Almanca, Almanya Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT ! - ALMANCAX

Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT !

• 46 Yanıt
  • 17115 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rifat07

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
Ynt: Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT !
« Yanıtla #33 : Nisan 26, 2017, 06:35:42 ÖÖ »
Evet arkadaslar esi Avrupa Birligi vatandasi olanlar her türlü sorulariniza bu baslik altinda yardimci olmak isterim..çok sükür ki 5 aydir Almanyadayim, ve burdaki insanlarin niye geldin delimisin gibi fesat çekememez hallerini gördükçe sizlere yardimci olma istegim bi kat daha artti! Burdaki insanimiz nedense pek bi rahatsiz Türkiyeden yeni gelenlerden.. Hic biri memnun degil hayatindan nedense hicbiride dönmüyo geri, 5 aydir herseye alistim tek su neden geldin diye soru soran insanlara alisamadim :)) Allaha sükür gelmisim hic pisman degilim Allahta pisman etmesin InsAllah.. Selametle

Çevrimdışı nfserd

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #34 : Mart 14, 2019, 03:56:11 ÖS »
bu durum hala geçerli mi?

Çevrimdışı talha55

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #35 : Mart 14, 2019, 05:01:00 ÖS »
bu durum hala geçerli mi?

Ben Almanya'da evlendim ve eşim Alman vatandaşı. Eşimle ayrı kalmamak adına Ausländerbehörde'ya gidip şansımızı deneyelim dedik. Ama tabiki Türkiye'ye dön aile birleşimine başvur dediler. Bu konuda yabancılar polisi isterse inisiyatif kullanabilir ama kullanmıyorlar. Bunu yapabilenlerin oranı %0.1 bile değil muhtemelen. Avukata da danıştık. Avukat; sizin yerinize bunu yapabiliriz ama 3500€ isteriz ayrıca garanti de veremeyiz dediler. Biz de riske girip başımıza iş almak istemedik, ayrı kalmaya ve özlemeye razı geldik mecburen. Kısaca Türkiye'ye dönüp aile birleşimi vizesine başvurdum. 3 gün sonra doğum günüm ve ayrı kutlicaz. Daha doğrusu kutlayamicaz. Velhasıl kelam tavsiyem genelgeçer yoldan sapmayın. Nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapın.

Çevrimdışı Strong1903

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #36 : Mayıs 25, 2019, 11:40:16 ÖS »
Ab vatandaşı ile evli ise evet..

Merhaba arkadaşlar sizleri bilgilendirmek için yazıyorum
Ben 9 yıl önce almanya nikah yaptım eşimle o zamanlar işsiz olduğum için almanya ya turistik vize vermezler diye fransa ya aldım vizemi ve almanyaya giderek nikahımızı yaptık neticede oradan amacım oturum almaktı oturum başvurusu yapacağım yer bana sen türkiyeye geri gideceksin almanya konsolosluğuna başvuru yapıp öyle geleceksin buraya dediler bende daha sonra uğraşamadım ve türkiye de yaşamaya karar verdik geçen sene ellerinizden öper bir çocuğumuz oldu çocuk ve çocuğumun türkiyede geleceğinin olmadığını düşünerekten temelli almanyaya gitmeye karar verdik çocuk üzerinden ailebirleşimine başvuru yaptım tam 3 ay sonunda şükürler olsun vizem geldi 3 aylık oturum artı çalışma iznimide verdiler şimdi Türkiye deki işlerimi bitirip almanyaya gitmeyi hedefliyoruz yani diyeceğim şudur almanya ya eğer kaçak yollarlada gitseniz turistik olarakta gitseniz adamlar sizi geri gönderir ve ikamet ettiğiniz yerden konsolosluğa başvuru yapmanızı isteyecekler ben çok araştırdım kulaktan dolma sözlere itibar etmeyin bana çocuk üzerinden başvuru yaparsan senden almanca sertifikası isterler dediler öyle bişe olmadı çocuk üzerinden başvurularda dil bilgisi aranmıyor eş üzerinden başvuru yaparsanız o zmn istiyorlar bilginiz olsun eğer sormak istediğiniz bişe olursa instagram adresim @batuhankadirhan bana dm den sorabilirsiniz

