASI OLAN DIGER ARKADASIMIN 4 HAFTADA SONUCLANDI.ESINIZE ALMANYADA MEKTUP GELIYOR VE ONUNLA ILGILI KURUMA BELEDIYEYE GIDIP GEREKLI EVRAKLARI VERDIKTEN SONRA EN FAZLA 7 GUN SÜRÜYOR.7 GUN SONRA BARKOD NUMARANIZ CIKIYOR.TABI SONUC OLUMLUYSA.BEN 12 NISANDAN BU YANA ALMANYADAYIM.BENCE TURKIYEDEKI GUNLERINIZIN TADINI CIKARIN BOL BOL GEZIN.BURASI COK SIKICI.NISANDAN SONRA EN FAZLA 2 AY DURDUM 2 AY SONRA TURKIYEYE CANIM VTANIMA GELDIM.AMA SIMDI YINE DÖNDÜM MECBUREN.ALLAH NASIP EDERSEDE INSALLAH 3 YIL SONRA TAYINLE TURKIYEYE YERLESICEZ.ALLAH HERKESIN GÖNLÜNE GÖRE VERSIN.HEPIMIZIN YARDIMCISI OLSUN

leylaaa
    Katılımcı

AKLIMA GELMISKEN YAZAYIM GOETHEDEN BI ARKADASIMIN 1 GUNDE VIZESINI VERDILER.CUNKU ESI ALMANDI VE ASKERE GIDECEKTI.BIR ARKADASIMINDA ESI HAMILEYDI ALMANYADA VE ALMAN VATANDASIYDI.O DA SINAVA GIRMEDEN 15 GUN ICINDE VIZESINI ALDI.ISTISNAI DURUMU OLANLAR VARSA HAKLARINI KULLANSINLAR BENCE.

ozcanaslan
    Katılımcı

MERHABA ARKADASLAR; ÖNCELIKLE HEPINIZE SABIR DILIYORUM.CUNKU COK ZORLU BIR BEKLEME SÜRESI.ICINIZI FERAH TUTUN POZITIF DÜSÜNÜN.VIZENIZIN HIZLI YADA GEC ONAYLANMASINDA UNIVERSITE MEZUNU OLMANIZIN YADA 2.DILI BILIYOR OLMANIZIN BIR ATISI YOK:::::::::ESINIZ EGER ALMAN VATANDASIYSA ANCAK O ZAMAN BIRAZ DAHA HIZLI SONUCLANIR.YANI TURKIYEDEKI ESIN SICILI TEMIZ OLSUN YETERRRRRRR.VASFINIZ PEK BIR ONEM ARZ ETMIYOR ONLAR ICIN .ONEMLI OLAN Almanya'daKI ESLERIN KONUMU MESLEGI GELIRI.BENIM ESIM TURK VATANDASI ASLA ALMAN OLMAYA DA NIYETIMIZ YOK.VIZEM 5 HAFTADA SONUCLANDI.AMA ESI ALMAN VATANDASI OLAN DIGER ARKADASIMIN 4 HAFTADA SONUCLANDI.ESINIZE Almanya'da MEKTUP GELIYOR VE ONUNLA ILGILI KURUMA BELEDIYEYE GIDIP GEREKLI EVRAKLARI VERDIKTEN SONRA EN FAZLA 7 GUN SÜRÜYOR.7 GUN SONRA BARKOD NUMARANIZ CIKIYOR.TABI SONUC OLUMLUYSA.BEN 12 NISANDAN BU YANA Almanya'daYIM.BENCE TURKIYEDEKI GUNLERINIZIN TADINI CIKARIN BOL BOL GEZIN.BURASI COK SIKICI.NISANDAN SONRA EN FAZLA 2 AY DURDUM 2 AY SONRA TURKIYEYE CANIM VTANIMA GELDIM.AMA SIMDI YINE DÖNDÜM MECBUREN.Allah NASIP EDERSEDE INSAllah 3 YIL SONRA TAYINLE TURKIYEYE YERLESICEZ.Allah HERKESIN GÖNLÜNE GÖRE VERSIN.HEPIMIZIN YARDIMCISI OLSUN

leyla hanim konsoloslukta calisiyor gibi yazmisiniz unüversitenin yada ikinci dil bilmenin bir artisi yok diye eger konsolosluk  icin hazirlanmasi gereken evraklar bölümünde A1 sertifikasi istendigi yazan yerde istisnai durumlar kisminda sinav gerektirmeyen durumlar icerisinde üniversite mezunu olmak oldugunu biliyorum ama sinava sokmamak tamamen konsolosluk insiyatifinde olan bir durum lütfen bilmediginiz konuda yorum yapmayin okumus oldugun okul ve senin türkiyedeki durumun bile etki eder nasil etki eder diye merak eden varsa aciklarim saygilar

