20/06/2011 vize görüşmem

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    roye
    Katılımcı

arkadaşlar 20 haziranda ankarada randevun vardı…uzun bir bekleyişin ardından kabine girdim….evraklarımı istedi…bir kaç almanca soru sormam gerekiyor dedi….tabi buyrun dedim…adımı sordu……yaşımı sordu ve nerede oturduğumu sordu…şaka gibi başka soru sormadı almanca….sonra nerede ve nasıl tanıştınız,eşinizle haftada kaç kez konuşuyorsunuz telefonda dedi….ne zaman tanıştınız…ne zaman evlenmeye karar verdiniz dedi…eşiniz yanınıza kaç kez geldi diye sordu….akrabalığımız olup olmadığını sordu…..hepsi bukadar….sonra öğle arasıydı ve saat 2 de burda olun müdürümüz imza atacak dedi….2,45 gibi tekrar çağırdılar sertifikamı verdiler ama resmimi vermediler nedense….sizler hep 3.resmi verdiklerini söylemiştiniz ama vermediler…herneyse ben nekadar sürer bu işlemler dedim…devlet memuruyum yani kadrolu öğretmenim istifa edip gideceğim , istifam onaylanana kadar çalışmak zorundayım çünkü dedim ağustos gibi sonuç alabilirmiyiz dedim…normalde 1-3 ay arası sürüyor ama sizin okadar sürmez sanmıyorum dedi…evrakları bugün göndereceğiz internetten ise yabancılar polisi görebilir hemen bilgilerinizi eşiniz sürekli sorsun zamanı kısaltabilirsiniz ozaman dedi…..
    ama nedense umutsuzum arkadaşlar herkese çeviri yaptırmışlar form doldurtmuşlar çok soru sormuşlar bi arkadaş daha vardı bize çok sormadılar nedense :(

fuk_18
    Katılımcı

ankarada ve izmirde tercüme işi yok eger ilk evlilikleriniz ise (tercüme sadece istanbul konsoloslgunda var nufus kayıt örneklerinin oda) ne zaman cvp gelir 1 hafda içinde almanyaya gider evraklar 2 3 hafda orda beklese 1 ay minimum tabi bu 1,5 2 de olabilir memurun dediği gibi eşinizi eger bulundugu yerdeki landrasamt a baskı yaparsa belki hızlanma görülebilri işlemlerinizde ne diyelim şimdiden hayırlı olsun

benjaminhaven
    Katılımcı

arkadasim yeni gelismeler varmi vize muracaatinla ilgili olarak paylasirmisin?

bernaserhat54
    Katılımcı

neden umutsuzsun ben istanbulda vizeye girdim senın aynılarını bana sordular 15 dk sürdü görüşmem

_serhat_
    Katılımcı

roye bende ankaradan 20 haziranda basvurmustum  sertifikayi disarda baya beklemistik  sanirim karsilasmisizdir senin basvurun ne asamada suan dün benim esimin randevusu vardi landrasamtda evin kontratini cocugun dogum kagidini birde isle ilgili kagidi istemisler sadece bir soru sormus esin gelince ne is yapacak calisacakmi demis oda evet isi hazir demis acaba ankaraya ne zaman haber verirler

ferdy
    Katılımcı

Bende 20 haziranda Ankarada vize görüşmesine gitmiştim. 3-4 dk sürmüştü ve almanca falan sormamışlardı  ya:) 3 gün önce eşime mektup gitmiş alman pasaport fotokopisini istemişler. Oda dün teslim etti. Sanırım bugunlerde çıkar vizem

_serhat_
    Katılımcı

peki esine neler sormus ve ok onayladik demislermi birde hangi sehir

ferdy
    Katılımcı

peki esine neler sormus ve ok onayladik demislermi birde hangi sehir

hiçbişey sormamışlar. eğer başka belgelere ihtiyaç duyarsak size yazarız demişler. şimdilik böyle bakalım

ferdy
    Katılımcı

hiçbişey sormamışlar. eğer başka belgelere ihtiyaç duyarsak size yazarız demişler. şimdilik böyle bakalım

şehir Köln

_serhat_
    Katılımcı

insaallah bir an önce onaylarlar bende ups mesajini bekliyorum cocugumu cok özledim valla

cannery
    Katılımcı

serhat sen cocuk üzerindenmi başvurdun kardeş

_serhat_
    Katılımcı

evet çocuk üzerınden aslında eşten basvurmaya gelmıstım prosedürü fazla bılmıyordum randevuda görüştüğüm bayan dedı müracaatınızı cocuk üzerınden alıyım ozaman haklarınız daha fazla dedı bende ok dedım A1e bıle gerek yokmus çocuk üzerınden kaç ay boşa bekledım neyse hayırlısı olsun

11 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.