Çevrimdışı EzgiRamazan

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #37 : Haziran 03, 2019, 05:25:01 ÖS »
Merhaba arkadaşlar benim eşim Danimarka vatandaşı Danimarka’da çalışıyor fakat Almanya’nın Danimarka’ya sinir şehiri olan flensburgda yaşıyor biz başvuralı 2 ayı geçti yabancılar bürosunu aradığımızda bize biz size mektup göndereceğiz diyorlar fakat ses seda yok bizden 2 hafta önce Flensburg başvuran birisine 3 haftada vizesi çıktı ama bize mektup bile göndermediler bu konu hakkında bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
« Yanıtla #38 : Haziran 05, 2019, 12:07:15 ÖÖ »
Yardimci olamayacagim  bilgim. Yok ama sunu soyleyeyim flensburg da 1 hafta kaldim mukemmel bir sehir belirtmek istedim. Sadece :)

Çevrimdışı EzgiRamazan

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #39 : Haziran 05, 2019, 08:15:58 ÖS »
Evet çok güzel bir şehir 🙂 👍

Çevrimdışı Soner soner

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #40 : Temmuz 13, 2019, 10:37:19 ÖS »
Arkadaşlar benim eşim ab vatandaşı ben ben ab vatandaşı aile üyesi olarak Almanya vizesi aldım 90 gün kalış 5 yıl süreli bu vize ile eşimin Almanyada ikamet ve çalışması halinde Almanyadan oturum izni alabilirmiyim teşekkürler

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
« Yanıtla #41 : Temmuz 14, 2019, 12:39:08 ÖÖ »
Selam benmi yanlis anladim  bilmiyorum ama hem 5 yil. Oturum aldim. Diyorsun hemde esim calisirsa oturum alabilirmiyim. Diyorsun. Yada karistiriyorsun 5 sene sana verilen vize degil oturum onu vize saniyorsun sanirim.

Çevrimdışı muhendus

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 2
« Yanıtla #42 : Temmuz 14, 2019, 02:27:17 ÖÖ »
Arkadaşlar benim eşim ab vatandaşı ben ben ab vatandaşı aile üyesi olarak Almanya vizesi aldım 90 gün kalış 5 yıl süreli bu vize ile eşimin Almanyada ikamet ve çalışması halinde Almanyadan oturum izni alabilirmiyim teşekkürler

Oturum süreci sahip olduğunuz Schengen vizesinden bağımsız işler. AB vatandaşı eşiniz Almanyada ikamet ve çalışması halinde aile birleşimi yapabilirsiniz. Schengen vizesi bu süreçte en fazla eşinizi ziyarete gidip gelmeye yarar.

Selam benmi yanlis anladim  bilmiyorum ama hem 5 yil. Oturum aldim. Diyorsun hemde esim calisirsa oturum alabilirmiyim. Diyorsun. Yada karistiriyorsun 5 sene sana verilen vize degil oturum onu vize saniyorsun sanirim.

Kalpsiz hocam 90 gün kalmalı 5 yıllık Schengen vizesi almış arkadaş, yoksa 90 gün kalmalı oturum olmaz ki. Sürenin uzunluğu tabi pek alışık olunan bir durum değil ondan şaşırdınız.

Aile birleşimi yapmadan önce benim de Almanyadan 2 yıllık schengen vizem vardı, aile birleşimi vizesi verince onu iptal ettiler.

Çevrimdışı Soner soner

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #43 : Temmuz 14, 2019, 09:34:16 ÖÖ »
Arkadaşlar benim eşim Alman vatandaşı değil. Hollanda vatandaşı benim eşim ile birlikte seyahat ettiğim taktirde serbest dolaşım hakkım var ve bu hakkı kullanarak vize başvusunda bulundum kısa sürede 5 yıl geçerliliği olan 90 günlük vize aldım bazı arkadaşlar bu vize ile oturum aldığını belirtmiş yorumlardan bakabilirsiniz eşim Alman vatandaşı olsaydı aile birleşim vizesine başvuru yapmam gerekirdi ama benim durumum farklı benim durumumda iken oturum izni alan arkadaşlar bilgilendirirse daha sağlıklı olur. İyi günler

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi