Almanca, Almanya Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT ! - ALMANCAX

Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT !

• 46 Yanıt
  • 17110 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Soner soner

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
Ynt: Eşi AB/AET ( Kendi ülkesinde yaşamayan ) olanlar DİKKAT !
« Yanıtla #44 : Temmuz 14, 2019, 10:21:22 ÖÖ »
Ayrıca aldığım vize üzerinde ab vatandaşı aile üyesi ibaresi var

Çevrimiçi Morslipdon

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #45 : Temmuz 16, 2019, 12:36:45 ÖS »
bende kendi deneyimimi paylasim bende turistik vizesiyle almanyada alman esimle evlendim.

almanyada evlenirkende capraz sorguya aliniyorsunuz birbirinizi nekadar taniyosunuz seklinde ondan sonra islemler 5 dakika bile surmuyor.

oturum icinse banada turkiyeden aile birlesimine basvurmam gerektigi soylendi  ben butun evraklarimi yabancilar dairesine verdim a1 sertifikayida almanyada bir dil okulunda yapip almistim onuda kabul ettiler dosyami actilar fakat fakat  memurun bana soyle birsey demesi egerki almanyada bir is sozlesmesi calisacagini garantilersen  turkiyeye donmene gerek kalmaz burdan islemlerin yapilir bilgin olsun dedi donus surem az oldugu icin mecburen donmustum tabiki her memur bu sekilde yardimci yada bilgi vermeyebilir ama boyle bir durumda söz konusu

Çevrimdışı Kng

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #46 : Ekim 15, 2019, 09:27:46 ÖS »
Merhaba bu durum hakkinda bilgisi olan arkadaslar konuyu aydinlata bilirmi . Benimde esim romanya vatandasi kendisi suan almanyada benim hangi vizeye basvurmam gerekli konsoloslugun sitesinde serbest dolasim baglaminda vize var ama anlamadim bu vize ne vizesi bu konu hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim tesekkurlee...

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi