02.06.09da Konsoluslukta Terminim var.bi sorum olacak rica etsem bakarmısınız

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    exlans
    Katılımcı

Öncelikle tüm arkadaslarıma selamlar clap:)

arkadslar Allah kısmet ederse 2 Haziranda ankara konsoloslugunda Terminim var.yanlız sizden bi konu hakkında bilgisi olan arkadslarımın yardımına ihtiyacım var utanan:) 2 haziranda termnim var ama yanlız eşim ayın 28inde yani 28 haziranda TR.geliyo dünümüz olacak kısmetse alkis:)peki eşim TR.gelirde o sıra benim evraklarım oraya gitmiş olursa eşimi cagıracak olursa oda burda olucak ne yapacam yaa ???
    bu konu için yardımlarınızı bilgilerinizi bekliyorum Arkadaslarım.Allah cümlemizin yardımcısı olsun byby:)

arkadas29
    Katılımcı

kafana takma sorun olmaz zaten hemen gel demıyorlar evraklarını hazırla gel derler yanı sorun yok tarıh verılmıyor

exlans
    Katılımcı

slm arkads29 :)öncelikle cevabın için tesekkürlerimi sunarım.arkadasım ama bak şimdi ben haziranın 2sinde gidcem ja termine siteden edindigim bilgiye göre okudugum konularda sen basvuru yapınca yani genelde 1ay gibi süre içerisinde evraklaarın almanyada oluyor.tabi daha erken gidenlerde de oluyor.o şans sanırım birazda ;Dişte diyorum ki arkadasım benim düğünüm kısmetse Temmuzun 10nunda olucakeşimde 28haziranda burda olucak.diyelim ki eşimi 2Temmuzda konsolusluga cagırdılar.ama eşim o sıra TR.de olucak yani arkadasım benim sıkıntım kısacası düğünden sonra yani Agustos ayına kadar izinli geldiginden bende dönüşte eşimle gitmek istiyorum tek sıkntım bu ???gerci bu özlem bu hasret hepimizin basında beklemekten başka bi çaremiz yok
    hani termine gittigimde termin yaptıgm kişiye bu durumdan bahsetsem yanlış algılanırmı ???hani eşim buraya gelmeden evraklarımı oraya yollasalar eşimden istenilen evrakları ve görüşmeyi yapsalar utanan:)bende cok sey istiyorum galiba utanan:)neyse tüm yorumlara şimdiden cok tşkr.ediyorum.bu konu hakkında yazdıklarımı okuyunca bilgisi olan arkadasım varsa yorumunu bekliyorum. byby:) byby:)

jentzsch2
    Katılımcı

Bu kadar buyutulcek bir sey yok sevgili exlans..Benim durumum ayni senin anlattigin gibiydi.Esim Turkiye”de basvurusunu yapti ve bende o arada dügün icin Tr!ye gittim.Ben Trdeyken bana kagit gelmis belediyeden..Aradim ve randevuyu ertelettim..Sizde postakutunuzu takip edebilecek birini bulursaniz size gelen postalardan haberiniz olur ve konusur randevuyu erteletirsiniz..

exlans
    Katılımcı

Bu kadar buyutulcek bir sey yok sevgili exlans..Benim durumum ayni senin anlattigin gibiydi.Esim Turkiye”de basvurusunu yapti ve bende o arada dügün icin Tr!ye gittim.Ben Trdeyken bana kagit gelmis belediyeden..Aradim ve randevuyu ertelettim..Sizde postakutunuzu takip edebilecek birini bulursaniz size gelen postalardan haberiniz olur ve konusur randevuyu erteletirsiniz..

cevabın için cok tşk ederim sevgili Jentzsch:)tmm dostum öyle yaparızda hani ben 2haziranda evraklarımı teslim ettigimde eşimde 28haziranda gelicek ja belkide hani kendi kendime moral olsun diye yada düşünüdügüm gibi bi durum vardır bilen bi arkadasım cıkar diye düşünmüştüm kardesim:)yani ben evraklarımı verince ne bilim işte eşimin basvuracıgı bi yer olabilir belki yada ben termin sırasında bunu dile getirsem ffelan diye düşündüm yardımcı olunurmu diye düşünmüştüm kardesim???ne yapalım sanırım büyük bi ihtimalle düğün dönüşü yine ben burda kalıcam:(neyse alıstık jaa:)Allah hepimize sabır versin ve yardımcısı olsun.tekrardan cok merci kardesim msjın için byeee:)

exlans
    Katılımcı

öncelikle sana cok teşekkür ederim sevligi esma arkadasım ;)ja ama konuyu actım da defalarca bakılmıs sagdece 3/4 kişiden cvb.alabildim ve yazılnlardan da tam istedigim bilgiyi alamdım. yazanlardan da yazmayanlardan da Allah razı olsun.aslın actıgım konu biraz zor  ve  pek kimseninde biligisi yaktor diye düşünüyorum.ya bişey rica etsem ben sitede yeniyim işin acıkcası pek formu kullanmayıda pek bilimiyorum.Muharrem ve Ataan arkadaslarla  formdan doalyı tanısmıs lıgın varsa benim konuma el atmalarını rica etsen olurmu?neyse yinede hersey için tşk ederim.evet sana katılıyorum bilgi paylsldıkca güzeldir :)

mavili_mavis
    Katılımcı

yolun acık olsun  ınsallah hersey gonlunce olur:)

Chete66
    Katılımcı

Yolun açık olsun.

Bir problem olmaz dostum. Zaten belgelerin Yabancılar dairesine ulaşması zaman alıyor. Birde eşiniz alman vatandaşı ise çağırmama durumları da var.

Eğer çağırılacak olursa termin erteletebilirsiniz ;)

Allah yardımcınız olsun…

exlans
    Katılımcı

yolun acık olsun  ınsAllah hersey gonlunce olur:)

Güzel dileklerin için cok tesekkür ederim.Allah seninde yardımcın olsun:)

exlans
    Katılımcı

Yolun açık olsun.

Bir problem olmaz dostum. Zaten belgelerin Yabancılar dairesine ulaşması zaman alıyor. Birde eşiniz alman vatandaşı ise çağırmama durumları da var.

Eğer çağırılacak olursa termin erteletebilirsiniz ;)

Allah yardımcınız olsun…

Slm kardes,öncelikle msjın için cok teşekkür ederim :) eşim Alman vatandası değil kardesim.yani benim sıkıntım kardesim 2haziranda terminm var ya evraklarım temmuzda orda olsa tahminen o sıra eşim burda agustosun ilk haftasına kadar.dicegim şu ki yani sıkıntım düğün bitimi giderken bende gidemem mii:(yani 2haziranda termin esnasında bunu dile getirsem konsoluslukta tatlı bi dille acaba anlayısla karsılanır mı?yoksa tepkimi alırım bilmiyorum:(sonucta insanlar vicdana gelip evrak işlemlerni hızlandırırlar mı diye düşünüyorum:)neyse arkadasım ya bu kadar bekledik hayırlısı olsun ya nezaman olursa ozaman gideriz artık.Allah hepimizin yardımcısı olsun.byee:)

Chete66
    Katılımcı

Amin. Allah hepimizin yar ve yardımcısıdır.

Beraber gitme olasılığınız çok düşük görünüyor. Eger Yabancılar polisi eşinize termin verirse başka bir tarihe termin isteyebilirsiniz. Evrak hazırlama süreniz olacağı için eşiniz geri dönüşünü agustos ilk hafta yapacak. Agustos 2. haftasına termin istersiniz ;)

sekada
    Katılımcı

Bence esiniz Ausländerbehörde'ye ugrayip bunu bildirsin. Benim esim de ayni sekilde yanima tatil icin geliyordu ve gelmeden bizzat giderek durumu bildirdi. Sonuc, esimi tekrar cagirmadilar bile. O Almanya'ya döndü, 10 gün sonra benim vizem elimdeydi. :)

exlans
    Katılımcı

bende o gözle bakıyorum kardeşim yani düğün dönüşü burdayım yetişmicek işlemler.hayırlısı be kardesşim herseyin hayırlısı olsun da gecde olsa güçde olsa sorunsuz temiz olsun.ama suda bi gercek her geliş gidişinde benim burda kalamam heleki düğünden sonrası için daha daaahaa zor olucak:((yinede msjın için tşk ederim kadeşim:)farklı sekilde düşüncesi olan arkadasım veya basından böyle bişey gecen arkadasım bilgisini paylaşmak isterse cok sevinirim:)

exlans
    Katılımcı

Bence esiniz Ausländerbehörde'ye ugrayip bunu bildirsin. Benim esim de ayni sekilde yanima tatil icin geliyordu ve gelmeden bizzat giderek durumu bildirdi. Sonuc, esimi tekrar cagirmadilar bile. O Almanya'ya döndü, 10 gün sonra benim vizem elimdeydi. :)

eywallah kardesim.öncelikle msj için teşekkür ederim.tamam kardesim Ausländerbehörde ye  ( yabancılar polisine) durumu bildirmesini söylerim.yardımın için tekrardan teşekkür ederim.Allaha emanet olun:)

13 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.