leylaaa
    Katılımcı

ya universite mezunu olmak etki e de mez dil konusunda:bende uni mezunuyum ama almanca 0 sadece inglizcem var:hala yanlis bilgi veriyorsunuz.zaten ilk randevu aldiginizda telefonla onlar sertifikani soruyorlar.eger senin duzgun ve akici bir almancan zaten varsaaaaa sinav sadece o sekilde gerekli olmuyor.yani sende bunu mulakatlarda gösteriyorsun.onlari ikna edersen almanca bildigine o zaman tamam.ama ikna edemessen istersen 5 uni bitir kalirsinnn.dis hekimi arkadassim bile goethede  sinif arkadasimdi.3 dil biliyordu ama almanca yuzunden maalesef setifika almasi gerekti.bence sen emin olarak konus ki insanlara zaman kaybi yasatma.o zaman her onune gelen uni mezunu solugu konsoloslukta alip bosu bosuna zaman kaybeder.

leylaaa
    Katılımcı

ayrica üzerine dikkat cekmek istedigim konu su.siz cekmediginiz zorluklarin sebebini egitim durumunuza ve dil biliyor olmaniza baglayip,burada  farkli durumdaki bir cok arkadasin uzerinde negatif etki yaratmissinizdir hic süphem yok.bence biraz daha mutevazi davranip bu sürecte destek ve moral verici olabilirsiniz.siz ne icin burdasiniz bilmiyorum ama.eslerinden ayri olan ve stres altinda olan arkadaslara kendinizi öveceginize bence daha faydali olabilirsiniz.dil bilginize ve egitim durumunuza saygi gösteriyorum.keske herbirimiz daha fazlasini yapabilsek.TEKRAR YAZIYORUM UNIVERSITE BITIRINCE SINAVDAN MUAF OLAMIYORSUNUZ.sadece almancayi akici bir sekilde bildiginiz durumda sinavsiz gecis yapabiliyorsunuz.ben ve benim gibi bir cok universite mezunu arkadasim sinava girdik.sizin tek farkiniz dil bilginizin guclu olmasi ve sinava girmemeniz.vizenizin hizli sonuclanmasi da bence esinizin ALMAN VATANDASI olmasi.bu yönden sansli oldugunuzu kabul ediyorum.turkiyedeki duruma gelince okul rehberlik servisinden aldigim bilgiler dogrultusunda yaziyorum……ben eger turkiyede temiz bir adli sicile sahipsem müphem bir durumum söz konusu degil ise baska hicbirsey onlari ilgilendirmiyor.cunku asil olan almayaki esin durumu….1-devletten bu gune kadar hic yardim almismi? 2-gelir seviyesi bana ve kendine yetecek durumdami? 3-isyeri sözlesmesi 4-bana barinacak bir yer temin edebiliyormu? vs.cunku eger almanyadaki es in durumu tr den gelecek ese bakabilecek durumda degilse almanya kendini bakmakla hükümlü görmüyor ve zorluyor hatta onaylamiyor.yani kisacasi esinizin durumu konumu istenileni vermiyorsa siz isterseniz turkiyede bir kac uni bitirin onlarin sirtina yuk olmaktan baska bir ise yarar görünmüyorsunuz.dogrusu da bu…

mmerdan
    Katılımcı

ayrica üzerine dikkat cekmek istedigim konu su.siz cekmediginiz zorluklarin sebebini egitim durumunuza ve dil biliyor olmaniza baglayip,burada  farkli durumdaki bir cok arkadasin uzerinde negatif etki yaratmissinizdir hic süphem yok.bence biraz daha mutevazi davranip bu sürecte destek ve moral verici olabilirsiniz.siz ne icin burdasiniz bilmiyorum ama.eslerinden ayri olan ve stres altinda olan arkadaslara kendinizi öveceginize bence daha faydali olabilirsiniz.dil bilginize ve egitim durumunuza saygi gösteriyorum.keske herbirimiz daha fazlasini yapabilsek.TEKRAR YAZIYORUM UNIVERSITE BITIRINCE SINAVDAN MUAF OLAMIYORSUNUZ.sadece almancayi akici bir sekilde bildiginiz durumda sinavsiz gecis yapabiliyorsunuz.ben ve benim gibi bir cok universite mezunu arkadasim sinava girdik.sizin tek farkiniz dil bilginizin guclu olmasi ve sinava girmemeniz.vizenizin hizli sonuclanmasi da bence esinizin ALMAN VATANDASI olmasi.bu yönden sansli oldugunuzu kabul ediyorum.turkiyedeki duruma gelince okul rehberlik servisinden aldigim bilgiler dogrultusunda yaziyorum……ben eger turkiyede temiz bir adli sicile sahipsem müphem bir durumum söz konusu degil ise baska hicbirsey onlari ilgilendirmiyor.cunku asil olan almayaki esin durumu….1-devletten bu gune kadar hic yardim almismi? 2-gelir seviyesi bana ve kendine yetecek durumdami? 3-isyeri sözlesmesi 4-bana barinacak bir yer temin edebiliyormu? vs.cunku eger Almanya'daki es in durumu tr den gelecek ese bakabilecek durumda degilse almanya kendini bakmakla hükümlü görmüyor ve zorluyor hatta onaylamiyor.yani kisacasi esinizin durumu konumu istenileni vermiyorsa siz isterseniz turkiyede bir kac uni bitirin onlarin sirtina yuk olmaktan baska bir ise yarar görünmüyorsunuz.dogrusu da bu…

selam arkadaslar ben bise sorabilirmiyim size..ben ne üni mezunuyum nede bise almanca zertifakitimda var..86 puanli .. almancamda konusma yazma her yönden iyidir..gittigimdede orda bana almanca konustuk ve bende akıcı bir sekilde cevapladım.. evraklarımın hepside tamdı..yani hiçbir problem oldugunu dusunmuyorum. eşimde alman vatandaşı şimdi benim vizemin çıkması sizce ne kadar sürer .. 23.Eylül.2010 Başvuru Termin Tarihim..Yani Üstünden 4 gün geçti şimdiden teşekkürler..

Köln-Bonn
    Katılımcı

Arkadaslar bugun itibariyle 27.09.2010  evraklarim köln yabancilar dairesine ulasmis.
    basvuru 03.09.2010 Ist Alman Konsoloslugu
    Bekleyis devam ediyor

leylaaa
    Katılımcı

selam arkadaslar ben bise sorabilirmiyim size..ben ne üni mezunuyum nede bise almanca zertifakitimda var..86 puanli .. almancamda konusma yazma her yönden iyidir..gittigimdede orda bana almanca konustuk ve bende akıcı bir sekilde cevapladım.. evraklarımın hepside tamdı..yani hiçbir problem oldugunu dusunmuyorum. eşimde alman vatandaşı şimdi benim vizemin çıkması sizce ne kadar sürer .. 23.Eylül.2010 Başvuru Termin Tarihim..Yani Üstünden 4 gün geçti şimdiden teşekkürler..
    [/quo
    biz bunu bilemeyiz insallah islemin hizli devam eder.tahminim 5-6 hafta arasi.geneli boyle oluyor.

leylaaa
    Katılımcı

Arkadaslar bugun itibariyle 27.09.2010  evraklarim köln yabancilar dairesine ulasmis.
    basvuru 03.09.2010 Ist Alman Konsoloslugu
    Bekleyis devam ediyor
    [/quo
    esini görüsmeye cagirmislarmi.veya görüsme gunuyle ilgili randevu vermislermi?

ozkancan20
    Katılımcı

basvuru tarıhı 31.08 2010 evraklar almanya stuttgart böblinden de esıme mektup gelcekmıs ve gorusmeye cagırcaklarmıs.olumlu veya olumsuz cevapın bana gelmesı sızce tahmını sure ne kadar olur

Köln-Bonn
    Katılımcı

Arkadalar merhaba bugun itibari ile vizem onaylanmis istanbula online bilgisi gonderilmis.
    Darisi tum vize bekleyenlerin basina. Simdi ups kargoyu beklemekte sira
    Desteginiz ve yardimlarinizdan dolayi herkese tesekkur ederim,

Hayirli aksamlar dilerim.

ozkancan20
    Katılımcı

birader hayirli olsun

darkcityblues
    Katılımcı

hayırlı ugurlu olsun köln-bonn benimde iki hafta oldu evraklar halen ulasmamıs insallah bizimde ulasır hayrılı sonuclar cıkar karsımıza iyi bak kendine aufwiedersehen

dodo4132
    Katılımcı

hayırlı olsun arkadaşım. inşallah bizede olumlu bir sonuç çıkar. yanlız merak ettim. eşiniz herhangi bir görüşmeye çağırılmadımı, mektup falan yollamadılarmı eşinize. direk onaylandı diyemi haber vermişler acaba.

15 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 70)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.